Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim Çalındı (Eskişehir)

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında mehmet gülmez tarafından paylaşıldı.

1. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yaklaşık 20 gün önce evimin önündeki(Espark karşısı) doğalgaz borusundan kesip götürmüşler.
    Bianchi Thomisus

Bu kadronun kırmızısıydı. Kadro üzerindeki yazılar parlaktı. Sürekli kullandığım ve gezdiğim için Eskişehirde aynı renk olmadığını söyleyebilirim. Ama büyük ihtimalle boyanmıştır. Geçenlerde mor rengini gördüm. Eğer görürseniz lütfen bana haber verin.

2. Burock134

Burock134 Kıdemli Üye

Seviye:
    pöhhh eskişehirde bisiklet hırsızlığı meslek haline gelmiş herhalde geçmiş olsun inşallah bulunur benimde çalındı yaklaşık 12 gün oldu ama hala bir haber yok esparkın güvenlik kameralarına bakmayı deneyin.

mehmet gülmez bunu beğendi.
  3. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    inşallah bulursunuz.Eskişehirdeki polislerin hiç ilgilendikleri yok böyle olaylar ile.

42FY ve kron_xc4000 esk bunu beğendi.
  4. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kayıtlara mı bakayım. Öyle bir şansım var mı?:confused:

5. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şansınızı deneyin.Esparkın güvenliği ile konuşun bakmanıza izin verebilirler

6. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Evet. Çokdoğru. İlk işim karakola gitmek oldu. Memur boşuna uğraşma bulamazsın tarzında konuştu. Sakarya karakolu yakınında bulunan bisikletler varmış. Gitsem bakabilir miyim bisikletlere. Gerçi kadro numarasını bilmiyorum. 6 sene önce almıştım. Bisikletçiye sorsam bulur mu acaba?:confused:

7. Burock134

Burock134 Kıdemli Üye

Seviye:
    elinizde faturası falan varsa oda olur diye düşünüyorum ve evet polislerin bunlarla ilgilenmediği çok açık. Banada sen ifadeni ver gördüğün yerde polisi ara gelip alırlar dedi bu kadar yani polisler pek ilgilenmiyor.

8. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Maalesef fatura da yok. Bisikleti alma hikayem biraz karışık o sıra karambole geldi.

9. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Haber veririz de nasıl ulaşalım? Bir telefon falan olsa iyi olurdu.

Geçmiş olsun bu arada, buluruz inşallah.

10. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun arkadaşım, umarım bulabilirsin diyeceğim ama üzülerekten biraz bunun zor olduğunuda söylemeliyim. Şuanda bile çalınmadan sonra el değiştirme ihtimeli vardır. Yani alan kişinin boyadığını sanmıyorum. Çok ucuz bir bisikletçiye ya da elden birilerine satılmıştır. Sonuçta kullanmaya çalındığını sanmıyorum, çal-sat gibi bir durumdur. Yerinde olsam yarın erken saatte çıkıp bisikletçileri turlardım. Bende Ankaralıyım fakat Eskişehirde öğrenciyim. Espark gibi insan ve taşıt kalabalığının yoğun olduğu bir yerdede böyle birşeyi göz önüne alabiliyorlarsa vay bize, vay halimize.
    Tekrar, tekrar çok geçmiş olsun, sanki kendi bisikletimmiş gibi üzüldüm ve moralim bozuldu...

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  11. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok sağolsun arkadaşlar. Bulunma ihtimali artık yok gibi birşey ama ben yine de telimi yazayım. Allah'tan ümit kesilmez.

Tel: 0505 554 62 12

Serden Us bunu beğendi.
  12. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Çok sağol Dogukanaksu. Bisikletçileri gezmedim çünkü bulma ihtimali vermedim. Ama en yakın zamanda bakacağım.
    Son zamanlarda bu civarlarda çok fazla çingene gezmeye başladı. Şöyle ilginç bir durum da var. Hırsızın bisikletimi çaldığı gün apartmanın içinden küçük tüp çalınmış. Birkaç gün önce de aşağıdaki komşumuzun çelik kapısı zorlanmış. Hırsızlar çok cesaretli. Ayrıca olaydan bir hafta sonra balkonda otururken dışarda 6-7 tane çingene tipli serseri çocuklar geziniyordu. Hepsi bir motorsiklete doğru gittiler. Yaklaşınca sahibi gelip bunlara bağırdı. Çocuklarda espark kaoısının önündeki bisikletlere yöneldiler. Bilmiyorum belki bu çocuklar çalmışlardır.

Anlamadığım nokta kavşakta sürekli polisler geziyor, nöbet tutuyor espark etrafında da güvenlik elemanları geziyor. Bunlar nasıl bu kadar rahat hırsızlık yapıyor.

Doğukan Aksu bunu beğendi.
  13. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Hani yükte hafif pahada ağır derler o tür mantıkla hareket ediyor olsalar gerek. Paraya çevrilebilecek her şey potansiyel hırsızlığa açık bir duruma gelmiş. Konu ile alakası yok ama benim geçen sene 2oooliramı çarptılar, bu birazda bana ağır bir ders oldu o yüzden biraz daha temkinli ve önyargılı yaklaşıyorum olaylara. Forumada malum yeni üyeyim elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum, çalıntı ilanlarda apartman demirlerinden kesilip alınan bisikletlerden tutunda, anlık arkamızı döndüğümüzde çalınmış olan bir çok bisiklet ve mağdur arkadaşlar var. Öncelikle yapmamız gereken hırsıza kilidin olmayacağını bilmekten başlıyor diye düşünüyorum. Mümkün oldukça göz önünde tutmaya bakacağız, bakacağız bakmasınada nereye kadar demedende edemiyor hani insan. Yani hırsıza kalabalık, kilit farketmiyor. Farketmediği gibi kanunlarda yetersiz kalıyor, uygulanmıyor. Lafı çok uzattım ama bizim Ankarada evimize 3-4 sene kadar önce hırsız girdi. Evde Çankaya köşküne 500metre bile yok düşünün artık, bu kadar güvenliği olan bir yerdede böyleyse diğer yerlerde ne yapalım, nasıl huzurlu olalım. Malımız bir yana, canımız bile hergün sokakta kimlere emanet düşünün.
    Vallahi tekrardan geçmiş olsun diyorum, keşke bulunabilse.

mehmet gülmez bunu beğendi.
  14. mehmet gülmez

mehmet gülmez Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yazdıklarına aynen katılıyorum. Hırsıza engel yok. Bu yüzden kaliteli bir bisiklet almaya cesaretim yok.

15. akif altıntav

akif altıntav Yeni Üye

Seviye:
    c0q gecmıs olsun da arkdasLar bn eskısehırde salcano bayıı arıyorum nerede war özeLLikle salcano-ınsomnıa aLmayı dusunuyorum fıyatı ne kdar ve nerde war bılenlerın yardımını beklıorm msn adresım akif_eses_0626@hotmail.com yardımm !!!

16. Alper Taşcı

Alper Taşcı Aktif Üye

Seviye:
    böle polislik bi iş oldugunu sanmöıorm bnm bisiklette çalındı bana bisikletçi çewresi yardım etti satmaya çalışırsa satmaya çalıştıgı kişilerden bilgi fln alabilrsen o işini görür bende öyle buldum tunalıda çıkdı bnm bisiklete

17. Furkan DURU

Furkan DURU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Geçmiş olsun umarım kısa zamanda bulunur.

18. Rıdvan Çetin

Rıdvan Çetin Üye

Seviye:
    geçmiş olsn inşallah en kisa surede bulunur.eskisehirde gorursem telefonla ararim...