Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim Çalındı! Btwin Rockrider 5.2 (Ankara-100.yıl)

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında fermanhakan tarafından paylaşıldı.

1. fermanhakan

fermanhakan Yeni Üye

Arkadaşlar herkese merhaba,

2 ay evvel Ankara Decathlon'dan aldığım Btwin Rockrider 5.2 marka bisikletim bu gece yarısı, 100.yıl mah. işçi blokları 194/1 nolu evimin önünde korkuluklara kilitli iken çalındı. 2 aydır her gün evimin içine alıyordum bisikleti, ilk kez dışarda bıraktım onda da çaldılar. Gerçekten şoktayım. Polise haber verdim tutanak tuttular, birazdan da olay yeri inceleme gelecek. Bu tür konularda gerçekten çok tecrübesizim, ne yapmam lazım nereleri soruşturmam lazım bilgi verirseniz sevineceğim. Rockrider pek yaygın bir bisiklet değil, belki o konuda bir şansım olabilir diye düşünüyorum.

Dikkat çekici özellikleri; siyah bir hızölçer var üzerinde en son 195-200 km deydi, beyaz bir suluk yine btwin marka, arkada küçük bir çanta var böyle anahtar koymalık felan.

Fotoğrafını da alta koymaya çalışacağım. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Hakan Özkır (Cep numaram-05077434324

[​IMG][/url][/IMG]

2. bayramtok

bayramtok Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum, ama umarım en yakın zamanda bulunur.

3. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun, evinizin yakınlarındaki kameralara bakma fırsatınız olursa birşeyler çıkabilir. Birde bölgedeki bisikletçilere gidip bisikletinizin fotoğraflarını bırakarak durumu izah edin... Çalan belki o bölgede satmaya kalkışabilir...

Mesut C. bunu beğendi.
  4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    geçmiş olsun... :S

forumdan bi arkadaş (yanlış hatırlamıyosam) 2-3 ay önce çalınmış olan bisikletini tesadüfen bulmuştu...
    aynı şansı size de diliyorum :)

5. fermanhakan

fermanhakan Yeni Üye

Teşekkürler, polislere sordum yakınlarda mobese var mı diye olmadığını söylediler, benim evden çıktığında önünden geçebileceği migros var belki onların kameraları vardır, onlara sorabilirim. Ama okuduklarım kadarıyla tek umut çalanların bisikleti satmaya çalışırken ya da sattıktan sonra tespit edilmeleri bu bit pazarı vs gibi yerlerde. Sakınan göze çöp batarmış, kaç gündür gözüm gibi bakıyordum bir anlık gaflet...

6. samed ç

samed ç Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.Umarım hemen bulursun.

fermanhakan bunu beğendi.
  7. Kadir Altuntaş

Kadir Altuntaş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    :( Arkadaşım Geçmiş Olsun,Üzüldüm..İnşallah bulunur.Hain Hırsızlar!.:Skull-175 Tövbe,Tövbe...

8. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun kardeşim kapının önüne bağlamasaydın keşke.

9. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun.Umarım en kısa sürede bulursunuz.Görürsem telefonla ararım.

10. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    umarım en kısa zamanda bulunur, geçmiş olsun =((

11. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İNŞALLAH en kısa sürede bulursun. Talihsiz bir olay. :(

12. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kapı önüne bisiklet bağlamak çok yanlış arkadaşlar. Bu çalınma olayları çok hızlı gerçekleşiyor.
    Geçmiş olsun... Umarım bisikletiniz en yakın zamanda bulunur ?

13. fermanhakan

fermanhakan Yeni Üye

Öncelikle teşekkürler, bisikleti aldığım günden beri her gün evin içine koyuyordum, okulum ve evim birbirine çok yakın, dersten geldim gündüz vakti bir daha çıkarım dışarı düşüncesiyle korkuluklara kitledim, ki 1.katta oturduğumdan hemen penceremizin önünde bu korkuluklar. Neyse lafı fazla uzatmayalım ilk ve tek dalgınlığımda gece saatlerinde bisikleti çaldılar. Ankara 100.yıl öğrencilerin çok fazla bulunduğu bir yer (Odtü'nün hemen arkası) hırsızlık çetesi var burada bildiğin. Gündüz vakti bisikletin ön tekerleğini götürüyorlar. Bunu bildiğimden zaten çok dikkatli davranıyordum ama bir anlık basiret, dakika 1 gol 1 oldu.

Geçen sürede ne yaptığıma gelince ulus itfaiye meydanına gittim, cidden çok tekin bir yer değil anlattıkları gibiymiş, alıcı pozisyonuyla araştırdım bir sonuca ulaşamadım, orda yipa-yiba? çarşısına gittim orda da bir sonuç yok. Bizim burdaki bisikletçilere telefonumu bıraktım, daha arayan yok.Her gün sahibinden.com ve başka sitelere bakıyorum. Son çarem Karakusunlardaki çingene mahallesine gitmem, tüm oklar orayı gösteriyor. Anlayacağınız bulamk için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Bulamassak da yapacak bir şey yok. Ama şunu belirtmek lazım ki, gerçekten çok güzel vakitler geçiriyordum bisikletimle baya bir duygusal ilişki içine girmiştik! :) Bisikleti ne zor şartlar altında aldığımı bilen annem (taksitleri devam ediyor) "inşallah binemezler" dedi. O da tutar yani. Bakalım.

14. Özcan DAMLALI

Özcan DAMLALI Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Aynı şey başıma geldi Antalya da kipanın önünde bir anlık dalgınlıkla kaptırdım. Ama 1 ay sonra buldum. Çalındığı yerin 50 mt. ilerisinde mahallenin apaçilerinden birindeydi alıverdim elinden polis çağırırken kaçtı. Çaldıkları bisikletimin bir kısmını saçma sapan bir boyayla boyayıp farkedilmez olmaya çalışmışlardı. Ama yinede tanıdım bisikletimi. Tavsiyem sadece rengine göre değil belirgin özelliklerine çizik vs. yada sizin sonradan yaptığınınız değişikliklere göre aramanız. Fazla uzaklarda aramayın bence bu tip işlere genelde bu apaçi tipler çok bulaşıyor.

15. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    100. Yilin yukarilarida bu tip isler icin gayet uygun isci bloklarinda kalmistim daha once , arkadasin da dedigi gibi bence cok uzakta aramayin tabiki bakmaya devam edin ama calan kisi illa satacak diye bir kaide yok, alicilariniz acik olsun gayrete devam ama yakinlarda da takibiniz olsun, cok gecmis olsun