Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim Avrupa gördü

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Oktay Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Anadolu yakasında yaşayan biri olarak bu bölüme yazdım ki belki gitmek isteyen olur.

Decathlon'da gözüme kestirdiğim bazı ürünleri görmeden almak istemediğim için uzun zamandır gitmek istiyordum. Ama karşıda olduğu için arabayla gitmek gerektiğinden açıkçası üşeniyordum, trafik vs.

Dün nasıl olduysa bisikletle gitmek geldi aklıma. Deniz otobüsü ile geçsem, nereden, nasıl giderim diye baktım google maps'den. Bakırköy iskelesinden Merter mağazası çok yakınmış. Yolları hiç bilmediğim için onu da geçince düşünürüm diyerek bindim deniz otobüsüne.

Deniz otobüsüne en çok 3 adet olmak kaydıyla bisiklet -ayrıca ücret ödenmeksizin- kabul ediliyor. Bisikleti en arkadaki demir korkuluğun önüne bıraktırıyorlar. Bol bol Marmara havası alıyor yani :) Personel alışkın olduğu için geçişlerde yönlendirici ve yardımcı oluyorlar. Tabi inip binerken insanlara zorluk yaşatmamak için en önden veya en son binmek en iyisi. Ancak dönüşte en son binince ayakta kaldım :)

İnince, nasıl giderim diye düşünürken bir sürprizle karşılaştım. Çünkü Forum AVM'ne kadar karayolunun bir tarafında gidiş geliş bisiklet yolu vardı. Resimde görülen yolun neredeyse tamamı bisiklet yolu.

Araçlar da pek girmiyorlar bu yola anlaşılan. Ya da bana denk gelmedi. Tabi ortasına kadar dalıp bir de korna ile taciz eden minibüsü saymazsam (onları yadırgamıyorum artık, sadece dikkat ediyorum). Bütün ışıklı kavşaklarda yaya ışıklarının yanında bisiklet ışıkları da yapılmış. Hatta yaya geçişi olmayan bir kavşakta sadece bisiklete özel, düğme ile çalıştırılan kısa boylu bir ışık bile gördüm.

Ne yalan söyleyeyim, İstanbul için bu kadarına bile şaşırdım.

Decathlon'a gelince; kalitesi tartışılır ama hem bu kadar çeşitli spor dalına tek mağazada yer vermesi hem de fiyatlarının uygunluğu takdirimi hakediyor. Bir de, dolaşırken bir satıcı baskısı olmadan rahatça dolaşıp istediğiniz ürünü elleyip, koklayıp seçebiliyorsunuz. Ben oradan görüp seçip internetten sipariş verecektim (enpara kartıyla internet alışverişine %20 iade kampanyasından yararlanmak için). Ancak internette stokta görünmeyen bir çok ürünün mağazada olması beni şaşırttı. O yüzden bir kısmını oaradan almak durumunda kaldım.

Özetle, tavsiye olunur...

2. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    avrupa yakasındaki tek bisiklet yoluna hoş geldiniz :) başka yok zaten

Sezer İmamoğlu bunu beğendi.
  3. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    burası iyidir güzeldir, ama araçlar sürekli bisiklet yoluna park yapıyorlar. ne zaman oradan geçsem bir tane araç mutlaka görüyorum.

4. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bendeki şansa bak :)

5. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    evet Decathlon kandır candır :) sitesinde görünmeyen çok daha ucuza alabileceğimiz bir sürü çeşit var. ben siteden bakıp gittiğimde hep çok daha ekonomik ve alternatifli bir sürü şey almışımdır. ayrıca dediğiniz gibi sakin kimse bişey sormuyor. rahat rahat giyip deneyip beğenmeyip çıkarıp çılgınlar gibi ürün seçebiliyoruz :)

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    keşke anadolu yakasında da olsa