Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim 7. Vitese Geçmiyor

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında LeemonXTr tarafından paylaşıldı.

1. LeemonXTr

LeemonXTr Yeni Üye

Adı:
    Yusuf YILDIZ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Arkadaşlar uzun bir süreden sonra tekrar bisiklet sürmeye başlamış bulundum. Öncede vites ayarı nedir bilmediğim için ayarsız olarak bisikleti kullanıyordum. Kullanmaya başlamadan önce ayarlarını yaptım bisikleti kendine getirdim ancak bir problemim var. Arka dişli 7. vitese geçmiyor her türlü ayarı yapmama rağmen hala son vitese geçmiyor. Sınırlamadan tutunda tel ayarına kadar ancak hala geçmiyor. Ne yapmam lazım ? Vites teli ömrünü tamamlamış olabilir mi ? Çünkü telde paslanmalar başlamış.

2. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    Paslanma basladıysa olabilir tel kablo içinde rahat kayamadıgından yaglamak lazım paslandıysa atıp yeni tel ve dıs kabloları deiştirebilirsin tüm ayarları yaptıgın halde olmuosa arka aktarıcıda yada vites kollarındada sorun olabilir

LeemonXTr bunu beğendi.
  3. dr_mrh

dr_mrh Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    vites telini en gevşek noktaya getirince 7 ye geçmesi lazım olmadı teli bir gevşet dene

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bisikletciye gotur ayar yapsin derim daha cok bozabilme ihtimalin var

5. LeemonXTr

LeemonXTr Yeni Üye

Adı:
    Yusuf YILDIZ
    Bisiklet:
    Bianchi
    A' dan Z' ye tüm herşeyi ayarladım ancak yine de değişen bir şey olmuyor. Hala 7. vitese geçmemekte ısrarcı. Vites tellerini hangi özelliklere göre seçmemiz gerekiyor ? Mesela 1.1 mm ile 1.2 mm arasında bir şey fark eder mi ? Yada 2100mm gibi ibareler ne anlama geliyor ?

6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Buradan vites ayarları ile ilgili açılmış onlarca konuya sesleniyorum. Lazım olduklarında hemen forumun arama motoruna saklanıyorlar.

Vites telini ince yağ ile yağlayın. Gres yağı varsa makbuldur. Sonra teli takmadan pedalı çevirin. Vites tel olmadan 7. Dişliye iniyor ise vites ayarına hazırdır. Yoksa H ve L vidaları ile ayar yapabilirsiniz.

mehmetbeyy ve hsnbykkls bunu beğendi.
  7. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    mehmetbeyy ve SerkanH bunu beğendi.
  8. LeemonXTr

LeemonXTr Yeni Üye

Adı:
    Yusuf YILDIZ
    Bisiklet:
    Bianchi
    Arkadaşım herkes bilmeden yorum yapmış. Ben size vites ayarı nasıl yapılır diye bir soru sormadım. Ayrıca vites ayarlarımı bu videoyu izleyerek yaptım. Kaç defa forumda araştırdım internette çeşitli videoları izledim ancak benim sorunumla ilgili bir çözüm değildi bunların hiç biri. Umarım anlatabilmişimdir.

9. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Madem o kadar iyi biliyorsunuz ayar yapmayı, o zaman arka aktarıcınızı sökün. Mümkün ise yağlı bir kabın içerisine koyun. Eklem yerlerinde rahat hareket edemediği için 7. vites geçemiyordur. Bu da olmaz ise aktarıcınızın çektirmek yayı yeterli gelmiyordur artık. Yay müdahale edebilirseniz kısaltmak sorunu çözecek dir.

hsnbykkls ve LeemonXTr bunu beğendi.