Bisikletim: 2012 Salcano XRS 030 Apex

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
Bende Salcano'cuyum...MTB ve sımdı alacagım yol bisikletimde Salcano olucak..Salcano ya report atıcam Bisiklet ne kadar guzel teller dısarda bi Carraro gibi sunu kabro ıcınden gecırsınler artık..Cok sevıyorum ama sunu atlatamadık yav...Hayırlı olsun

Scudo

Gacemer

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
Herkese selam,

Epey bir zamandır yol bisikleti araştırıyorum. 1000TL bütçeden 2000 TL nin belki biraz üstüne kadar çıktım ve sonunda XRS 030 Tiagra'da karar kıldım. Bu başlığı okuyunca Apex'mi acaba dediysem de şu anki liste fiyatı olan yaklaşık 2900 TL'lere çıkacak gücüm yok. Bu başlık altına yazmak zorundaydım kusura bakmayın ama Tiagra için bayisi 2300TL fiyat vermiş ve bir kuruş düşmemişken internette 2030TL ve ücretsiz kargo ile göndermeyi taahhüt eden siteler var. Bayiye bunu söylediğimde oralara güvenip güvenemeyeceğinin garantisi yok bir de bizim servis garantimiz var vs dedi. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Tiagra'yı internet sitesinden almamın riski var mı? Aldım diyelim kutudan çıktığında kendim kurabilir miyim? Bir de Salcano bayisi, bizden alınmamış bisikletlere servis vermeyebilirim vs dedi, böyle bir uygulama olabilir mi? İnternet sitesinin adını söylememe gerek yok, google'a yazdığınızda zaten en ucuzu bu diye geliyor. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Ersin savaş

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Servisler işlem yapmak zorunda. Yapmazsa şikayet edersiniz. Öte yandan ben de tiagra bakıyorum. Ama elimdeki bisikleti satmam lazım önce. Hayırlısı.

• Beğen
Tepkiler: Gacemer

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gacemer İstanbul'dan alabilme imkanınız var mı bilmiyorum ancak 2015 Tiagra 1800 TL'ye veriyorlar nakit alımda.Daha dün bilgi aldım

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Servisin bizden almadiniz diye bir soylemi olamaz. Fatura ile alinmis, distributor garantili her urun yetkili servis tarafindan garanti altindadir. Servisin ben bakmam deme luksu yok.

Ama soyle bir durum da var. Bisiklet surekli bakim isteyen, deneyimsiz kullanicilar tarafindan onarilamayacak bir alet. Dolayisiyla servise isiniz dusecek. Aradaki 200 lira icin servisle papaz olmaya gerek yok.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahmetkya Ciddiyim gayet :D 1800 değilse 1900dü sanırım.Ama büyük ihtimalle 1800 çünkü biz öğrenciyiz zor biriktirdik falan demiştik

Gacemer

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
@Ersin savaş
@ismail.yüksel

Zaten satış/servis'deki adam "ben bakmam demiyor" ama aba altından sopa göstererek "Burası çok yoğun oluyor, bekletmek zorunda kalabilirim. Sonuçta bankalar bile öncelikli olarak kendi müşterilerini öne alan bir numaralama sistemi uyguluyor değil mi?" diyor. Daha doğrusu "diyordu." Eve yakın olması, ve İsmail Bey'in de dediği gibi sürekli servis ihtiyacımın olacağını düşünerek oradan satın aldım.

@Atilla Gobel

Antalya'dayım, ama kullanımı ile ilgili biraz deneyim paylaşa bilirseniz çok sevinirim.
@Uptown Cyclist

Bisikleti aldım hocam. Daha doğrusu kaparo verdim. Peşin 2000, 9 taksit olursa 2120'ye (o 20 lirayı indirmedi:) anlaştık.

Gacemer

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
@Atilla Gobel Yani, sürüşte ya da bisikletin kendisinde bir olumsuzluk/olumlu bir şey hissettiniz mi? Yeni aldım diyorsunuz, alır almaz ne tür aksesuar aldınız gibi.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Gacemer İlk defa yol bisikleti kullanıyorum. Daha önce Triban 3 denemiştim. Şimdi size şunu belirtmek isterim. Bir kere 30 dakikayı geçen sürüşleriniz olacaksa mutlaka pedli tayt alın. İster içinize giyersiniz ister direk. İkinci olarak ben bisikletten kendi adıma çok memnunum. Şöyle belirtmek gerekirse, Üzerindeki lastiklerin tanesi 224 TL Continental Grand Prix 4000 bir kere insana güven veriyor. İkinci olarak kadrosu sağlam hissiyatını verdi. Benim kullandığım asfalt o kadar bozuk ki anlatamam size. Sırf bu yüzden güzergahımı hız yapabilmek için değiştirdim. Fakat bu sırada çukurlara girip çıkıyorum bana mısın demiyor buna emin olabilirsiniz. Devamında Full Tiagra 4600 set var üzerinde. Shimano R501 jant seti. Ritchey gidon sele, sele borusu, gidon boğazı. Ağırlık olarak 1900 liralık bir bisiklet için tatmin edici.

Size servis konusunda şöyle bir şey söyleyebilirim. Ben bisikletin sele kelepçesini kırdım. Çünkü sele boyunu düzeltirken sele kelepçesinin vidasını aşırı sıkmıştım. Hemen aldığım yeri aradım bana bisikleti getirmemi söyledir. Götürdüm sorgu ve sual etmeden bana sıfır (link) ürünüyle değiştirdiler.

Bunun dışında dağ bisikletinden inip yol bisikletine geçen birisi olarak eşşekten inip kısrağa binmiş gibiyim. O yüzden bence fazla düşünmeyin. Size naçizane tavsiyem 2014 kadro bulursanız onu alın.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
bende servisten dolayı salcano xrs 030 tiagrayı sipariş ettim 1 hafta oldu daha bekleyecem gibi gözüküyor. Bisiklet sipariş ettiğim Fatih Güven Motor/Avanos benim sipariş ettiğim bisikletlerde geç geliyor eksik geliyor dedi. Buralar Büyükşehir olmadığı için bende aksaklıkları normal karşılıyorum.

Gacemer

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
@fatihözüdoğru

Fatih Bey, ben de Büyükşehirde (en azından belediyesi öyle) yaşıyorum ama ben de burada 20 gün civarı bekleyeceğim. Üstelik istediğin renk de gelmiyor. 54 kadro gelecek 4 tane bisiklet var. Sarı-beyaz çıkarsa ayıracağını söyledi. En azından burada Antalya'da da durum bu. Ya da bu satıcı için durum bu.

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
@Gacemer sadece şunu demek istiyorum Büyükşehirde her sektörde imkanlar daha fazla, Nevşehirde bisiklet tamircilerinin işçiliği iyi değil. Bisikletin hidrolik frenli oldu mu yandın, yapanı mumla arıyorsunuz 95.000'lik nüfuslu şehirde. Şehirde bir tane büyük kipa avm var ondan hariç doğru düzgün gidilecek yer yok. Buranın ilçeleri olmasa kimse gelmez buraya. Hastane bir tane her akşam ambulansa denk geliyorum her akşam siren sesi duyuyorum. Bisiklet yolu yapmışlar sırf yaptık diye yapılmış bir yol . Bisiklet yolundan başka her şeye benziyor. Bu şehrin eksileri çok anlatmakla bitmez. (İlçeler hariç.)

• Beğen
Tepkiler: Gacemer

Ersin savaş

Forum Demirbaşı
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
1800-1900 TL fiyat İstanbul'umda nerede? bir de takas yapan ya da 2. el alan bisikletçiler biliyormusunuz arkadaşlar?

sedatcans

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Merida
2017 modeli ile farklari jant ve lastik sanirim degil mi? Cok mu kotu uzerindeki jant ne dersiniz?

Sizce bu nasil?

(link)

ya da bu

(link)