Bisikletim: 2012 Salcano XRS 030 Apex

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumda Turan Bey'in sattığı Whistle Modoc'u almayı düşünüyordum, parayı denkleştirmeye çalışıyoruz ama çok uygun bir fiyata da XRS030 Apex buldum, acaba Salcano mu alsam diyorum. :) Bu başlığa girdikçe Salcano'ya kayıyorum. Son zamanlarda çokça şikayet konusu açıldığı için Salcano önermiyordum pek ama sanırım bu şartlar altında buna kayacağım gibi.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Görkem Coşkun

İmkan varsa hiç düşünmeden alın...

mstfzdmr96

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Scott
Salcano xrs030 TİAGRA alacağım ama önce bisikletimi satacam specialized sirrus sport siyah mavi gri

• Beğen
Tepkiler: IbrhmAkgl

ygtdkc

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Bisiklet
Mosso
Piyasada sıfır olarak bulabilir miyim acaba bu bisikleti? Stoklar tükenmiş sanırım heryerde.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yiğit Dikici

Adapazarı Ensar Ticaret'i arayın, 1750 TL'ye 2012 modelini alabilirsiniz satılmadıysa. Sıfır. :)

Tepki
22
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun hocam donanım bakımından zengin ve güzel bir bisiklet arıyorum böyle birşeyler bir dahaki yaza mtb den yol bisikletine geçmeyi düşünüyorum yalnız salcano olması beni çok negatif etkiliyor çok ta iyi izlenim bırakmadı beni gerek çevremde gördüklerim gerek gittiğim HER yetkili servisin tavırları ve bilgi düzeyi...

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Ali Demir

Hızlı giden bisiklet değildir, böyle sorular anlamsız. Bunun içinde bir motor yok doğal olarak tanımlanabilir bir gücü de yok. Ben ulaşım-tur-hobi amaçlı kullanıyorum. 25 ile gittiğim de oluyor. 40 ile gittiğim de oluyor. Ama sizin bacaklarınızda güç varsa her bisiklet gibi bu da bastıkça gidiyor. Bu arada yol bir yanlış anlamayı daha düzelteyim:Yol bisikleti sanıldığı kadar hızlı değildir. Mesela 35 km lik yolu 140-150 bpm nabız ortalaması ile yol bisikleti 75-80 dakikada, mtb ile 80-85 dakikada alıyorum. Yaktığım kalori de her iki bisiklette 1300-1400 kcal civarında.

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
cevabınız için teşekkür ederim. hız yapmanızdan kastım, zaten bisikletin akıcılığı ile alakalıydı. o yüzden sordum. tabii ki önemli olan bisikleti süren kişidir. bu tartışılmaz.

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Bence ülkemizde markaya çok önem veriliyor. Bir bisiklette en son sorun çıkaracak şey kadrodur. Önemli olan donanım. Hele normal bir kullanıcı için 1000 liralık bisiklet ile 10000 liralık bisiklet arasında çok fark yok. Havasını atma dışında. Benim bisikletin de donanımı benim için gayet fazla, Apex, Ritchey, Mavic. Daha ne olsun. Akıcılık konusunnda orta göbek Sram GPX, Teker göbekleri Mavic. Akıcılık harika.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@IbrhmAkgl

Tiagra modeli ile aradaki farka değer mi birinde full set tiagra diğerinde apex var apexte aynakol 53 tiagrada 52tiagra 350gr daha ağır ağırlık benim için önemli değil aynakoldaki 1 dişlide çok önemli değil ama tiagra ile apex arasındaki fark nasıl?

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Ben Apex'i tercih ettim, yine olsa yine Apex derim. Her şeyden önce Apex'te fren-vites kabloları tamamen gidon sargı bantlarının altından yönlendirilmiş. Görsellik benim için önemli. Apex bence Shimano 105'e denk bir donanım.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Merhaba, bisiklet araştırırken salcano'nun bu modeline ulaştım birşekilde, çünkü hız bisikletlerinden hiç anlamıyorum dediğiniz gibide bu model için fazlada bir bilgi yok. Şuan için bende doksan kiloyum; bazıları kadroda esneme yapar diyince tereddüte düştüm ama sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak bunun gereksiz olduğunu görüyorum. 2 ay içerinde bende bisikleti alacağım çünkü mtb bana yetmiyor, uzun yol ve hız lazım, şu zaman diliminde bisiklette kayde değer bir arıza veya sıkıntı oldumu. Benim abimde sram'a geçti şuan turda tur bitince nasıl olduğunu öğreneceğim ama sizde tekrardan fikir verirseniz çok daha iyi olur.

Sanırım yol bisikletlerinde pedal gelmiyor, pedal alırken dikkat etmemiz gerek önemli noktalardan da bahsedebirseniz. Birde spd pedal mı kullanmak mantıklı yoksa spd-sl mi? Çünkü SL modellerinde ayakkabıyla yürüyebiliceğini sanmıyorum ama uyun yolda spd arasında çok fark ediyormu bunu kullananlardan öğrebilirsem.

Bisikletinizi güle güle kullanın.

• Beğen

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun, müthiş bir bisiklet. Allah kazasız, belasız, tacizsiz, arızasız sürmeyi nasibetsin. Ben de normalde XRS F01 almayı istiyordum(XRS 700 daha iyi de olabilir), gittim, köyde de kullanıcam diye City Sport 40 aldım. Bana neredeyse hiç hitap eden bir bisiklet değil. Memnunum ama isterdim ki bir yol bisikleti olsun. Ben öyle tek seferde 1000 km'lik tur yapamam. En fazla 500-600, taş çatlasın 800 olur, onu da kısa zamanda bitirmeyi isteyeceğim için yol bisikleti mantıklı olur. Ama bu bisikleti gördükten sonra XRS700'müş, F01'miş falan hikaye. Bana XRS 030 Apex lazım.

• Beğen

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
@Çetin Güzel

Arkadaşım dileklerin için teşekkür ederim.

Bisiklet ile şu ana kadar 5000 km civarında yol yaptım. İki defa da orta çapta kaza yapmama rağmen hiç bir sorunum olmadı. Her yol şartında da kullandım, hafif stabilize de dahil olmak üzere. Ayrıca üzerindeki lastikleri çok kaliteli. Paris Roubaix (Kuzeyin Cehennemi Lakaplı)en ağır şartlı yol yarışında en çok kullanılan lastik. Çift kat patlak koruması var. Benimkiler artık ömrünün son baharını yaşıyor. Bütçeyi zorlayıp (çifti 300-350 TL civarı) aynı lastikleri alacağım.

Pedal konusuna gelince üst grup bisikletlerde genel olarak pedal gelmez. Ben PD-M530 kullanıyorum. Hem görsel olarak güzel hem de düz ayakkabı için platform yapıda. Ayakkabı Scott Antrasit giyiyorum. Spor ayakkabı görünümlü. Kot altına bile güzel oluyor. Tak tuk ses yok.

• Beğen
Tepkiler: Çetin Güzel

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
@IbrhmAkgl

Bilgi için teşekkürler, Şansa yeni işten çıktım işe girdiğimde bu bisikleti alacağım, kafaya koydum. Salcanonun kendi servislerinde 2450 satılıyor bir sitede 2000tl'ye görmüştüm ama site N kadar güvenilir o tartışılır. Kilo konusunda demek ki kadro esnemesi sallamasyonmuş.

Kullandığınız pedalı görmüştüm fiyatıda uygun.

İyi günlerde kullanın.