Bisikleti yikama 2 (Videoyu izleyin...)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Halil EROĞLU

Benmi kilo vermisim? :) Siz beni herhalde baska birisiyle karistiriyorsunuz. Ben hep böyleydim ne veriyorum nede aliyorum hep ortalama 77 kiloydum. Hatdaha gecen sene eurobike de bülent abi (Ihtiyar) ile bulusmustuk ona bile sorabilirsiniz. :)

Scudo

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@Murat Cömez

Memleketimde yakıtın kalitesi bile standard değilken, kimsenin bu şampuanları üreten yerleri denetlediğini düşünmüyorum ki "kostik" kullanmayanlar kutularının üzerinde belirtiyorlar. Oto yıkama yerleri daha ucuza, en fazla kiri çıkaran ürünleri aradığından şampaunların kalitesini siz düşünün. Emin olun normal kullanıcı için üretilen basınçlı yıkamalar ancak 100-110bar, bu profosyenel ürünler 150-200-300bara kadar çıkıyor. Benden söylemesi tercih sizin.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@VolkanS

Neyse önerileriniz icin cok tesekkürler. Benim yikadigim yerler de kesin basinc 100bari gecmiyor ve sapuanlar denetimde gecmistir. Bundan kesin eminim ve zarar verecek olmus olsa bile yikama yeri tüm zarai üstleniyor.
Ama esas konu, benim bu videolarla göstermek istedigim zaten gidin de 200-300 barlarla bisikletlerinizi yikayin demek degil. Biskletleri köpükleyerek ve hertarafina köpük sürerek korkmadan yikanmasidir. Sonra ister kovayla, ister hortumla, ister tazyikle (mümkünse 80-100bari gecmesin) durulayin ve orasina burasina su kacar bozulur diye korkmayin demektir.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eline sağlık abi bende senin gibi tazyikli su ile girerim direk işe en sağlam çözüm. :D
Tazyiki su göbeklere zarar verir diyenler görsün. :D

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eline sağlık murat abi :) ben temiz bezle siler ve kurularım senin yöntem aşırı kirli olanlara iyi :) bide bişe sorcam ; maşa neden ters takılı ?

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Parçaların ömrünü uzatmak ve yağların sökülmesi için mazot öneririm. Basınçlı su bozar denmesinin nedenide göbek içindeki gresin ömrünü kısaltıyor. farkına varmadan göbeği yemeye başlıyorsun. Zararı orada. Basınçlı su kullananlar daha sık aralıklarla servise gidip yağlatmalı parçaları.

• Beğen

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Abdülsamed AKBULUT
Abdülsamet tesekkürler... :) masayi yapan yer ters yapmis V-Fren takma yerlerini bile yanlis yapmislar, herhal de üretim hatasi. Bu yüzden herzaman kaliteli parcalar alin diyoruom. Saka saka, bunun farkina bir arkadas daha varmis ama neyazikki bu masanin modeli böyle. Simdi v-fren takma yeri yokki bu masanin diyen arkadaslarda olacak.

@Turan Babacan
Evet yaglari silmek icin mazot kullanilmasini ben de öneririm ve kendim de uyguluyorum. Ama yaglatma olayina gelince, ben de zaten hic yaglatmayin dememistim ve hangi araliklarda bakim yaptigimida yazmistim.
Öneriler icin tesekkürler, böyle bilgiler faydali olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Murat Cömez
Mm orjinalden öyle ozaman tamam anladım ;) :) biraz farklı görüntü oluşturuyo oda önemli değil bence çünkü performansı yeter onun ;) vede tekrar söylüyorum mavili cube ne hastayımm ALLAH kazadan beladan en ufak bir çizikten bile korusun hep inş..

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@Murat Cömez
Buna itirazım yok zaten, özellikle rublenin temizlenmesi gayet güzel oldu.

• Beğen

Enes Şahbaz

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Cube
teşekkürler murat abi içimi rahatlattın :) evde temizlemek isteyenlere basınçlı su pompasını öneririm gayet işe yarıyor ben tekzenden almıştım yapı marketlerde bulabulabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/xGj1Py.jpg

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@Enes.Şahbaz
Bu tipte, çeşitli markalardan çok ürün aldım ama çok dayanmadı markasını hatırlamıyorum ama biraz paraya kıydım bayadır kullanıyorum.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Enes.Şahbaz

Enes seni rahatlata bildiysem ne mutlu bana, herhalde bu videolar cogu kisiyi rahatlatmistir diye düsünüyorum. :)
Evet dedigin gibi basincli su pompalarida cok ise yarar ve tozlanmis yada az kirlenmis bisikletlere yeterledir. :in:

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Abdülsamed AKBULUT

Evet abdülsamed DT Swiss masa orjinalden öyle üretilmis ve bu üretimin V-Fren yerleri bile okadar iyi yapilmiski nasil bakarsan bak hic görülmüyor.:)
Mavi cube icin ben de tekrar söylüyorum, istersen satabilirim. Satis tüm forum icin gecerlidir isteyene detayli bilgi verebilirim.:in:

Eren T.

Üye
Tepki
8
@Murat Cömez

maşa pistonlarının tam maşa yatağına girdiği yerdeki köprü normalde pistonların önünde olur sizinkinde arkada bi maşa temizleme videosunda görmüştüm adam uyarıyordu ters takmayın diye.
ve bahsettiğim su zaten tabaka şeklinde kalması değil damla damla olması ve damla olan yerlerin diğer bölgelere göre daha çok ısınması ve su+sıcaklık yüzünden boyanın solmasından bahsediyordum

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Eren T.
Yani sence ben bu masayi tersmi taktim? Simdi adamin uyarisina göre köprüyü ön tarafami cevirmem gerekiyor. Sen baya anliyorsun bu isden herhalde, bir el atda su yanlisi bi düzeltelim. Ben de bisiklet toplamasindan/tamirinden biraz olsun anliyorum saniyordum, demekki daha öyrenilecek cok püf noktalari varmis. :(

Su damlalarina, gelince damlalardan öyle 1-2 defada birsey olmaz. Ben de zaten devamli günes altinda kurutun demedim, tabiki bir bezle kurutursaniz daha cabuk kurur yada yola devam ederseniz rüzgardan kurur.

onur tuna

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
her şey süper paylaşım için teşekkürde ederim ama o kadar suyla dozer yıkanır be abi :D

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Rica ederim onur kardesim, zaten ben de gördügün gibi dozere benzer bir sey yikiyorum. :D

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
bu vieoyu hangi makineyle çektiniz?. görüntü çok iyi :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dostum tırmı temizliyorsunki fırçayla girişmişsin canım bisiklete. Al eline sünger foşurdat sabunla, gıcır gıcır temizle.

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@tuna k
Sony Xperia Z1 ile cektim. :)

@mehmetsunu
Ben simdiye kadar fircanin hic bir zararini görmedim ve firca da zaten tek tir temizlemek icin degildir, gayet de süngerin gördügü isi 3kat daha hizli görüyür. Sonucta üzerindeki sadece camur ve fircaya falanda gerek yok, suyu görünce zaten temizleniyor.:)