Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikleti yağlamak

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında rcw tarafından paylaşıldı.

1. rcw

rcw Üye

Seviye:
    bisiletimi aldığımdan beri 500 km yaptım ve artık bisikletimin resmen kuruduğunu farkettim gittim önce bauhaus a bir yağ sökücü ve birde ya spreyi istedim bana castrol ün ürünlerini verdiler üzerinde motorsiklet zinciri için yazdığını eve geldikten sonra okudum ama önemsemeyip zincirimi önce temizledim sonra yagladım bu konuda bir sorun olur mu? sonrada fren tellerinin geçtiği kabloları yağladım .bunlardan daha başka nereleri yağlamam lazım mesela göbeği yağlamak istedim ama açamadım birde o kısıma ne gibi bir yağ kullanmam gerektiğini bilemedim.ve daha başka bisikletime ne gibi bakım yapmalıyım ?bana bunları anlatırsanız çok memnun olurum .teşekkürler

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Valla zinciri ve rubleyi temizleyip yağlaman yeterlidir... Tellere sezonda bir yağ sıkman onuda yağ sıkmak yerine gresle yağlaman daha kalıcı olur...

Göbekleri ise açmak için göbek anahtarı gerekir evde kendin açamayabilirsin ki zaten senin açmanı gerektirecek kadar sık bakım yapılmaz göbeğe yani3-5 bin km de bir belki ihtiyaç duyulabilir

3. rcw

rcw Üye

Seviye:
    cevabın için çok teşekkür ederim .göbekten yol uzadıkça hafif hafif ses gelmeye başlıyo onun için yağlamak istiyorum yoksa amacım iş çıkartmak diil:D . bisikleti aldığımdan beri 500 km oldu ama ben çok ta iyi yağlamadıklarını düşünüyorum yarın gidip bide göbek anahtarı alıcam
    inşallah bozmadan sökerim birde göbeği ne ile yağlamalıyım?başka yağlamam gereken nereler var?
    teşekkürler.:)

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Göbek yağına gres kullanaabilirsin

5. rcw

rcw Üye

Seviye:
    çok saol:in:

6. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    castrol'ün motosiklet için olan spreyini ben kullanmıştım, valla pişman olmuştum. tam tereyağı kıvamındaydı nerdeyse yoldaki çakıl taşlarını bile zincire yapıştıracaktı :D aynı yag mı bilmiyorum ama o ise pek tavsiye etmem yinede dene ve gör yolu izlenebilir sonuç olarak almışın ürünü bikere

7. rcw

rcw Üye

Seviye:
    evet bende tam ole dedim zaten aldım bikere:D . artık bitene kadar kullanırım:)