Bisikleti sevmek için 20 neden

Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
bende kolamı öhöhöhö zararlıydı şeker var değilmi ekmek arası muz yaptım dur yahu ekmek de zararlıydı canan karatay öyle diyor neyse

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
18. maddeyi tartışmayacağım. :D

Ben alkol kullanmıyorum. İçecek olarak da kahve tercih ediyorum. Misal şöyle uzun tur sonrası sıcak bir kahve gibisi yok. Bir örnek vereyim. Benim gibi kahveyi çok tüketen biriyseniz, uzun bir tur sonrası (en az 20-30 KM) kendinizi latte veya filtre kahve ile ödüllendirirseniz, ondan iyisi olmuyor. @Kerem Özbayrak @Serkan Mıstınoğlu, @Kudret Kurtcebe, @Ahmetgitar ve @Sadettin Z. haksız mıyım? Tamam biraz burjuva ama olsun. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
"Buz gibi bir bira..z cola" falandır o, "z" harfi falan tercüme edilememiştir.

Not: Geneli çok keyifli nedenler zaten, keyifli paylaşım :harika: @Türka¥

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@BF Okuru

İsteyen istediğini içer, bu tercihi de kendisinden başka kimseyi ilgilendirmez.

Bununla birlikte geçenlerde paylaştığım bisiklet ile kilo verme konulu bir GCN videosunda yüksek kalori içeriği nedeniyle alkol tüketiminin önerilmediği gerçeği söz konusu.

Kahveyi ise yağ yakımını hızlandırdığı için aç karna yapılacak antrenman öncesinde içmek daha faydalı. Tabi şekere ve süte doygun latte ile kilo vermek bir yana, tostoparlak olunur. Kahve hangi cins olursa olsun sade olmalı.

@Kudret Kurtcebe abimiz uzun tur öncesi kahvesinin içine birkaç damla hindistan cevizi yağı eklediğinden bahsetmişti. Denemek lazım.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf Z. Şipal

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Herşeyin fazlası zarar :)
Buna bisiklet de dahil ;) Rutininiz dışında +100Km daha yapmak mesela... Doğrudan 7. maddeyi çürütür.
18. maddeye gelince, cümle içinde kullanılan "bir" sayı sıfatını unutmadan Dawe Walker'a katılıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Alkol kullanıyorum ancak spor yaptığım zamanlarda genelde kullanmıyorum belki yaz sıcağında mola ve/veya tur sonrası içtiğim oluyor ve iyi geliyor ancak rutin değil. Kahve olayını yağ yakar şeklinde hiç düşünmedim ve bu amaçla içmedim. Keyfi anlamda gün aşırı tüketiyorum ama @BF Okuru da dediği gibi spor sonrası bacaklardaki hafif ağrı/yorgunluğun tadını çıkarırken oldukça keyifli oluyor. Genelde french press ile yaptığım dolu filtre kahveyi strava sonuçlarına bakarken tüketiyorum ruhuma ve bedenime masaj etkisi yaratıyor. Bu arada @BF Okuru hazır kahveleri kahveden saymadığımdan filtre kahveyi burjuvazi olarak görmüyorum :) Bana göre kahve içmek zaten filtre/espressodan başlıyor.

Aytoldi

Üye
Tepki
11
İsim
Burak
Bisiklet
Bianchi
normalde aşırı yobazımdır ama içki içen biri bana ve çevreme sarkıntılık yapmadıktan sonra ''totosuyla içmediği sürece'' benenah

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Bir kere de kisilerin tercihine kalmis.birsey boyle ilgi cekici olmasa ve hatta boyle bir meseleyi durduk yere trollemesek.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.517
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Madde 21: Özendirici olması.

Şimdiye kadar tam 7 kişiye bisiklet aldırmışlığım oldu. İçlerinde birkaçı da sigarasını önemli ölçüde azalttı.

• Beğen
Tepkiler: EnginCan

yasrasari

Üye
Tepki
27
İsim
yaşar sarı
Bisiklet
Bergamont
bence neden aramaya gerek yok birçoğumuzun duygusal bağı bile vardır eminim :D <3

SEYYAH OZİ

Daimi Üye
Tepki
654
İsim
Özkan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında maddelere yenileri eklenebilir sebebleri okadar çokki ayın karanlığında orman yolunda ilerlerken kulaklarına vuran serin meltem... Anlatılmaz

Tepki
20
İsim
Mehmet Akif ERSOY
Bisiklet
Salcano
Ucuz ulaşım yolu. Şehir için de hızlı ulaşım. Tekerim patlak olduğu için dolmuşla gittim okula. 5-7 DK dolmuş bekledim. Ve okula tam 10 DK dan fazla sürede vardım. Bisiklet ile kitleme süresi hariç 8-9 DK da varıyorum. Bekleme derdi yok. Bundan daha güzel ne olabilir. Yine 2 teker olan motosiklet olabilir. Ama bisiklet öğrenci dostu :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence daha fazla sebep bulunabilir. Mesela ona baktiginda bile gulumseme sebebi olabilir

• Beğen
Tepkiler: Türka¥

Nigga

Daimi Üye
Tepki
337
İsim
Özkan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Ben mesela sırf sevdiğim için. Hele 40 km falan bi tura çıkmadan bi hafta öncesinden heyecan kaplıyo ve o zamanı dört gözle bekliyom. Sabah işe gittiğim zaman iş bitsede bisikletime geri dönsem diyom özleniyo yani :harika:

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
bisikleti sevmeme nedenleri 1: spd ye baslamak...
30 yasından sonra düser oldum :)