Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikleti seven aslında çok kişi var

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında bedo tarafından paylaşıldı.

1. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    geçen gün bir taksici ile sohbete daldık konu olarak ben bisiklet konusunun açtım trafik vardı yolda dedimki keşke bisiklet yolları olsada bu sorunların çoğu önlense dedim evet çok haklısın dedi dediki hem çevre daha az kirlenir dedim hem ulaşım aracı olarak hem spor olarak çok güzel olur dedi kendisi ben çok şaşırdım bisikleti seven kişiler var ama üzerinde durulmuyor konuştuğum bir kaç kişide aynı düşüncede ve bana söylenen sözlerden biride bisikleti halk sevse bile devlet iilgilenmes bence bisiklet yolları için pek fazla bir şeye gerek yok zaten halkımızın % 80 bisikleti seviyor iş devlete kalıyor bence
    keşke bir kampanya yapsak bisiklet yolları hakında ve bunun sonunda yürürlüğe konulsa bu bisiklet yollarımız

yani artık bu bisiklet yolları için protestomu yapmak gerekir:D :D :D

cedrick41 ve Ozge Deniz bunu beğendi.
  2. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    valla çok eksik var kardeş.bize sıra zor gelir bence.ama keşke olsa paylaşım için teşekkürler sana...

3. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Sıraya geçip beklemeye kalkarsanız hiçbir zaman, hiçbir dileğiniz gerçekleşmez arkadaşlar.
    Yapmanız gereken, sürekli herkese bisikletten, onun faydalarından, çoğu sorunu çözüme kavuşturacağından bahsetmeniz,
    çevrenizi bu konuda bilinçlendirmeniz,
    herkesi bisiklet binicisi haline getirmeniz,
    potansiyeli olanları amatörlükten kurtarıp, sahip oldukları gizli yeteneklerini açığa çıkarmalarına yardımcı olmanızdır.

Her bir aktif bisiklet binicisi, çevresindeki 5 kişiyi yine aktif binici yapsa, bir süre sonra bu sonradan aktif olan 5 binicinin de her biri 5'er yeni binici kazandırsa, bakın ne kadar kısa sürede sayımız yüzbinlere ulaşır.

Sadece binmekle kalmayın,
    kendinizi yetiştirin,
    yerinizde saymayın,
    bindiğiniz aracı tanıyın,
    bunu herkese tanıtın, etki bırakın,
    bir süre sonra gerisi gelecektir.

cedrick41 bunu beğendi.
  4. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    yorumlarınız için teşekkürler hepinizin yorumları çok değerli athletic kesinlikle katılıyorum bende gittiğim çoğu yerde bisikletten bahsediyorum sizden de bunu bekliyoruz

5. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    tamamda genç potansiyele ihtiyaç var.buda bi egitim bence,alışkanlık.zor kazandırılır.genede tabi yaymaya çalışmamak olmaz...:in:

6. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Egitim,ilk planda.Ama cok zor diye dusunuyorum.Batıda binenlerin yarısı bayanlar.Bizim bayanları nasıl bindireceksin.Giydirmeye calısıyoruz daha:D
    O nedenle zor maalesef.

7. Muhammed PINAR

Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    devlet bu işe biraz zor el atar gibi ya :)

yurtdışında adamlar sistemi oturtmuş bizde motosiklet ler ehliyetsiz ruhsatsız PLAKAsız kullanılırken bisiklet yolunun yapılması bir o kadar da ters tepki verecektir yeni nesiller bisiklet dostu olarak yetişse belki bizim çocuklarımız torunlarımız bizim çektiğimiz çileleri çekmezler :)

8. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    bisikleti seven çok kişi var evet belediyelerin bisiklete önem vermesi ise ancak talep gitmesi ile olur mesela ümraniyede 1000 kişi bisikletle ilgili talep iletse eminim bisiklet yolu yapılır

9. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ben işe bisikletle gitmeye başladım ve kaskta takıyorum 20 kg da zayıfladım bunu görenler imrenmeye başladı diğer vardiyadan bir arkadaşta çok ilgili bende bisiklet almak istiyorum dedi ve onada bir bisiklet aldık oda işe gidip geliyor şimdi birde kask alacağız arkadaşa o geliyor ben gidiyorum millet başta garip garip garip bakıyordu belki kask taktığım için belkide o kadar yol gelinirmi diye ama forumdaki bazı arkadaşların türkiye turu yaptığını 2500 km dört deniz projesi gibi faliyetler yaptığını söylemem benim evden işe gidip gelmemin sadece 13 km gibi bir rakam tuttuğunu dediğimde valla bravo diyorlar çok güzel diyorlar ön yargılar değişmeye başladı bir mühendisimizde bisikletle işe gidip gelmeye başladı (fabrika müdür yardımcısı yönetici sıfatında bir ilk) zamanla sayı artacaktır yalnız şunuda belirtmeliyim konuştuğum çoğu arkadaş bisiklet yolu olsa bizde işe bisikletle gidip geliriz diyorlar karayoluna çıkmaktan çekindiklerini dile getiriyorlar ama bunun için bir faliyette yapmıyorlar galiba bizim insanımız biraz armut piş ağzıma düş tarzı yaşıyor bu işlerle uğraşanlarda azınlıkta olduğu içinde pek dişe dokunur olmuyor sanırım belediyeler veya yerel yönetimler tarafından ciddiye alınmıyorlar ama şu bir gerçek potansiyel var :in: arkadaşlar sizden isteğim bisikletli etkinliklere daha bi önem vermeniz katılımı yüksek tutmanızdır bisiklete olan ilginin hiç de az olmadığını yerel yönetimlerin görmesi dikkatlerini muhakkak çekecektir :eek:
    hepinizi bisiklet kullanmaya davet ediyorum kalın sağlıcakla!

10. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynen öyle bizim millet.''Armut piş azğzıma düş'' zihniyetinde üstelik armudu pişirenide rahat bırakmazlar.İki tekere o kadar para verilir mi?(Afedersiniz)Helaya da onunla gidiyor musun gibi abuk subuk sorular,sözler.

İnsanımız maalesef gölgeden başka ihsan bilmiyor...

11. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    yahu %80i biskleti sevse kaç yazar.bisikletin henüz ne olduğunu idrak edememiş zavallı kuru kalbalıkta yapıldığını varsaydığımız bisiklet yollarını her amaçla kullanır.izmir kordon rezaleti senelerdir aynı.yol yol değil ayrı konu ama madem buraya bisiklet için yol yaptın.bari yürüyüş ve BALIKÇI yolundan ayırda gözümüz ve gönlümüz rahat sürelim.yolda misina arıyo gözlerim takılmıyım diyeki daha önce defalarca misinaya dolandım.dengesiz balıkçıların düstursuz salladıkları oltalara takıldım ve hatta suratıma balık dahi yedim.sürücü bilinçli olsa dahi yollar planlı olsa dahi toplum olarak kullandığımız vasıtanın 2 tekerli değil BİSİKLET olduğunu idrak etmemiz lazım.bu paraya motor alırım zihniyetli bir toplumuz malesef(=