Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti Rafa Kaldırmak Ve Saklama Koşulları. . .

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ferhat Ademir tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Ademir

Ferhat Ademir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba dostlar.
    Öncelikle konu açmaya korkar olduk. Açıyosun pat diye birisi orda var burda var tripleri yapıyor, konuyu aramama rağmen bulamadım veya hangi başlıkta aramalıyım tam bilmiyorum.
    Bazı sebeplerden dolayı bisikletimi 1 yada 1,5 ay kadar rafa kaldırmam gerekiyor. Kavuşur kavuşmaz kamp yapacağımız bir tur bizi bekliyor olacak.Hikayem kısaca böyle.
    Fakat !
    Bu esnada bisikletimi nasıl korumam gerekiyor. İyi bir temizlik-kurulama ve yağlama işlemlerinin haricinde asıl kafama takılan konu hidrolik fren olayı. Kalipper ve rotorları nasıl korumalıyım ki fren performansı düşmesin veya hava yapmasın ?
    2.bir konu ise ruble ve vites telleri hakkında bu süre zarfında iyi yağlanmış ruble pas yapar mı veya vites tellerinin performansı düşer mi ? Gerçi teller önemli değil ucuz parçalar fakat bilgi olması açısındam bilene danışmakta fayda var.

Cevap ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    1,5 ay bisikleti kullanmazsanız bişey olmaz. Sadece lastikleri söner.

3. muhiddin

muhiddin Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mutfakta kullandıgımız streçlerle guzelce kadrosunu kapla sonra lastıklerın havasını ındır viteslerin hepsini gergin olmayacak konuma yanı hepsini en düşüğüne getir.hidroliklere bişey olmaz zaten.eger tekerleklerı cıkartıp saklıcam dersende hıdrolık frenlerın arasına karton felan bısey sıkıştır.bu kadar.:)

4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    yeni konu açılmasından değil ama araştırılmadan açılan konulardan rahatsız olanlardanım... yani sizin deyiminizle trip yapanlardanım...

amaaaa... işe yaradığını, birilerinin önce aramaya/araştırmaya çalıştığını, bulamazsa başlık açtığını ve mesajına "aradım bulamadım" falan gibi açıklamalar eklediğini görmek beni mutlu etti :) -- teşekkürler.

5. Ferhat Ademir

Ferhat Ademir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1,5 ay icin bisiklet ne streçe sarilir ne bir sey olur. 1,5 ay degil 1,5 sene de bir yer de dursa yine birsey olmaz. Yeterki durdugu yer kuru ve kapali bir yer olsun. Bisikletin frenleri durdugu yer de hava almaz, sadece arkadasin dedigi gibi lastiklerin havasi kacar okadar, onuda sisirmesi 1 dakikalik bir is.

NOT: O dediginiz strec folyanin icin de durmasi sakincali olur, hava alamayinca nemlenir ve bisiklete yada donanima zarar verebilir.