Bisikleti otobüs bagajına koyunca başkasının almaması için ne yapmalıyız?

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Muavinin halini hatrını sor, birşey olmaz bisikletine :)

Scudo

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@Berkant Öztürk
Uzun zamandır otpbüs ile yolculuk yapmadım ama öğrencilik yıllarımda otobüs ile memlekete gidip gelirken, biletin üzerinde eşya kaybolması halinde bilet ücretinin 4-5 katı gibi bir rakamın ödeneceği gibi bir ibare hatırlıyorum, yasal mevzuat ne ona bakmak lazım.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Fatih T.

Kamil Koç firmasının taahhütü var ama maalesef onlardada sıkıntı olabiliyor. 2012 yılında beni Akçay otogarından almadan gitmişti. Forumdada paylaşmıştım. O nedenle hiçbir firmaya yüzde yüz güvenmeyin derim..

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
@Fatih T.

Hayır. Bisiklet demonte bir şekilde otogarda bekledim. otobüs geldi. Şöför bisikleti görünce alamayız dedi. ne dediysem derdimi anlatamadım. Almadan gitti. Hatta fotosunuda paylaşmıştım. Kamil Koç'a şikayette bulunduğumda sadece ücret iadesi gerçekleştirmişlerdi.

Fatih T.

Aktif Üye
Tepki
127
@M.Ozkul

Aynı durum benim de başıma gelmişti Ulusoy firmasında. 'Alamam bisikleti' dedi şöför. 'Alırsın' deyip bisikleti kendim bagaja yerleştirdim, 'hadi indir' dedikten sonra geçtim koltuğuma oturdum ve biraz sonra şöför de binip hareket etti araç. Yer olmasa ben de bu denli magandavâri davranmazdım.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Harun Salcı
Bu urunu alabılırsın Su geçirmeyen kaliteli kumaştan imal edilmiş olan bu çanta sayesinde içerisindeki jant cepleri ile kadronuz çizilmeden seyahatlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilir, dahası festivaller ve diğer tüm etkinliklere katılmak için pedal çevirmeye gerek kalmayacak. (link)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
en güzeli bagajı görecek şekilde cam kenarına oturmak.. otobüsler ilk duraktan son durağa gidecek olanların bagajlarını yol tarafındaki kapaktan bagaja yerleştirirler.. yol üzerinde inecek olanların bagajlarını da kaldırım tarafındaki bagaja yerleştirirler. böylece otobüs yol kenarında durduğu zaman muavin kaldırıma bakan kapağı açar yolcunun bavulunu teslim eder.. kısacası, yol üzerinde inecekseniz koltuğunuzu kaldırım tarafına bakan sıradan seçin, son durakta inecekseniz zaten sıkıntı olmaz

kişisel görüşüm, cam kenarında oturan bi sürü kişi dışarı bakarken birisinin o bisikleti oradan çıkartacağını hiç sanmıyorum..