Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti önerir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında TolgaO tarafından paylaşıldı.

1. TolgaO

TolgaO Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Üniversite bittikten sonra masa başı bir işte çalıştığım ve hiç spor yapmadığım için karın bölgesinde yağlanma oluştu. 5 kilo gibi bir fazlam var. Daha önce spor salonuna gitmeyi denedim ama sıkıcı geldiği için düzenli devam edemedim.

Hem spor yapmak, hem de yağları eritmek istiyorum. Tabii sıkıcı olmaması da gerekli. Sizce bisiklet bu amaçlı kullanım için ideal mi?

400TL-500TL'ye kadar bütçem var. Bianchi marka bisikletlere şöyle bir göz gezdirdim. Önerebileceğiniz bir marka-model var mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Burak YAVRU

Burak YAVRU Aktif Üye

Seviye:
    Carraro grunge, Sedona borla bunlara bi bakın derim.

Hazar Berkay bunu beğendi.
  3. TolgaO

TolgaO Yeni Üye

Seviye:
    Peki spor ve kilo verme maksati icin bisiklet kullanmayi onerir misiniz?

Ahmet Kur bunu beğendi.
  4. Ahmet Kur

Ahmet Kur Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    karın bölgesindeki yağlanmaları verebilmek için gerçekten çok sıkı pedallamanız gerekir. bisiklet bacak kaslarında daha çabuk etkisini gösterir.
    karın bölgesi için ise düzenli olarak uzun mesafeler pedallamalısınız. ben de yeniyim bisiklette hafif göbeğim var aldığım zevk için biniyorum günde ortalama 30 km kadar pedallıyorum ancak karın bölgesine bir etkisi olmadı henüz ancak bacak kaslarına belirgin bir etkisi var. eskiden daha kısa mesafelerde bile bacaklarım yorulurken şimdi 15-20 kilometreleri dinlenmeden pedallayabiliyorum.

5. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Ben önermem, bisiklet ile fazla kilo veremezsiniz. Spor olarak da tek başına yeterli değildir. Bisiklet + yüzme gibi 2 spor birden yapın.

6. uğur yılmaz

Seviye:
    Karın bölgesine fazla etkisi olmaz bisikletin ama spor olarak yine de iyidir. Bir yerlerden başlamalısınız, şimdi ne yaptınız yaptınız, ileride daha zor olur sizin için. Ama size tavsiyem bianchi vs piyasa bisikleti yerine sizi daha memnun edecek aliminyum kadrolu bisikletlere bakın. Bianchinin de üst modelleri olur.
    Ben akşamüzeri ya da gece çıkıp hızlı bir tur atıyorum, 30km falan sürüyorum. çok keyif alıyorum sonrada bir parka gidip spor aletlerinde 15 dk diğer bölgelerimi çalıştırıyorum. Tavsiye ederim.

7. MoTchLeSs

MoTchLeSs Yeni Üye

Seviye:
    bisiklet vicutta kaslanma yapar ozellıkle bacak kısmında ve zayıflamanızı saglar.
    Onun ıcın bence en yararlı sporlardan bırı

8. Adil

Adil Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle tavsiye ediyorum..
    ben tip 1 diyabetim ve bunun yüzünden inanın sağlık konusundaki etkilerini çok yakından takip ettim. bende masa başı bir işteyim ve gitgide sağlığımı ipotek ettiğimi hissetmeye başlamıştım.Spor salonuna para verme gafletinde bulundum ve belli bir süre sona kapalı alanın beni çok sıktığına karar verdim ve gitmedim. Spor salonuna vereceğim paraya pekala çok güzel bir bisikleti en başta alabilirdim.

84 kilo olmuştum ve bisiklete başladıktan sonra her 2 günde bir düzenli kullandım ve her defasında mesafeyi uzattım. şu anda 74 kiloyum ve bedenimin kendine geldiğini hissediyorum ve bisiklet sürmeden yapamıyorum :) her akşam iş bitsede eve gidip bisikletime atlasam diyorum.

400 - 500 , az bişe daha arttırabilirsen veya bu meblaya da olabilir, whistle yada carraro da düşünebilirsin.

soruların olursa, yardımcı olmaya çalışırız ;)

Oğuzhan Arslan bunu beğendi.
  9. Oğuzhan Arslan

Oğuzhan Arslan Üye

Seviye:
    AYNI SORUNLARI PAYLAŞIYORUZ. ŞEKERLE İLGİLİ PROBLEMİM VAR VE MASA BAŞI İŞ YAPIYORUM.. HAYATIM SPORLA GEÇTİ.. TAKİ İŞE BAŞLAYANA KADAR. MASAYA ÇAKILDIM KALDIM BU YÜZDEN KEYİF VERİCİ BİR SPOR ARAYIŞINA GİRDİM.. VE ARTIK BİSİKLETİMİ ALICAM İNŞ. SAĞLIKLA PEDALLAYIN. SPORUN HER TÜRLÜSÜ SAĞLIK GETİRİR...

Adil bunu beğendi.
  10. Adil

Adil Aktif Üye

Seviye:
    dostum sende mi şekersin? :) :)
    öyleyse ortak noktamız çok demektir. bende masa başı işine geçmeden önce çok hareketliydim.Masa başıyla kabus oldu resmen.. Şimdi 2. bisikletimi aldım, habire onu kullanıyorum.
    Görüşmek konuşmak dileğiyle..

11. TolgaO

TolgaO Yeni Üye

Seviye:
    Yorumlarınız için hepinize çok teşekkürler. Tavsiyeleriniz doğrultusunda ve forumda kısa bir araştırma sonucunda bisiklet almaya karar verdim.

Şimdi sıra geldi bisiklet seçimine :)

Bianchi sanırım kimse önermiyor. Bir arkadaş Carraro grunge önermişti. Bütçeyi 600'e çekersek başka ne önerebilirsiniz?

Ya da temelde bisiklet alırken nelere dikkat etmem gerekir?

12. uğur yılmaz

Seviye:
    Kadro boyuna falan çok dikkat edin. Boyunuza küçük alacağınız kadro diz ağrısı, büyük kadro da bel ağrısı yapar. Sağlıklı sürüş pozisyonu hakkında biraz araştırın.(sele yüksekliği gidon pedal) ve teknik bilgileri öğrenin.
    Bisiklet olarak salgano igman öneririm.

13. Sadık Öz

Sadık Öz Üye

Seviye:
  14. Gökhan Bulut

Gökhan Bulut Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,
    bisiklete binmenin ilk etkisi kendinizi iyi hissetmeniz olacak. ikinci sırada nefesinizin açılması üçüncü sırada ise kilo kaybı gelecek. karın bölgeniz için bisikletin üstüne günde 10 tane mekik çekseniz sanırım tamamlayıcı olur.

Bisiklet seçimine gelince.
    ayırdığınız bütçeye uygun sırayla şu bisikletleri önerebilirim:
    350 tl civarı salcano ng 650
    550 tl civarı sedona borla veya wistle 1054v veya kron xc 500.

bu bisikletlerin her birinden çok memnun kalacağınıza eminim, önemli olan bisikletinizle kuracağınız duygusal bağ ve sizi motive ediyor olması.
    iyi günler, kolaylıklar.

15. Deniz Taş

Deniz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Öncelikle bisiklet zayıflamanıza yardımcı olacaktır ama bölgesel zayıflamaya birebir etken değildir bisikletin yanında 3*10 gibi setlerle sabah akşam mekik crunch gibi hareketler yapmanız ayrıca vücudunuzun üst kısımınıda çalıştırmanız kas kitlenizi artırmanıza böylece daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olacaktır.

bisiklet bacak kaslarını geliştirdiği için bacak kaslarının gelişiminin önemi ilgili alıntı bir yazıda ekliyeyim

Fizyolojik açıdan düşünüldüğünde, büyümeye etki eden hormon growth hormone (büyüme hormonu) dur. Kaslarımız egzersiz esnasında yüksek dirençlerle çalıştığında bu hormonun kana salgısı artar. Daha büyük kas gurupları, daha fazla büyüme hormonu salgılayacaktır. Vücuttaki en büyük iki kas gurubu Gluteus Maximus ve Hamstrings dir ve bu kaslar bacaklarımızda bulunmaktadır. Bu nedenle bacak kaslarının çalışmasıyla vücutta salgılanan büyüme hormonunun miktarı daha fazla olacaktır.