Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti internetten almak ne kadar güvenli ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berker Turan tarafından paylaşıldı.

1. Berker Turan

Berker Turan Yeni Üye

Seviye:
    Ben 1 aydır bisiklet bakıyorum ancak internetten almak ne kadar güvenli bunun hakkında pek bir bilgim yok... Sizce güvenli mi ? Birde bütçem 650 lira önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim ;)

2. Emre Aslan 1981

Emre Aslan 1981 Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba,
    Sitede yurt içi veya dışı internetten alışveriş yapmış pek çok kişi var sanırım okuduğum kadarıyla. Bence internetten bakmaya devam edin, imkan varsa beğenilen bisikletleri gidip görmek de iyi olur. Satın alma aşamasında internetteki satıcı fiyat avantajı varsa almayı düşündüğünüz siteyi de buraya yazın, büyük bazı sitelerdense zaten bir sorunla karşılaşacağınızı zannetmiyorum, değilse bile o siteden daha önce alışveriş yapmış birisi deneyimini paylaşabilir, siz de sitenin güvenli olup olmayabileceği hakkında bir fikre varabilirsiniz.
    Bunun dışında internetten satın almayı gerçekleştirmeden önce bisikletin doğru kadro boyunu öğrenmek ve istediğiniz modelin, rengin, kadro boyunun satıcının elinde olup olmadığından emin olmak için bir de telefonla teyit etmek iyi olacaktır.

Talha Ateş ve Berker Turan bunu beğendi.
  3. yusuf tunçer

yusuf tunçer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bi sıkıntı çıkmaz ama toplamak veya toplatmak gerekir anlamıyorsanız zaten istanbulda yaşıyormuşsunuz aradığınız herşeyi bulabilirsiniz neden hazır toplanmış bir bisiklet almayasınızki

4. Berker Turan

Berker Turan Yeni Üye

Seviye:
    Şu anda sadece http://www.bisikletcim.com sitedeki bisikletlerle ilgileniyorum. Bisiklet konusunda da pek karar veremedim ama bu bisikletler üzerinde çok kararsız kaldım

-KRON XC 500
    -SALCANO ASTRO 211 MD
    -Sedona Borla

5. Berker Turan

Berker Turan Yeni Üye

Seviye:
    zaten parçadan pek anlamam o yüzden tam bir bisiklet almak istiyorum

6. DOĞU AZİZ

DOĞU AZİZ Yeni Üye

Seviye:
    Güvenli internet sitelerinden alınabilir. Bence öncelikle alacağın bisikleti görmen denemen gerek. Daha sonra internetten sipariş edebilirsin. Ben iki ay araştırdıktan sonra salcano almaya karar vermiştim. Sirkeci'ye gidip bisikletleri gözümle görünce fikrim değişti. Daha önce almaktan vaz geçtiğim sedona 721 i aldım. Çok da memnunum.

7. Berker Turan

Berker Turan Yeni Üye

Seviye:
    Peki Sirkeci de internetteki bisiklet fiyatlarına göre bir farklılık var mı ?

8. DOĞU AZİZ

DOĞU AZİZ Yeni Üye

Seviye:
    Aslında ilk basta internetteki fiyatlarla aynı fiyatı söylüyorlar. Peşin ödemede pazarlıkla indirim yapıyorlar. (yaklaşık %10 a kadar) Ya da kredi kartına taksit yapıyorlar. Bunun yanında biraz pazarlıkla suluk, kilit, eldiven, zincir koruyucu gibi aksesuarlardan bazılarını hediye edebiliyorlar.

Berker Turan bunu beğendi.
  9. DOĞU AZİZ

DOĞU AZİZ Yeni Üye

Seviye:
    Sirkeci'ye gidecekseniz pazarlık şansı açısından hafta içi ve akşamüstü gitmenizi öneririm.

Berker Turan bunu beğendi.
  10. Berker Turan

Berker Turan Yeni Üye

Seviye:
    Hmm... Sirkecideki bisikletçiler çok katı pazarlıkla işleri olmaz diyorlar diye duymuştum :S

11. Berker Turan

Berker Turan Yeni Üye

Seviye:
    Hepinize ilginizden dolayı çok teşekkür ederim... :)

12. DOĞU AZİZ

DOĞU AZİZ Yeni Üye

Seviye:
    Ben Cumartesi gittim biraz konuştuktan sonra peşin alırsam %10 indirim yapabileceğini, peşin olmazsa indirimsiz fiyatı 6 ya bolebileceğini söyledi. (şans eseri gidondan kilitlemeli çıkmış tek 721 i fiyat farkı olmadan aldım) Kilit, eldiven ve zincir korumasını hediye etti. Suluk, pompa ve sele altı çantayı da indirim yaparak verdi. Taksit yaparken de 8 e böldü. Yani ciddi alıcı olduğunu ve bisiklet hakkında bilgin olduğunu anlarlarsa yardımcı oluyorlar.

13. aktas1991

aktas1991 Yeni Üye

Seviye:
    Bence de sirkeciye uğra ve gör dene bin üstüne bisikletinin.Fiyatta yardımcı oluyorlar peşin alışverişlerdee,taksit imkanları da var eh arkadaşlar hediyede veriyolar dediği için gidebilceğin en iyi bisiklet çarşılarından birtanesi İstanbul'da.Ben de carraro ya da sedonacı bulabilirsem sirkecide yapışıcam yakalarına:)