Bisikleti ilk günkü haline döndürecek temizlik nasıl yapılır?

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
@Fatih Çetin

Bu ürünleri İstanbul Avrupa yakasında uygun fiyata nerelerden alabilirim bir fikriniz var mı acaba?

Scudo

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@Kübra C.

Semt?

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
@lealtad

Şişli, Beşiktaş...

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
O @Kübra C.
Çevrede ufak çaplı nalburlarda belki vardır lakin pahalı olabilir. İkea, bauhos, praktiker tarzı yapı marketlere bakarsan bulursunuz. Marka olarakta wurth kalitelidir yalnız firma olarak ticaret yaptığı için pahalıdır. Onun yerine akça boyanın ürünlerini tavsiye ederim. Ayrıca Best ve Akfix markalarının urunleride güzeldir

• Beğen
Tepkiler: Kübra C.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Birtan Kolburan

Mazot veriyorlar ben 500 ml'lik pet şişeyi verdim adama doldurdu.

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
Şu 3 ürünü alsam da artık açıklamalarınız doğrultusunda temizliğe başlasam diyorum. wd-40 tamam belli ki herkesten tam not almış, würth balata spreyi de ama şu zincir yağından pek emin olamadım ne dersiniz işimi görür mü, kaliteli midir?
(link)

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
Bisikletimi temizledim :) Ellerimde birçok yara ve kesikte yanında çabası oldu. Ama ufak bir problem de ortaya çıktı :krktm: Bisikletimin ön freni düzgün çalışmıyor. Tekerlekleri söktükten sonra takarken bişey mi yaptım bilmiyorum. Yarın tamirciye götürüp hem genel bir kontrol yaptırmayı hem de yağlatmayı düşünüyorum. İnşallah ön fren düzelir :hasta: Ondan sonra da temiz halinin fotoğraflarını buradan paylaşırım sizlerle :):D

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
@Kübra C.
Eğer balata sürtüyorsa, Nasıl Yapılır? | Hidrolik Disk Fren Sürtme Ayarı:

• Beğen

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
@hsnbykkls

Video için teşekkürler ama benim fren kolunda da sorun var sanırım emin değilim. Bir de kendim fren ayarı yapmaya çekiniyorum çünkü eğer düzgün yapamazsam sonuçları tehlikeli olabilir diye korkuyorum. Tekerlekleri sökmek bile benim için büyük bir işti açıkçası :eek:ops:

• Beğen
Tepkiler: hsnbykkls

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@Kübra C.

Bisikleti temizlerken yağ kullandıysanız balatalara yağ bulaşmış olması muhtemel.Aynı sorun benim de başıma gelmişti.Fren kolu daha çok sıkılır hale gelmesine rağmen frenler neredeyse hiç yoktu ve bu tüm gün devam etti.Balataya kaçan yağı da würth ile temizleyip ufak bir süre kullanımdan sonra eski haline döndü. Bu yağ bulaştırma hatasını 2 kez yaptım ve sanırım diğer temizliğimde de yapacağım :))))

• Beğen

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Mat beyaz boyadan gazyağı, mazot gibi maddelerle de yağ lekeleri çıkmıyor. Bunun için bir önerisi olan var mı peki?

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Oto yıkamaya götürüyorsunuz jant temizleyici spreyleri var,aynakola rubleye vs püskürttürün sonra bi tazyikli su durum bu ; http://(link)

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Selami53
Tazyikli su diyorsunuzda rubleye tazyikli su tutma taraftarı değilim ben çünkü kurulanamıyor diye düşünüyorum. Paslanma falan yapmıyor mu bi süre sonra?

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Emre Tekinarslan

Hayır paslanma vs.söz konusu değil,ama ruble 10 liralık siyah demirlerdense havadaki nemden de paslanır :)
Yıkama sonrası eve dönerken 100 metre bile pedallansa suyu atıyor zaten ruble.

• Beğen
Tepkiler: sspl

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
@tolga akyol

Ön frenin kablosunu yerinden oynatmışım meğerse, onu yerine oturtunca sorun da ortadan kalktı. Şu an frenler çalışıyor ama ben hala önceden daha mı iyiydi sanki diye düşünmeden edemiyorum :rolleyes:

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
@Kübra C.

Sorun kablodan ise çözülmüştür.Fakat eskisinden kötü hissediyorsanız mutlaka az da olsa yağ bulaşmış olabilir.Zamanla daha net anlarsınız. :cool:

• Beğen

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Ben balataya yağ bulaşmasın diye poşet geçirip tutma yerlerinden bağlıyorum rahat rahat yağlıyorum :D :D :D

• Beğen

Kübra C.

Aktif Üye
Tepki
154
Bisiklet
Sedona
Aslında henüz bisikleti yağlamadım olsa olsa wd-40 bulaşmış olabilir balatalara ama şu an elimde herhangi bir temizlik malzemesi de kalmadı açıkçası. Artık kuru bezle biraz silip geçerim. Frenler iyi tutuyor ama sanki önceden daha hızlı cevap veriyordu gibime geliyor, şu an sanki kayma mesafesi biraz arttı. Ama temiz bisiklet bisikletin sesi de bir farklıymış hani tıkır tıkır işliyor kullanırken :huhuu:

@tolga akyol

Zamanla kendiliğinden geçme ihtimali var mıdır bu sorunun?