Bisikleti Hafifletmek

Tepki
10
Bütün bölümlere baktım bu bölüme açmaya karar verdim konuyu yanlış yere açtıysam söylerseniz sevinirim.Bisikletimin özellikleri şunlar yavaş yavaş hafifletmek istiyorum nerden başlayayım bilemedim.

Bisikletimin özellikleri bunlar:
Kadro 6069 Alu.
Maşa Suntour Axon RLD 100 mm
Furş Neco CC146
Gidon Rave Face Evolce 31.8
Boğaz Race Face Evolve 31.8
Sele Borusu Race Face Evolve 31.6
Sele Velo 2128
Vites Kolu Shimano SLX 660
Ön Vites Shimano SLX 660
Arka Vites Shimano XT Shadow
Aynakol Shimano SLX 660
Pedal Shimano 515 SPD
Ruble Shimano Deore 11-34
Zincir Shimano HG-53
Fren Kolu Shimano SLX 665
Fren Shimano SLX 665
Jant Alex XCR 100D
Ön Hazne Novatec centerlock
Arka Hazne Novatec centerlock
Jant Teli Siyah
Lastik Schwalbe Racing Ralph 2.25
İç Lastik CST

Scudo

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Bisikletiniz "Sedona 781 2010"...Bu bisiklet,şu anda kaç kg?...Bence hafifletmek için uğraşmayın...Çünkü bu haliyle de gayet iyi bir MTB...

Tepki
10
Tam olarak bakmadım ama 11 kilogram civarı.Amortisörden ve jantlardan hoşnut değilim değiştirmeye gerek var mı?

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Bildiğim kadarıyla kullandığın amortisör 1600 gram,Jantların da tanesi 400 gram kadar.Hafifletmek istiyorum dediğiniz için ,"bence gerek yok" diye yazmıştım...Tabii ki daha iyi amortisör ve jantlar var...Şu an kullandıklarının nesinden memnun değilsen,ona göre bir araştırma yapabilirsin...

Tepki
10
Jantlar konusunda pek sıkıntım yok fakat amortisörler ile çok fazla araziye girmeyeceğim bu sebeble daha hafif bir amortisör arıyorum

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Maşanız gayet hafif boşuna masraf etmeyin derim,dönen parçalar üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Jant seti,ruble,iç lastik ve pedallardan ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Tamamen ayırdığınız bütçeye bağlı bu iş..

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Eğer araziye girmeyip,çoğunlukla asfaltta kullanacaksan;Bulabilirsen disk uyumlu düz 26" maşa da kullanabilirsin...Alu olanlar 700 gram cıvarı...Bisikletin bazı açıları biraz değişir,ancak bisiklet biraz daha atak olur ve de 800-900 gr kadar hafifler.Bir de daha ince(1.50 gibi) semi-slick veya slick lastik takarsın.200 gram daha bisiklet hafiflemiş olur.
Not:Bisikleti aldığın yere soruver.Sedona'nın 26" için, disk uyumlu Alu düz maşasını da bulabilirsin.

Tepki
10
Kilitli pedalları şehir içinde fazla kullanmıyorum ona göre hafif bir pedal alabilirim jant seti ve ruble olarak ne önerirsiniz?

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
@Muhammed Kaan HOŞBAŞ

xt neyse de slr tam yerinde olmuş yani bir bisiklet parası daha verir artık.

ruble-pedal-gidon-gidon boğazı-sele borusu- iç lastikler- jant telleri

üçlü grup olan race face'lerin ağırlığı nedir tam bilmiyorum ancak amoeba scud'ların alu modelleri gayet hafif ve makul fiyatlarda. karşılıklı tartıp bakmak lazım.

pedal en ağır shimano modeli ya daha hafif olan m540'ı yada biraz değişiklik olara crankbrothers eggbeater serisini öneririm.

iç lastikler schwalbe'nin güzel lastikleri var 120-135 gr arası değişiyor. cst'ler 200gr civarında.

jant telleri taiwan teldir bunları dt competition modeli yada en hafifi revolution ile değiştirebilirsiniz. bunun için kilonuz önemli 80 üstü iseniz competition daha sağlam olur.

maşa içinde (link) bir ürün var kafadan 1 kilo kadar gidiyor. stok için arayıp sorabilirsiniz

Tepki
1
İsim
Mücahit
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim bisiklettim 2016 da verilen tc sağlık bakanlığı
1 2 ve 3 vitesten oluşuyo ve çok ağır vitesler
1, vites 5 vites gibi çok ağır her şeyi denedim aslında ama olmuyor lütfen yardım edin
vitesi hafifletmem lazım yoksa süremiyorum
hiç hasar almadı satmakta fazla istemiyorum

bilginiz varsa lütfen ama lütfen yardım edin

ınstagram _yusuf_mucahit_ burdan ulaşabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.669
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@MücahitYusuf41

vites göbekten mi yoksa dışardan mı? göbektense göbeği değiştirmekten başka seçeneğin yok. dışardan ise de, ya aynakol dişlisini küçülteceksin ya da arka göbek dişlilerini büyüteceksin.