Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti Hafifletmek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berkay Demirci tarafından paylaşıldı.

1. Berkay Demirci

Berkay Demirci Yeni Üye

Seviye:
    Bütün bölümlere baktım bu bölüme açmaya karar verdim konuyu yanlış yere açtıysam söylerseniz sevinirim.Bisikletimin özellikleri şunlar yavaş yavaş hafifletmek istiyorum nerden başlayayım bilemedim.

Bisikletimin özellikleri bunlar:
    Kadro 6069 Alu.
    Maşa Suntour Axon RLD 100 mm
    Furş Neco CC146
    Gidon Rave Face Evolce 31.8
    Boğaz Race Face Evolve 31.8
    Sele Borusu Race Face Evolve 31.6
    Sele Velo 2128
    Vites Kolu Shimano SLX 660
    Ön Vites Shimano SLX 660
    Arka Vites Shimano XT Shadow
    Aynakol Shimano SLX 660
    Pedal Shimano 515 SPD
    Ruble Shimano Deore 11-34
    Zincir Shimano HG-53
    Fren Kolu Shimano SLX 665
    Fren Shimano SLX 665
    Jant Alex XCR 100D
    Ön Hazne Novatec centerlock
    Arka Hazne Novatec centerlock
    Jant Teli Siyah
    Lastik Schwalbe Racing Ralph 2.25
    İç Lastik CST

2. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletiniz "Sedona 781 2010"...Bu bisiklet,şu anda kaç kg?...Bence hafifletmek için uğraşmayın...Çünkü bu haliyle de gayet iyi bir MTB...

3. Berkay Demirci

Berkay Demirci Yeni Üye

Seviye:
    Tam olarak bakmadım ama 11 kilogram civarı.Amortisörden ve jantlardan hoşnut değilim değiştirmeye gerek var mı?

4. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bildiğim kadarıyla kullandığın amortisör 1600 gram,Jantların da tanesi 400 gram kadar.Hafifletmek istiyorum dediğiniz için ,"bence gerek yok" diye yazmıştım...Tabii ki daha iyi amortisör ve jantlar var...Şu an kullandıklarının nesinden memnun değilsen,ona göre bir araştırma yapabilirsin...

5. Berkay Demirci

Berkay Demirci Yeni Üye

Seviye:
    Jantlar konusunda pek sıkıntım yok fakat amortisörler ile çok fazla araziye girmeyeceğim bu sebeble daha hafif bir amortisör arıyorum

6. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Maşanız gayet hafif boşuna masraf etmeyin derim,dönen parçalar üzerinde yoğunlaşmanızı tavsiye ederim. Jant seti,ruble,iç lastik ve pedallardan ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Tamamen ayırdığınız bütçeye bağlı bu iş..

7. SedatT

SedatT Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eğer araziye girmeyip,çoğunlukla asfaltta kullanacaksan;Bulabilirsen disk uyumlu düz 26" maşa da kullanabilirsin...Alu olanlar 700 gram cıvarı...Bisikletin bazı açıları biraz değişir,ancak bisiklet biraz daha atak olur ve de 800-900 gr kadar hafifler.Bir de daha ince(1.50 gibi) semi-slick veya slick lastik takarsın.200 gram daha bisiklet hafiflemiş olur.
    Not:Bisikleti aldığın yere soruver.Sedona'nın 26" için, disk uyumlu Alu düz maşasını da bulabilirsin.

8. Berkay Demirci

Berkay Demirci Yeni Üye

Seviye:
    Kilitli pedalları şehir içinde fazla kullanmıyorum ona göre hafif bir pedal alabilirim jant seti ve ruble olarak ne önerirsiniz?

9. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    xt neyse de slr tam yerinde olmuş yani bir bisiklet parası daha verir artık.

ruble-pedal-gidon-gidon boğazı-sele borusu- iç lastikler- jant telleri

üçlü grup olan race face'lerin ağırlığı nedir tam bilmiyorum ancak amoeba scud'ların alu modelleri gayet hafif ve makul fiyatlarda. karşılıklı tartıp bakmak lazım.

pedal en ağır shimano modeli ya daha hafif olan m540'ı yada biraz değişiklik olara crankbrothers eggbeater serisini öneririm.

iç lastikler schwalbe'nin güzel lastikleri var 120-135 gr arası değişiyor. cst'ler 200gr civarında.

jant telleri taiwan teldir bunları dt competition modeli yada en hafifi revolution ile değiştirebilirsiniz. bunun için kilonuz önemli 80 üstü iseniz competition daha sağlam olur.

maşa içinde BÖYLE bir ürün var kafadan 1 kilo kadar gidiyor. stok için arayıp sorabilirsiniz