Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi Bisikleti Fiat Uno'nun arkasına koymak istiyorum

Konu, 'Takas ve Aranıyor Arşivi' kısmında Recep Volkan ÇETİNCEVİZ tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Selam arkdaşlar Bisikleti arabanın arkasında taşımak için parça nereden bulurum ve nekadaradır acaba burdan bulursanız burdanda alabilirim
    teşekürler...

2. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    ucusları 30 tl den başlıyorr..bi çok bisiklet magazasında var..sirkeci tarafında çok rahat bulabilirisn bu fiyataa..

(şahsi fikrim çok da kötü olmadıgı,ve işini fazlasıyla yaptıgı yönünde....)

aracım ve bisikletim çok iyi ve pahalı modeller olsaydı,taşıyıcımı da bu şekilde secerdim,ama şu halde gerek duymadım:)

3. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ok çok teşekürler bilgin için

4. Adil Arlı

Adil Arlı Üye

Seviye:
    Bende Fiat Palio aracım için düşünüyorum örnek olarak görebileceğimiz bir site veya resim mevcutmuduru elinizde ?

5. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    arka bagaja takılan parçaların bagaj kapağına zarar verebileceğini unutmayın!

arabaya montaj yerlerini dikkatli inceleyin ondan sonra alın ;)

6. oquxx

oquxx Üye

Seviye:
    Ben thule marka taşıyıcı kullanıyorum, çok güvenli bir taşıyıcı, bisikleti taşıma sırasında bisikletinizi taşıyıcıya sabitleyebiliyorsunuz, google dan aratırsanız çıkar,
    çok ucuz modellere itibar etmeyin derim, yukarıda belirtildiği gibi aracınıza zarar verebiliyorlar, özellikle araca takılan kanca kısımları,

7. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:

Merhaba sorunuz konu ile ilgili olduğu için burdan cevap vereyim.

Aşağıda resimlerde gördüğünüz şekilde ağır bir tandem bisiklet ile, Antalya'dan Muğlaya Gökova gezisine 2007 ve 2008 de gitmiştim. Yolda ki hızım trafik kurallarının izin verdiği son hız dir.

Gene Muğla'dan dönerken Fethiye yakınlarından bir duraklama anı.:)

Bu arabam ile ve arkada ki taşıyıcı ile, tekli bisikletimle de Antalya, Bolu oradan İstanbul ve geri dönüş Antalya yaptım ve tabi otobanda gene kuralların verdiği son hızla seyrettim. :eek:

Ercan merhaba

Senin dediğin gibi arka bagaj üzerinde en ufak kötü bir etkisi yok.:D
    Ama tutupta dikkat etmeden bisikletini taşıyıcıya koymak için, dikkatsiz bir şekilde kaldırıp koyarsan tabi ki bisikletin herhangi bir yeri araca deyip hasar verir.
    En çok dikkat edilecek yer pedallardır. Birde bisiklet gidonunu da bağlayarak, dönmesini engelmekte fayda var.

Onun dışında bisiklet taşıyıcısının araca en ufak bir zararı yok.;)

Ama şunu hiç denemedim. Taşıyıcı aslında 3 bisiklet taşımak için dizayn edilmiş. Ben kendi adıma hiç bir zaman 3 bisiklet arkaya takmam, ama takanları gördüm. Benim tandemi 2 bisiklet ağırlığında sayarsak 2 bisiklet taktım. :eek:

Gelelim bu taşıyıcı hakkında bir kaç ufak hatırlatmaya.

Bu taşıyıcılar yukarda arkadaşlarımın dediği gibi 30 TL gibi fiyatlardan başlayıp yukarılara doğru gidiyor. Benim taşıyıcım da en ucuzlarından bir tanesi.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yolculuk anında taşıyıcının iplerinin yolda sarsıntıdan gevşemesi. Bu çok kötü bir olay. Ben taşıyıcıyı aracıma taktıktan sonra iyice gerip bunlara birde ekstradan düğüm atıyorum.

Bir de bisikletleri koyduktan sonra ikinci bir defa daha gerdirmek istiyor. Bisikletin ağırlığı ile hafif gevşeme yapabiliyor. Bu kayışlara birde düğüm atarsanız çok mantıklı oluyor. Bir sefere nmahsus, ilk hareketten sonra da, kısa bir süre sonra (10 kilometre gibi), bir durup kontrol etmekte fayda oluyor.
    Taşıyıcının kayışlarının devamlı gergin olması gerekiyor.

Ben çok memnunum. Bu güne kadar da, bu kadar çok kilometreler yaptım arabamda ve bisikletlerimde en ufak sorun oluşmadı.
    Uno içinde taşıyıcı aynı şekilde başarılı olur.

Sevgi ve selamlarımla.

8. Adil Arlı

Adil Arlı Üye

Seviye:
    Hıım fotolar bana güven verdi benim paliomda aynı kasadan tasıyıcıyı antalyadan mı almıstınız yoksa baska bir yerdenmi aldınız.

9. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba

Ben Antalya'dan bir bisiklet parçacısından almıştım. Sanıyorum 2 sene önce 35 TlL gibi bir fiyata almıştım. Halende en ufak bir arızası olmadan kullanıyorum.

Dikkat edeceğiniz bir hususta, taşıyıcının tam kaportaya değen lastiklerinin geleceği yerlerin, tertemiz, toz ve pislikten arınmış olmasına dikkat edin, çünkü yolda alacağı sarsıntılarla, eğer lastiklerin altında toz, pislik, varsa, boyaya zımpara etkisi yapmasın.

Ben kullanım boyunca arabamda en ufak bir zedelenme görmedim.

Bu da tekli bisikletim ile yola çıkmadan önceki hali.
    Ben genelde cantları araba içine alıyorum, tabi arabada yer olunca.

Kolay gelsin.

10. Adil Arlı

Adil Arlı Üye

Seviye:
    Verdiğiniz adresdeki magazaya gidip ilk fırsatta üründen bir adet almayı planlıyorum malum aracımızın bagajı çok küçük koltugu yatırınca bile zorundan sığıyor bisikleti aldığım gün mecburen eve araba ile götürmüştüm gercekten arabanın içine yerleştirmem zor oldu.Herkes arabaya zarar verdiğini yolda giden bisikletin düştüğünü falan yazmışlar ama siz görüyorumki sorunsuz olarak kullanıyorsunuz.
    Son bir soru ön tekerleği çıkarmadan taşıyabilirmiyim ?

11. fletcher

fletcher Bisikletkolik

Seviye:
    gidonu kadroya sabitlemen,iz duurmunda ön teker de çok sorun çıkarmıyor..arabanın genişligini bir kaç cm artıryosunus sadecee..buna dikkat etmeniz yeterli..

12. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba

Ben tekerleği çoğu zaman çıkarmıyorum, zaten benim gibi tekerleği çıkaranı da hiç görmedim. Tekerleği çıkarmadanda gayet güzel bir şekilde taşınabiliyor.

Sadece tandem bisikletimde tekerlekleri mecburen sökmek zorundayım, aracın her iki yanından da , tehlikeli bir biçimde dışarı çıkıyor. Tekli bisiklette ise böyle bir sorun yok, sadece aynalar hizasına kadar çıkıyor.

Dikkat edeceğiniz 2 yer mevcut, pedalı mutlaka arabaya değmeyecek bir pozisyona getirin , en çok pedal aracın kaportasına değme eğilimi gösteriyor.

2. hususta, gidonu bağlama lastikleri ile mutlaka sabitleyin, çünkü yolda gidon rüzgar ile dönme yapıyor. Tabi bir kaç lastikle de, bisikleti taşıyıcıya mutlaka sıkıca bağlıyorsunuz. Taşıyıcının kayışları da, devamlı gergin olduktan sonra, hiç bir problem yaşamazsınız.
    Bir hatırlatma daha, taşıyıcının alt gergisini tampona kesinlikle bağlamayın, palıolar da tampon plastik olduğu için sallantıyla bağladığınız tampondan ayrılıyor.
    Ben çözümü, bu gergi kayışını, eksozun, arabanın şasisine bağlandığı u demirine içten geçirerek hallettim.

Sevgi ve selamlarımla.

13. Adil Arlı

Adil Arlı Üye

Seviye:
    Malum palionun bagajına sadece tekerleği sığacağı için başka bir şey almam gerekir :D

14. Emrah TEZER

Emrah TEZER Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Ender Bey
    Bende 1 haftadır Palio aracıma benim, eşimin ve oğlumun bisikletini asacağım bir taşıyıcı bakıyorum. Bu paylaştığınız resimler ile rahat bir nefes aldım.
    Düşündüğüm taşıyıcı ise ;

http://www.modacar.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=71582

Tecrübenize dayanaraktan bu ürün hakkında fikrinizi alabilir miyim acaba ?

15. jesabel

jesabel Üye

Seviye:
    bu taşıyıcılardan bisikletini düşüren çok insan duydum. araba bir tümsekten hızla geçtiğinde bisiklet zıplıyor ve tekrar aşağıya indiğinde perlonların bağlandığı metal tokayı kırıyormuş. aman dikkat edin derim. giden sadece bisiklet olmaz, arkanızdan gelen araca da kaza yaptırısınız. uzun yolda kullanacaksanız biraz paraya kıyıp thule gibi kendini ispatlamış bir marka almakta fayda var.

16. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba

Resimde gözüken ürün, iyi bir ürüne benziyor. Bunların en önemli yerleri kayışları ve tokaları.
    Alt, yan ve üst gergilerin, araca montesi sırasında ve yolculuk anında çok gergin olmasına dikkat ediniz. Gevşek bir kayış , aracın sarsıntısı ile dayanıklılılğı azalabilir. Deyim yerindeyse keman yayı gibi gergin olmalı. :D

Alt gergi önemsiz gibi görünse de, en az üst gergiler kadar önemlidir. Alt gergiyi plastik tampona kesinlikle bağlamayın. Mutlaka arabanın altta, ana bir yerine bağlayın. Plastik tampon ilk kasise girdiğinizde gergiyi bırakıyor.

Kolay gelsin.

17. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yukarda görünen bisiklet taşıyıcısı tam bir facia. Bu ve benzeri çin malı ucuz taşıyıcılardan uzak durmanızı can/mal güvenliği ve de maliyet açısından kesinlikle önermem. Niçin maliyet derseniz bunu aldıktan bir süre sonra gidip 100 euro ödeyip bir Thule alacaksınız ve toplamda size daha maliyetli olacak. En baştan doğru ürün alın.

Seçiminizi yaparen sadece kendi bisikletinizi değil, Allah göstermesin ama düşmesi durumunda arkada bulunan seyir halindeki diğer araçları ve yolcuların akibetini de düşünmeniz gerekiyor.

18. Volkan Bilirli

Volkan Bilirli Bisikletkolik

Seviye:
    Araç yol alırken ,

Tümseklerde Yukarı-Aşağı,

Virajlar da Sağa-Sola doğru yaylanma yapmaktadır,

İlk önce Taşıyıcının Her yöne sabitlenmesi,

Sonrada Bisikletinin Taşıyıcından çıkmayacak şekilde sabitlenmesi gerekiyor,

Tavsiyen ben şahsen ,

3, 4 metre civarında kalın bir iple devamlı sarmalıyorum ,

Fotoğrafta eklerim

19. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Ben de bu tarz bir taşıyıcı kullanıyorum.Aracım Fiat Albea.Dikkatsiz taşıma ve yüklemelerden dolayı bagaj kapağı,stop lambası ve tampon üzerinde çizik ve ezikler oluştu:)Sonra bir arkadaşımın tavsiyesi ile taşıyıcıyı kurmadan bagaj üzerine ,plakalığı ve tamponu kapatacak büyüklükte bir çarşaf vb. bir örtü sermeyi akıl ettim.Taşıyıcı araca özenle sabitlendikten sonra ,ben bir de bagaj lastiği ile bir ucunu bagaj kapağının camla birleştiği yere,diğer ucunuda tamponun altından araca sabitliyorum.Herhangibir aksilik durumunda 2. bir emniyet kemeri görevi görsün diye.2-3 km gittikten sonra da gevşeyen kayışları tekrar sıkıyorum.Allah'a şükür bir sıkıntı yaşamadım.En uzun mesafe olarakta İstanbul-Ordu-Ordu-Sinop-İstanbul şeklinde bir seyahatim oldu.Çok para vermek istemeyen arkadaşlar için bence idare ederin biraz üzerinde bir ürün.Sonuçta tabi ki daha kaliteli ürünler var,ama bu da iş görür.Ayrıca tek bisiklet taşımak için ,gidonu tam ters çevirip arka koltuğa ön teker yerde ,arka teker arka koltuk üzerinde olacak şekilde de taşıyabiliyorum.Burada dikkat edilecek nokta aynakol-zincir ve vitesin arka koltuğa değmemesi için araca ona göre sokmak.Bir de fren kolu bisikletin kadrosuna değiyorsa kadroyu çizebilir veya gidon tam dönmeyebilir.Alyan anahatarı ile biraz gevşetebilirsiniz.Ben biraz gevşek bırakıyorum,istediğim zaman kolu hareket ettirebiliyorum.

20. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Aman şu konuda ben son duyurumu yapayım. :eek:

Ben bu taşıyıcıların piyasa da satılan en ucuzlarından aldım ve yaklaşık 3 seneyi geçiktir de sorunsuz kullanıyorum.
    Çin işidir, Japon işidir bilemem. Kimseye de bir marka da veremem, şu en pahalısı en kalitelisidir diye. İsteyen istediği ürünü alır . :)

Ben açıkça en ucuz ürünü aldım ve bu taşıyıcı ile 25 kg ağırlığındaki tandemimi şehirler arası yollarda sorunsuz halen kullanıyorum.

Ama her kullanışımdan önce kayışlarını tokalarını ve bağlantı yerlerini gözden geçiriyorum.

Kullanmadığım sürelerde de, taşıyıcımı ortalarda, rutubet , nem, güneş ışığı alan yerlerde saklamıyorum. Kuru ve temiz ortamlarda saklıyorum. Güneş ışığı veya nemli ortamlarda saklanan taşıyıcının kayışları mutlaka çürür ve sağlamlığını yitirir. Bunlara dikkat etmek gerekir.

Yani sakın sen en ucuzunu almışsın, bize de ön ayak oldun diye, sonradan beni suçlamayın. Ben en ucuzu derken adi bir malı kast etmedim.

Her zaman en pahalısı en iyisidir, en ucuzu en adidir diye bir kural yoktur. ;)

Ve kimseye de burdan ürün ismi veripte reklam da yapmak istemedim ve yapmam.

Yukardaki yazdıklarımdan sonra gönlüm rahat oldu. :)

Aynı marka aracı aynı anda alan bir kişi sorunsuz, çiziksiz, arızasız, yıllarca kullanır, bir diğer aynı anda alan kişi ise, daha galeriden arabasını çıkartırken kıyıya kaportayı değdirir çizer, gaza basar, şanzumanı dağıtır.

Daha dün arkadaşım sıfır aldığı aracını, mazot alıp 10. km ileriye vardığında şanzumanını dağıtıp servise geri götürdü. Ama onla beraber çıkan bir diğer kişi ise halen aracı altında sorunsuz dolaşıyor.

Sevgi ve selamlarımla.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.