Bisikleti fakir aracı olarak görenler

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@emrahozkan

KASKLI ve TAYTLI. :D yakında sinemalarda :D Vallaha şaka maka kaska masum köylü görmüş uzaylı gibi bakıyorlar :D

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
otobüs duraklarının önünden geçerken millet otobüs dolmuş ne zaman gelecek diye gözleri yollarda beklerken bende önlerinden bisiklet ile geçerken hiç de bana fakir aracı gözüyle bakmıyorlar dır sanırım hele bu soğukta otobüs dolmuş beklemek zor iş olmuşken.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Bir bankanın müdürü (uzaktan tanıdık diyelim), bir keresinde "işe bisikletle gitmek istiyorum ama tanıyan ve görenler "Şerefsiz, o kadar para alıyorsun bir de bisiklete mi biniyorsun?" derler diye binmiyorum" demişti.

E derler, adam haklı. Ama şimdi bunu düşünen o tanıyanlara mı yoksa buna uyan müdüre mi kızmak lazım? İş zenginliğe fakirliğe gelene kadar daha çoook yolumuz var bizim, bu bisiklet kültürünü oturtmak için. Bisiklet kültürü dediğimiz şey ise hem trafik rahatlığı hem yakıt tasarrufu hem spor hem... Çok şey demektir aslında.

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
evet ne yazıkki ülkemizde bisiklet bir çok kişi için hala karne hediyesi yada basit gezinti aracı olarak görülüyor... değil ki aksesuarlar nasıl görülüyor kimbilir... kimseyi takmayın:) sonuçta taytı,kaskı veya ışıkları neden taktığımızı biliyoruz düşün yollara ve özgürce pedallayın doyasıya.. inanın onlar yapamadıkları için bize imreniyorlar.. bırakın gıpta etsinler...

ankirali

Üye
Tepki
24
@levent koç

Yanımdan yaya veya araçla geçenlerin kaskın altında bıyıklı ve orta yaşlı birini görünce şaşkın bakışlarına çok şahit olup hep gülmüşümdür :alkis:

• Beğen
Tepkiler: ermang ve ihtiyar
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Valla ben hiç takmıyorum artık, aman o neder aman bu ne düşünür diye diye yapamadığım içimde uhte kalan birçok şey var bunların yüzünden onun için takmamayı duymamayı öğrendim, benim felsefemde it ürür kervan yürür artık, bu yaşa geldim alacağımı aldım satacağımı sattım beni hafife alarak ayıplayanların eğer çevremdeki tanıdıklarımsa da benim hayatımda yerleri yok ki 3-5 tanesini zaten bozup tersyüz etmişimdir, ha bunun yanında bugüne kadar tanıdığım o kuş serisi yada diğer model arabalara binip kasılan bileği tesbihli boş zamanında sadece kafede yada kahvehanede saatlerce okey oynayıp adamlık sınavını geçtiğini sanan zatlardan çoğunada kalp krizine yenik düştükleri için rahmet okumaktan yorulmuşluğumuzda vardır. Ben gönlümce ve zamanım oldukça biniyorum bisikletime, serbest dalış yapıyorum 10-15 m lere inerek zıpkınla balık avlıyorum, olta balıkçılığı yapıyorum kondüsyonumu korumak için koşu ve ağırlık çalışması yapıyorum çoğu zaman eşim ve çocuğumda katılır bunlara, dostlarımlada vakit geçiriyorum yani hayatımı bu şekilde planladım hariçten gazel okuyanlar veya küçümseyenler umrumda değil, benimde tavsiyem bu yönde... Takmayın kimseyi duymayın konuşan zavallıları.

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi internet olayı sırrını anlatırmısın abi özelden ihtiyac var :) Ayrıca düşüncelerin çok güzel ve benim düşüncelerimle aynısı.Senin yaşında bir insanın böyle düşünceleri olması beni çok mutlu etti:) Büyüksün abiiiii :D

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet asıl zengin aracı olarak görülmeli ama bu da yanlış tabii ki :).Biz o kadar paraya bisiklet alıyoruz.Millet araba alıyor ya da motor alıyor.Bize sorunca ağızları açık kalıyorsa.Ama araba vs. de kalmıyorsa demek ki arabayı herkes alabilir ama bisikleti alamaz :).

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Zihin fakirleri bisikletin fakir aracı olduğunu düşünüyor olabilir.

@Serden Us

Bizim ilçenin başhekimine "koskoca baş hekim bisiklete biniyor" demişler.
Ben koşarken yanımda durup, hocam bir şey mi oldu arabaya götürelim ilçeye kadar diyorlar. ( ultra maraton antrenmanlarında ilçenin dışına doğru uzun mesafe koştuğumda )
Anlatmak zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Sarihan

dostum soner ,
öyle bir durum varki hakikaten komik ,insanlar bulundukları mevki yüzündende çekinir bisiklete binmeyi başkaları ne der diye yav gerçekten gülecem ama gülemiyorum kasılıyorum ve tabi sinirleniyorum ,
yav başkaları ne der elalem ne der korkusu, insanın boyunda tasma ,

malesef çok insanın boynunda görünmeyen tasmalar var bu tasmaları kırıp atmak lazımda,
ahhhhh o zaman diyeceğimki tamam işte oldu arkadaş ,,

hollanda başbakanı, cumhurbaşkanımızı bisiklet ile karşılamaya gelirken onu gören hollanda insanları ne düşünür ona bakmak lazım ,burası çok ilginç, gayette mütevazi karşılarlar tabi, zati memlekette bi sürü bisiklet kullanan insan var ,
şimdi bizim başbakanımız ve de cumhurbaşkanımız bisiklet ile felanca devlet başbakanını bisiklet ile karşılasa bizim millet ne düşünecek onada bakmak lazımda
ama bu millet bence takdirde edebilir bizim büyüklerimizden hareket bekliyorum ben
o zaman bu toplumda hareket olabilir
başbakanda biniyor arkadaş benim neyim eksik diyecek millet ,
hangi başbakanımız bisikleti ikinci araç yapmış ,
ben görmedim ..

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Sevgili Kudret, yerden göge kadar hak veriyorum. Para ile alinabilen hic bir sey insanin zenginligi degildir. Öyle olsaydi bütün mafya babalari istisnasiz iyi insanlar olurlardi. Ne kadin ticareti, ne uyusturucu ticareti.. yaparlardi. Yani mal varligi olan insan yaramaz insandir demiyorum, fakat mal varligi iyi insan demek degildir.

Cocuklarima hep telkin etmeye calismisimdir. " Simdi size birer milyon avro versem, bir sene sonra o bir milyon avro yetmez, iki, üc milyon avro gerekir....." Bunun sonu, siniri neresi..?

Hic kimseyi mali var veya yok diye hor görme hakkimiz yok! Ben bu forum icerisinde dahi - rica ediyorum kimse alinmasin- bazilarinin "benim bisikletim de bu" diye sevgiyle sunduklari, bazilari icin cok degersiz, tabiri caizse alt seviye donanimli bisikletlere burun kivirdiklarina sahit oluyorum. Tabii ki her bisikleti elestirip irdeleyebilirz. Ama onun ne amacla kullanildigini göz ardi etmeden. Yani birisinin Sram Apex' ini, digerinin Super Record' unu da elestirebiliriz.
Kendi zevk alanimizda kullanmasi en güzel ve kaliteli seyi almaya, ona sahip olmaya calismak dogal hakkimizdir. Fakat baska birisinin bu konudaki farkli görüsüne de saygi göstermek zorundayiz. Ülkemizde motorlu tasit kullanicilari ve bisiklet kullanicilari diye bir kutuplasma söz konusu olmamalidir. Zaten bisiklet kullanicilari yok denecek kadar azdir. Aramizda her ikisini de kullanan var. Onlar bu olayi daha iyi kavrarlar.
Ne zaman bu ülkenin sözde büyükleri bisiklet kullanmaya baslar, o zaman sözde büyük olmaktan cikarak, büyük adam sifatina erisirler ve bu tartismalara gerek kalmaz.

Tepki
31
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öyle düşünen bir tanıdığınız varsa, sıfır olmasına gerek yok, bisiklet forumdaki ikinci el piyasasını 1 hafta takip etmesini söyleyin, bu ona çok da güzel bi cevap olacaktır :)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Ülkemizde bir başbakan'ın yada cumhurbaşkan'ın,bisiklet sürmesini beklemek çok güzel bir düşünce..

Gelişmiş ülkelerde ki gibi,şehrin bir çok yerine bisiklet yolları yapılmalı,en çok ihtiyacımız bisiklet yolları,yapılsa dahi tam teşekkürlü bir bisiklet yolu yapılmıyor,mutlaka bir eksiklikler çıkıyor,örneğin Hollanda'lılar gibi bizler de işyerimize,bisiklet ile gitmemize imkan sağlamalılar..

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Tepki
8
Bisiklet
Salcano
Evet o kadar fakir aracı ki son bir yıldır alamıyorum.

... Çok zenginim galiba?

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

Elalem ne der hapishanelerinde yaşıyor insanlar.
Kendilerine pranga vurmuşlar ve ancak kendileri çıkartabilir bunu.
Kötüsü aynı prangayı bize de vurmaya çalışıyorlar.
Kendilerine benzettiklerinde çok mutlu oluyorlar, çünkü onları değişim yönünde ittiren bir kişiyi
daha görmemiş oluyorlar.

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
inanın bu durumdan şuan taşındığım bölgede o kadar müzdaribimki o tasmayı çıkaramıyorum kafayı yiyicem. olduğum ilçede 2. bir bisikletliyi kasklı vs. görmek mümkün değil hiç kimse alışkın değil gerçi sürmekde pek mümkün değil. düzlük 1 km yol yok. ya yokuş ya çıkış. bisiklet için dışlanmanın görebileceğiniz son saffasındayım. bu bölgeden taşınıp başka bir il merkezinde yaygın olduğu için bisiklete başlayıp tekrar bisiklet ile alakası olmayan bi yere geri dönünce eski arkadaşlarım bile bu durumu kabullenmiyor. ve her gün gitmek zorunda olduğum kargo şubesinde yaklaşık 4 - 5 bayan personel var. o bakışlarını arkamı döndüğümde birbirleri ile gülüşmeleri. kaskımı gözlüğümüde kapının önünde kenarından görebileceğim şekilde bisikletin üzerine takıyorum. çok abartıyorum belki ama tavırları inanılmaz derecede belirgin. hele yağmurda soğukda gidince. havada soğuk falan diyorlar böyle. hazmedemiyorum bi yandanda kim ne derse desin onlaramı anlatayım ben neden bisiklete bindiğimi diyorum. bağzende olduğum bölgeye bakıp ben ne yapmaya çalışıyorum diyorum. kafaya takıyorum ama takmamaya çalışıyorum. hayırlısı bakalım ne kadar dayanabilicem :)

• Beğen