Bisikleti fakir aracı olarak görenler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
walla yorumlar çorba olmuş :D

konuyu açan arkadaşın ne maksatla yazdığını tam olarak kısa bir cümleden çıkarmak zor olsa da bence bisiklet hobi/sporunun pahalı bir uğraş olduğu bu işin içine girene kadar kimsenin bildiği bir mevzu olmadığını unutmamak lazım.
bisiklet dünyasına uzak olan insanlar için avm de gördüğü rakamlar gerçek rakamlardır. onlar da 300tl civarıdır. en kötü ikinci el arabanın 1/10 fiyatı yani.
dolayısı ile fakirin ulaşım aracı olarak görülmesi gayet normal.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)Ben de Almanyadakiler gibi fakir olmak istiyorum
orada herkes fakir, bir de zengin memleket diyorlar
keşke herkes böyle fakir olsa bizim memlekette
bisiklete binen naomi watts bu arada

:)))))

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Bisiklete aşığım kimsenin ne dediği önemli değil. Size de tavsiyem eğer öenm sıralamanızda yukarlardaysa bu durum ya bisikleti bırakın ya da bu düşünceyi.

• Beğen
Tepkiler: gok

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alper Ku

Size lafımız yok zaten:)) doğruluk payıda var dediklerinizin hayatımda kim ne demiş ne yapmış çok da tınn ; yok katlanıra binilirmiymiş,yok efendim oda bisikletmiymiş anaaa!!!! oney la kafandaki kask nedir diyen ve bön bön bakanlara sadece gülümseyin ve geçin yanların'dan onlar zaten bir ihtimal rüyala'rında belki görür ve hissederler:))) vede anlamazlar.görselerde..bir gün yanımda denk geldi laf sokuyor aklınca arkadaşa ya çocukmusun oda ne öyle felan falan altındada 10-15 milyarlık bir otomobil arkadaş'da dedi benim bisikletim senin araban'dan çok daha kıymetli ve pahalı nasıl olacak oda diyor yok artık!!!öyle şey olmaz markayı modeli yazdı verdi bu arabalı arkadaşa ;oda sormuş soruşturmuş sonra'da gelmiş diyor vayyy beee yaaa vaybeee olursun öyle g........işteee...

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Benim bisikletim 700 TL'lik bisiklet. Ben de bisikleti savunurken şunu diyorum: "Sizin yıllık verginiz kadar bu bisiketin parası, üstelik yakıt da tüketmiyor." Bu lafı duyduktan sonra herkes dalgasına baksın zaten.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Çevremizdeki insanlar bizim için aynadır. Biz onlara bakarak kendimizi görürüz ama onların fikri sanırız. Ben aynı kişiye baksam başka bir şey, sen baksan başka bir şey görürsün. Önce neden böyle bir algımız var bunu düzeltsek daha iyi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kask takıp bisiklet kullanan adama uzaylı görmüş gibi bakan insanlardan ne bekliyordunuz ki ?

Yorum yapmaya değmez, gülüp geçin yeter.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Tabii doğru fakir aracı ondan bin liralar veriyoruz bisikletlerimize...

@sezer16

Ya konuyu saptıracak ama arka teker iflas etmiş ağırlıktan :D

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@enes savaş

Konunun dağılmasına yardım etmiş olacağım ama benim gördüğüm kadarıyla arka teker iflas etmiş değil. Arka teker logar kapağının arkasında kalmış. Dikkatli bakarsın logar kapağının arkasında asfaltın çökük olduğunu görebilirsin. :)

• Beğen
Tepkiler: Emre G.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Dikkatiniz gerçekten övgüye değer
bence de lastik inik değil
neyse konuyu dağıtmayalım
bisiklete binen naomi watts olduğu için böyle oldu herhalde :asik:

suatgecer

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Sedona
o fakir gördükleri bisikletlililer onlarca şehir ülke gezip görüyorlar hemde yadırgadıkları bisikletle, onlar kendi küçük dünyalarının zenginleri bence, kendi servetleriyle göremeyecekleri yerleri bir bisikletli bacağının ve yüreğinin gücüyle geziyor fark ediyor yaşıyor :) böyle düşünenlere bende gülüp geçiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Akif Y.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beyinleri fakir olanların görüşü o. Bisikletin 200 tl olması 5bin olması sadece rakamdan ibarettir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Geri kalmışlık tam da bu oluyor işte
batının yıllar önce hayatına soktuğu bu aleti biz yeni yeni yaşıyoruz
insanların bu tepkileri çok normal
bilmediği şeyden insanlar kaçıyor korkuyor bazen de hor görüyor
bilse öğrense durum daha değişik olur kanımca
ben aslen konyalıyım örneğin orada bisiklete bakış diğer yerlerden daha farklı ve hoşgörülüdür
insanlar aynı, bizim yurdun insanı
ne kadar yaşamlarının içine girerse o kadar hoşgörülü oluyorlar
yoksa bu zaten turist işi deyip yok sayıyorlar
olacak olacak ama zamanla biraz sabretmek lazım
yoksa bisikleti herkes sever sevmeyen birini ben hiç görmedim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sezer16

sezer bey bisikleti herkes sever severde ne hikmetse bisikletliyi seven yok:)))her taraf ruh hastası taksici,dolmuşcu,kamyoncu ve diğer araç sahibleri ile dolu.daha bugün gene otobüs şöförüyle dans ettim yollar'da baktı'ki başa çıkamayacak pes etti:)))

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ya kıskanma evet katılıyorum ama asıl bu insanlar'daki sorun bence,ben boş işler peşinde değilim ekmeğimin peşindeyim modundalar;biz boş iş yapıyoruz yaa onlar hep ekmek derdin de biz çalışmıyoruz sanki bize gökden yağıyor''ya para:)))

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@sezer16

Aynen ama ondada adam deşarz oluyor hakeme küfür,patrona ve iş arkadaşına kızmış basıyor herif kalayı aslında futbol olmasa;biz bisikletcilerin işi dahada zor olcak gibi herif bu sefer kızmış eşine işine aşına eee patlayacak yer lazım:))))aaaa bak boş işler adamı bisikletciler hadi ezeyim şunu ,sıkıştırayım ortalık kan gölü sonra:)) bide bayanlar dahamı ne şanslı burda hiç görmedim duymadım onları sıkıştıran ve ezmeye çalışan yada paylaşmıyorlar haberimiz olmuyor.kısaca t.c ne yapsak ne desek boşşş.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
şu iki tekeri hor görsen dert, başının tepesine kosan yine dert..
geçenlerde vites sistemini değiştireceğim diye bir dünya para saydım yine :(