Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti dikkate almıyorlar

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında kaan tarafından paylaşıldı.

1. kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Öncelikle belirtmek isterim ki bu bisikletcilerin bu şöförlerle çekeceği var. en son olayı bugün yaşadım ve burada sizlerle paylaşmak istedim. Daha öncede buna benzer bir çok olay yaşadım ama bu bardağı taşıran son damla oldu. tam tempomu bulmuş iken bir dört yol ağzından geçmek üzereydim geçiş sırası benim gittiğim caddeden geçen araçlarındı. bir de ara sokaktan çıkmaya çalışan bir araç vardı sağ olsun adam benim arkamdan gelip yanımdan geçen arabayı bekledi tam ben geçicem adam asıldı gaza geçti önüme şimdi gelde vurma ,neyse sonra ben bunu yakaladım şöyle kızmışcasına bir bakış attım. adam tınlamıyor bile yani uzun lafın kısası şöförler bizi takmıyor bile böyle bir toplansak bu işlerle sorumlu birimlerin önünde toplansak bisikletlerimizle hani belki birileri görür de bişiler olur valla bisikletten de soğutuyolar insanı. insanın neşesi kaçıyor.

2. Jr.BMX

Jr.BMX Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba

Şuanda Turkiye trafiginde bu tip insanlar hala malesef var akıllanmadılar bizde o anki sizinirmizle neler yazacagımızı bilemiyoruz. Bu tip olaylar icin " Trafikte Bisiklet Saygı " adlı kampanya kurulmuştu ama sadece bize saygısı olanlar bizi gozlerinde küçük gormeyen insanlar bize yol veriyor bizi trafikte sayıyor seviyor. Ama dedigim gibi bir çok insan hala alışamadılar ve günler geçtikçe insanlar alışmaya başlıyor..

3. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    maalesef ki trafikte herkese karşı saygılı, son derece hoşgörülü, hakkından ziyadesiyle feragat etmiş bir sürücü tipinde olmamızı istiyorlar :(

şehir trafiğinde tempo tutmak bazen riskli olabiliyor ne yazık ki!

4. msconfig

msconfig Bisikletkolik

Seviye:
    yarama tuz bastin valla!
    ne kadar dertliyim bu konuda
    ne yapmak gerekiyorsa yaparim
    aslinda cok kalabalik toplanabilsek guzel bi haber cikar bizden ama, okadar kisiyi toplayabilirmiyiz ? bilmiyorum

5. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu gibi durumlara ben de alıştım ve artık bir arabanın önüme geçeceğini falan hissedince hiç yavaşlamıyorum ve o korkuyor bana çarpacak diye.E zaten frenler sağlam, olaki çıksa zor da olsa durabilirim ama tabi tahmin edemedikleri için o mesafede duruş yapacağımı haliyle duruyorlar.Yani öyle riskli bi şey de değil.
    Birileri bu insanlara haddini bildirmeli.O birileri de biz olmalıyız.
    Yani doğrular kazanmalı, yanlışlar kaybetmeli
    İsmet İnönü'nün bu konuda bi sözü vardı tam olarak hatırlayan yazsın lütfen. Bu ülkede namuslular, namussuzlardan daha güçlü olmadıkça... gibi bi şeydi.

kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    eet aslında kalabalık bir kitle toplansak,katılım olsa olur bide şimdi forumdaki arkadaşlarımız,abilerimiz hepimiz farklı şehirlerde oturuyorz aynı şehirde olsa çoğunluk güsell bieyler yapabiliriz

7. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    "bir ülkede, namuslularda namussuzlar kadar cesur olmadıkça ülke gelişemez" şeklinde olduğunu hatırlıyorum.

8. gizer

gizer Forum Demirbaşı

Seviye:
    Namuslular namussuzlar kadar cesur olmadıkça o ülke için kurtuluş yoktur.

9. trinitrotoluen

trinitrotoluen Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haliyle bu olaylar hepimizin başına gelio elise11s arkadaşımızın yaptıgının aynısını bende yapıorum :)

Bakıyorum araba beni gördüğü halde beni sıkıştırmaya çalışıcak bende özellikle üzerine gidiyorum :Ddurmak zorunda kalıo...

Ztn beni sinir edicek bişey yapıosa hızlanıyorum eğer yetişebilirsem önüne geçiyorum şeridide ortalıyorum :D arkadan kornaya basıp duruo ama takan kim :p

kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu formül etkili olacağa benzio bide ben deneyim şunu:D

11. t-genc

t-genc Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu yüzden babam çeşmede bisikletle arkadaşlarıma gitmeme izin vermiyor.yaklaşık 5 km yol.ama çeşmede gençler çok "manyak" araba kullandıkları için ne yazık ki gidemiyorum.

12. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    slm arkadaşlar bu konuda benimde açmış olduğum konu var çok gıcık bi olay hele şöfor kütahyalı ise tamam zate biz antremandayken silah çeken bile olmuştu kaçmasak noolucaktı bilemiorum arkadaşlar benden size bi öneri yanında bayan olan erkek şöfore zıtlaşmayın kadına rezil olucam diye yapmıyacağı şey kalmıyo silah çekenin yanında vardı mesela :) kaan a konu için teşekkürler

kaan bunu beğendi.
  13. betmo

betmo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Trafikte; Arabalar, arabalardan başka birşey görmez...

kaan bunu beğendi.
  14. trinitrotoluen

Seviye:
    Görmelerini sağlayacaksın ;)

15. tolga_durudogan

tolga_durudogan Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar bu sadece sizin oralara ozgu degil, yaklasik 2 aydir Ist.dayim ve adam gibi araba kullanan pek az insan gordum, bunlarin hepsi resmen terorist!

Ama bir yolu var tabii... Trafikte gidiyorsaniz;
    1- Trafik kurallarina, isaretlere, isiklara vs kesinlikle uyun.
    2- Kesinlikle kararsizlik gostermeyin, birseyi, herhangi bir manevrayi ya yapin, ya yapmayin. Ikilemde kalmak herkesi riske atar.
    3- Kol isaretlerini ihmal etmeyin.
    4- Gece suruslerinde oldukca parlak bir on/arka aydinlatma sistemi kesinlikle tavsiye edilir.

16. trinitrotoluen

Seviye:

Elbette bunların kesinlikle yapılması gerekiyor bunları yapmayın demek istemedim bende :)
    Sadece bazı şöförler gıcıklığına davranıyor sadece ben onlara gıcıklık yapıyorum :D

kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlarım,abilerim aranızda hiç bi toplanalım,ilgili birimlere gidip konuşalım diyen yok bu we bu durumu biz değiştirelim.biz sesimizi çıkarmadıkca bu kanun sürer gider böle eee ağlamayan bebeğe süt wermezler

18. trinitrotoluen

Seviye:
    Kaan bu konu hakkında çalışma ztn yapılıyor ama 3 - 5 kişiyle olacak şey değil bu o yüzden Bisiklete Saygı Kampanyası düzenlendi ve bu çalışma hala devam ediyor...

kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    tamm işte ne güzel nasıl katıla biliriz we hangi ilimizde oluo ?

20. trinitrotoluen

Seviye:
    Şuan sadece imza kampanyası halinde ve basında da bu duyuruluyor linkteki msjları takip edersen görürsğn havalr düzelincede kampanya için turlar yapılır gerekli yerlere gidilir...