Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti Can Sıkan Sesi

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Murat İçlek tarafından paylaşıldı.

1. Murat İçlek

Murat İçlek Bisikletkolik

Seviye:
    Iyı geceler arkadaslar bugun yaptıgım uzun bı gezının ardından bısıkletımden gıcırtılar gelmeye basladı cok canımı sıkdı bu . Bu gıcırtıların nerelerden gelebıldıgı yada nasıl gıderılcegı hakkında bılgısı olan varmı ..

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Gıcırtılar bin bir çeşit yerden gelebilir
    Bunu tahmin etmemizi beklemiyorsunuz sanırım...

Bisikletinizin fotoğrafına baktım , yanlış anlamayın yalnız bisikletiniz den ses gelmesi gayet normal...

Yorumlara bakıyorum da üyelerden genelde polyanna tadında yorumlar geliyor.

Herkesin bisikleti güzeldir,
    Siz bununla başlayın ilerde zaten daha güzelini alırsınız,
    Size yetiyorsa problem yoktur zaten , gibi , gibi.
    Hafif mtb alınca kıymetini anlarsınız - ( bunu almadan alsak anlayamayız sanırım )

Bence siz bu bisikleti kullanarak ne kendinizi boş yere yorun , nede bisikletten soğuyun...

3. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:

Cevabınızın gittiği kişiyi bilmiyorum, ancak ben yazınızı okuyunca kötü hissettim kendimi.

Bırakın insanlar emekleye emekleye öğrensin yürümesini.

4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    2009 yılında insanların emeklemesine gerek yok.

Ulaşılabilirlik artık tavan yaptı , birçok ürün ve sektörde...

Altında o 15 - 16 Kg ağırlığındaki bisikletle emekleyemez ve hiçbir şey öğrenemezler ,
    Sadece kendilerini kandırırlar...

Yukarıdaki ilginç yorumlar ketagorisine bunuda yazmalıyım ;

Emekleye emekleye öğrenmek.

Saygılar...

5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Bu benim kavgam değil.. Ne istiyorsan onu yap..

6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Tesekkurler...

7. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ocuss Merhaba,
    Bahsettiğin bisiklet sanırım bu , büyük ihtimal arka amortisöründen geliyordur üzerine baskı uyguluyarak bir kontrol edermisin? Ayrıca bahsettiğin ses sadece pedal çevirdiğinde mi geliyor yoksa sürekli gelen bir ses mi ? Konuyu biraz daha açarsan belki çözüme ulaşabiliriz.

Murat İçlek bunu beğendi.
  8. Murat İçlek

Seviye:
    haklısın cok yoruluyordum ama hıc sıkayet etmıyordum butcem buna yetmıs zamanında bunu almısım halada kullanıyorum okdr yorulmaya gıcırtıya ragmen sogumamıstım ama saol sayende ıyı sogudum ;) hevesi kursakda bırakmak bole bısey olsa gerek

Nuri Kongur bunu beğendi.
  9. Murat İçlek

Seviye:
    tesekkurler hocam ılgılendıgınız ıcın.

10. Mehmet Boran

Seviye:
    Bir dakika bir dakika öyle hemen soğumak yok bisikletten birkaç yorumla , dur problemi halledeceğiz hep beraber , bu forum niye var , bilgileri paylaşmak için , Halil arkadaşımız kötü birşey söylememiş yanlış anlama , ne oldu bakabildin mi bisikletine hala varmı sorun ?

sadana bunu beğendi.
  11. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    O gıcırtılar, orta yaydan geliyor. Daha doğrusu, amortisörün kadroya bağlanan kısımlarındaki plastik contalardan geliyor. Onlar zamanla sertleşir, ve böyle sesler çıkarması engellenemez ne yazık ki. O kısımlara bir kaç damla yağ damlatırsanız, geçici de olsa sesi kesersiniz.

Yani şu kısımlardan. ;)

By bisikletforum

Bisikletten soğumak ne demek? Duymamış olayım. ;)

12. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    İşde bu...Hoş görü...Sence ,Bence yok..Bizce var..Saygı ve Hoş görü..Baki dostluklara....

En büyük olasılık pedallar yada kadronun esnemesidir..Bence tek tek analiz yaparak bisikletini ortak nokda dakihatayı bulursun..K.i.b paylaşımın için tşk ler..Birde malzeme alırken bilmiyorsan danış..Biliyorsan da danış,Bilmediklerin vardır..:in:

Murat İçlek ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  13. Mehmet Boran

Seviye:
    Bir önceki yorumumda bahsettiğim yeri Haşim daha net bir biçimde ifade etti , Teşekkürler Haşim , büyük ihtimal sorun burada tekrar bir gözden geçirmende fayda var.

sadana ve Murat İçlek bunu beğendi.
  14. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eskiden bu tip bir çift amortisörlü bisikletim vardı,o arka kısımdaki amortisör bağlantı yerlerinden geliyor ses,esnedikçe ;) O bağlantı yerlerine 1-2 damla makina yağı damlatırsan ses kalmaz.

15. Murat İçlek

Seviye:
    en başta hepınızden teker teker tesekkur ederım 2 gun oldu bısıklete bınelı 2 gunde nerdeyse 80 km yol yaptm cok yoruldum ama 5 dakkalık molalar cesme basında su ıcmeler herseyı unutturuyo o guzel doganın resımlerını cekmekde cabası bu yolculuklarımı hep tek yapıyorum cevremde yok baska bısıklet surucusu. Negatıf yorumları yapan arkadas ılk okumamda sogumama ama suan ıse dahada bısıklete sarılmama sebep oldu(onada ayrı tesekkurler) ben bu bısıkletle daha cok yerlere gıdecegım hafta sonu hava yagmurlu olmassa gıdıs donus 120 km olan ızmt- yuvacık'a gececegım resımlerımıde paylasırım .) Çevremde bısıklet bınen kımse yok o yuzden herseyı buradan soruyorum cok bılene benm bazı amator sorularım komık gelebılır ama horgormeyın 2 gun oldu bısıklete bınelı 2 gunde bu kadar bısıklete baglananda olmamıstır :) helekı bolebı agırbısıklete :p

sadana ve Mehmet Boran bunu beğendi.
  16. Murat İçlek

Seviye:
    Cok guzel anlatmıssınız hocam bırazdan dedıklerınızı bırebır uygulıycam once bı makıne yagı alıyım carsıdan :)

17. Mehmet Boran

Seviye:
    Aramıza hoşgeldin o halde , bisikletinle uzun turlara çıkacaksan eğer , yanına bir pompa ve yama seti almayı ihmal etme tabi lastiği sökmek için plastik levye birde, sahip olduğun bisikletin üzerinde bulunan arka yayı sertleştirme imkanın varsa en sertine almanda fayda var ,genelde yayın en tepesinde olur çevirerek sertleştirirsin, bu yayın kötü yanı bisikletin üzerinde pedal çevirirken seni sürekli esnetecek ve pedala basarken bu esneme nedeniyle güç kaybı yaşayacaksın ilerleyen zamanlarda tecrübe edineceksin zaten.Selamlar..

18. Tunahan_06

Tunahan_06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de 2 ay öncesine kadar böyle çift amörtisörlü bir beldeyama pathcat vardı,bisiklet de haşat vaziyetteydi.Ses gelmeyen yeri yoktu zaten,bir ara her tarafını yağladım şöyle bi kaç gün kesildi sesler :) O bisikletle bir günde 100 km gitmiştim ben de,önemli olan bisikleti sevmektir,bisikletinizin ne olduğu değil :)

19. Murat İçlek

Seviye:
    Hosbulduk pombayı dun aldm ykm den cok kıbar bısey yamalarıda yarın temın etcem bu arada bısıkletın ses sorununu cozdum bıraz yaglandı ellerım felan ama ses felan kalmadı . ses arka amartısorden cok koltukdan gelıyormus elle az doknsamda bı gıcırtı gelıyor onunda vıdalarını yagladın su an hıc ses yok ustune ne kdr kuvvet uygulasamda ses yok :) cok ama cok mınnattarım hepınıze yaptıgım ıslemı tek tek resımlede cekdm ama su an kart okuyucuyu bulamıyorum :) iyiki varsın bisikletforum iyiki bole ınsanlarla tanısmama vesile oldun

Mehmet Boran ve Nuri Kongur bunu beğendi.
  20. Murat İçlek

Seviye:

Bende sımdı yagladım hıc ses yok 2 gun sonra tekrar gıcırtı cıkartcagını bılsek bıle ugrasmak gerek paslanmaya bırakmamak gerek markası ne olursa olsun anladımki bu iş azim ister :) onceden sadece tekerı ıner onu sısırtır bınerdım ne vıtes ayarı ne cıkan gıcırtılar ne zıncır yaglama hıc umrumda olmazdı ama sımdı en kucuk ses dıkkatımı cekıyor kurcalıyorum :)

Mehmet Boran ve Alp Aslan bunu beğendi.