Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikleti arabanın üstünde mi arkasında mı taşımak lazım ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Murat.E tarafından paylaşıldı.

1. Murat.E

Murat.E Yeni Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence arkada taşımak daha mantıklıdır.Çünkü üstte yoğun rüzgara dayanacak sağlam bir port bagaj lazım oda fiyatlı olur diye düşünüyorum tabi sadece düşünce pratikte bilemiyorum.

3. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Harici bir aparatı arabanın ister üstüne monte edin ister arkasına, boyaya zarar vereceksiniz zaman içinde. Bu yüzden sizin bisikleti bağlamanız ve geri almanız nasıl kolay olacaksa aparatı o yönde seçmelisiniz bence.

Aslında forumda bu konuda açılmış başlıklar mevcut. Yine de son olarak şunu söylememi mazur görün: Standart bir otomobil kullanıyorsanız yakıt tüketiminiz de rüzgar direncinden dolayı küçük bir miktar artırıyor.

4. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Arabanın arkasına bağlananlardan alın.Bisikleti arabanın üstüne koymak kolay değil.Bisikletinizin ağırlığı 10 Kg üstünde ise araç üstü taşıyıcı ya koymak zorlaşıyor.Hele birde boyunuz 175 cm den az ise zor.Ama bisikleti araç üstüne koyarken ve indiriken 2 kişi iseniz sorun yok.
    Araç arkası taşıyıcılarıda araba ile olan bağlantı kancalarına arabaya yerleştirmeden önce eski bisiklet lastiklerinden keseceğiniz parçaları koyarsanız çizilme gibi bir derdiniz olmaz.15 yıldır kullanıyorum araba da en ufak bir çizik bile oluşmadı.
    Alacağınız taşıyıcı 3 bisiklet taşıyanlardan olsun.
    Kolay gelsin.

5. Murat.E

Murat.E Yeni Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkür ederim cevaplarınız için. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda arka taşıyıcılardan almaya karar verdim. Arka taşıyıcı konusunda bir çekincem de bisiklet boyunun araba eninden fazla olmasından dolayı dışarı doğru taşması, bu yüzden de trafikte oluşabilecek problemler. Ayrıca arkadan gelen araç sürücüleri, adım adım trafikte, genellikle öndeki aracı baz alarak mesafeyi ayarladığı için, umarım bisikletlere hafif de olsa dokunmazlar. :) Çünkü gerçekten öndeki aracın arka tarafında herhangi bir uzatma mevcutsa, o araç ile sıkışık trafikte mesafeyi koruyabilmek için ekstra dikkate ihtiyaç duyuluyor.

6. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Dediğiniz bisikleti takınca sağdan ve soldan çıkma oluyor.Biraz dikkat gerektiriyor.Unutmadan bisiklet arkadayken 60 veya 70 le gidin.Bir de arada sırada durup bağlantı kayışlarının gevşekliğini kontrol edin.

7. Murat.E

Murat.E Yeni Üye

Adı:
    Murat
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Uzun yol yapmak pek mümkün değil öyleyse bu durumda. Belki de en iyisi sağlam bir üst taşıyıcıdır, ne dersiniz. Arabanın üzerine ön tekeri cıkarıp bağlamak belki daha aerodinamik olmasını sağlayabilir :) Bir de benim 2 bisiklet taşımam gerekiyor. Kafam epey karıştı.

8. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba, bisikletinizin markasını belirtmemişsiniz ama çok ağır değilse ve taşıma sıklığınız çok fazlaysa tavan taşıyıcıları kullanmak daha mantıklı. Ben kendi aracımda arka taşıyıcı kullanıyorum, eski aracımın bagaj ve kaporta arasındaki boşlukları yetersiz olduğu için kendi geliştirdiğim bir bağlama yöntemi ile ( kanca kullanmadan ) sorunsuz kullanıyorum ve iki bisikleti uzun yolda çok rahat taşıyabiliyorum. Maddi olarak imkanınız varsa, kesinlikle tavan üstü taşıyıcı tavsiye ederim.

Murat.E bunu beğendi.
  9. İlker Eren

İlker Eren Aktif Üye

Seviye:
    Tavan taşıyıcıları; Daha stabildir (Ön tekeri çıkararak yada çıkarmadan), daha yüksek hızda seyre izin verir, araca daha az / hiç zarar verir.

Murat.E bunu beğendi.