Bisikleti alırken dikkat etmem gerekenler.

mrtg

Üye
Tepki
7
İsim
MERT
Merhaba arkadaşlar bu aralar 2.el mtb arayışına geçtim fakat sormak istedigim bi soru var bir kaç kişiyle site harici yerlerden görüştüm kendisinde fatura ya da garanti belgesinin olmadıgını söylediler bu durumun bana ne gibi eksileri olur ? faturasız garantisiz bisiklet almalı mıyım ?

Scudo

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@mrtg eğer ilk bisikletin olacaksa ve bisikletten pek anlamıyorsan, sana sattıkları bisiklette daha sonradan fark edeceğin problemler çıkabilir.

Çoğu kişi ilk bisikletini sıfır alır, bisikletten biraz anlar hale gelince ikinci ele cesaret eder

• Beğen
Tepkiler: mrtg

mrtg

Üye
Tepki
7
İsim
MERT
Merhabalar ! Yazın yaklaşmasıyla kafama koyduğum pekte profesyonelce olmayacak olan bisiklet hobim için araştırmalar yapmaya başladım fakat alacağım bisiklete hala karar vermiş değilim her ne kadar ortada çok güzel marka ve çeşit olsa da belirli bir bütçe'nin verdiği kısıtlamayı da katarsak ,ne tür bir bisiklet almayı yada en etkili ve ihtiyacıma uygun bisikleti alacağımı kafam da toparlayamadım bana yardımcı olursanız sevinirim.
Öncelikle yazın yapacağım bu hobi, az önce bahsettiğim gibi pek te profesyonelce olmayan kısıtlı bir bütçeyle birkaç arkadaşla birlikte dahil olacağım bir hobi ve konum itibariyle Ayvalık ve çevresi taraflarında sık sık turlarımızı gerçekleştireceğiz hatta bu güzergah pek çok koşullar da barındırıyor yolların uzun olması v.b. ancak aklıma takılan şu; '' Cunda ile Ayvalık arası '' yolların uzun bir kısmının asfalt zemin, bazı yolların bozuk ve patika -dağlık ''engebeli'' tarzda olması ve bu yollara uygun bisiklet seçimi MTB mi olmalı , yoksa Şehir-Hybrid şeklinde bir tarzda bisiklet mi olmalı ?

İlginiz ve yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler :)