Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletgezgini ortlieb alışverişi

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında ebayusuff tarafından paylaşıldı.

1. ebayusuff

ebayusuff Lapierre Urban Shaper 600 + Ghost Trekking 1300

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bisikletgezgini nden ayın 22 sinde cuma günü ortlieb bike packer classic aldım 500 liraya sanalpazar üzerinden Geçen cuma günü. Bugün gönderemem işim var, yarın göndermem cumartesi, kargo çalışmaz, sadece ptt kargo ile gönderiyorum. Pazartesi gönderebilirim dedi. tamam olsun dedim. Pazartesi oldu, Salı oldu ararım çıkmazlar. Çarşamba aradım göndermeyi düşünüyor musunuz artık dedim. Alalı 6 gün olmuş. Ürün de dükkanda hazır demişti. İşte arayacaktık da, sanalpazar alışverişe dair bize mesaj gönderirdi göndermedi de, pazartesi salı tatildeydik de falan filan. Dün için, tamam normalde öyle, öğleden sonra kargo göndermem ama senin için bugün göndereyim dedi lutfetti. Bakıyorum bugün hala haber yok. Kargo no bi şey yok. Adamlara zorla mal sattıracağız yalvararak. Ucuz da bi şey, çok müşterisi olan bi mal da değil. Nimet bileceklerine müşteriyi, çok da .... havasındalar. Ne tok satıcılar mış.

Bunu hakaret sayıyorum artık. Bir aşağılama olarak algılıyorum bu pişkinliği. Ne olduklarını görmüş olduk. Daha da bi şey almam onlardan. Sanalpazar a iptal edin, paramı iade edin dedim.

Sanalpazar da alem. Neymiş satıcıya iptal talebi gönderecekmişim. Oldu gülüm bir de yalvaralım ne olur satmak istemediğin ürünün parasını iade et diye. Param havuzunda. Satıcının göndermemekte ısrar ettiği üründen bi şekilde vazgeçtim. İade etsene paramı vazgeçince. Tabi komisyon tatlı yattığın yerden. Vazgeçemiyorlar.

Son düzenleme: 28 Mayıs 2015
  2. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Abi yanlış anlama da siteye üye olduğum günden beri ismini hep bir sorun başlığı altında görüyorum.sürekli sana mı denk geliyor bunlar :)

Kara Kartal ve akndgl bunu beğendi.
  3. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Matiz

Uydurmuyorum bi yerlerden. Vakıa bu. Sorunlara odaklanma ayrıca. Memnuniyetlerimi de ifade ettiğim mesajlarım var.

Screenshot_2015-05-28-09-01-34-1.jpg

Telefon görüşme kayıtlarının tamamı mevcut. Ancak o kadar abartmayalım demi link vererek.

Tabi sadece ben karşılaşmıyorum bu tür olaylarla. Tek ben paylaşmıyorum. Şikayetim var bölümünü sadece benim karşılaşacağım sorunları öngörerek açtıklarını sanmıyorum forumda. Başka kaydım yok.Diğer başlıkları ben açmadım.

Screenshot_2015-05-28-09-37-53.jpg

Sanalpazar ın cevabı

Bal hele şunların dediğine bak.

Screenshot_2015-05-28-10-40-17.jpg

Hâlbuki gönderim süresi en geç 24 saat demiş satıcı

Screenshot_2015-05-28-10-39-44-1.jpg

Bulent A. bunu beğendi.
    Son düzenleme: 28 Mayıs 2015
  4. Yusufclp

Yusufclp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ciddi bir mağaza biliyordum orayı. Performans Bisiklet 45 TL'lik ürünü üstelik te kargo ücretsiz 22 saatte teslim edilmesini sağlıyor. İlginç bir durum.

Bulent A. ve ebayusuff bunu beğendi.
  5. Hakan Bilen

Hakan Bilen Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @ebayusuff Gelişme var mı Mehmet bey?
    Ürün onay sürecini geçti mi bu arada, onaylama işlemi yapmadıysanız bu kadar sorun çıkarmamaları lazım aslında.

6. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Hakan BİLEN

ben sanalpazarla yukarıdaki yazışmaları yaptıktan sonra kargoya verdiler. sanalpazar bi şeyler geveledi. normalde almak istemiyordum artık. göndermiş olunca aldım. şuan elimde. ancak biraz daha geçikselerdi kesinlikle almazdım. hiç arayalım da kusura bakmayın falan diyelim yok. hatta ben aradım o gün, kargoladıkları gün. seçil hanım mı burçin hanım mı biri var. sürekli onla görüşüyorduk. kargolamışsınız ancak ben istemiyorum artık bu kadar zaman geçtikten sonra diyecektim. başka biri çıktı birazdan gelir dedi. ben aramadım. onlar da hiç dönelim bilgilendirelim falan yok. düşünce iade edesim geliyor hatta. neyse bi daha tövbe. onlardan bi şey almam. durum bu.

7. Hakan Bilen

Hakan Bilen Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlısı olsun, müşteri memnuniyetine önem vermiyorlar demekki. Bu arada aynı ürünmü bilemiyorum ama kendi sitesinde bahsettiğiniz model ismindeki ürün fiyatı 478 TL görünüyor, neden siteden almadınız acaba?

8. serdar süleyman

serdar süleyman Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    20 saat evvel facebook tan ortileb çantalar geldi diye mesaj geçmişler,büyük ihtimal ellerinde yoktu.tabi bu onları haklı çıkarmaz.

9. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    20150529_201550.jpg 20150529_201600.jpg 20150529_201608.jpg 20150529_201619.jpg 20150529_201914.jpg

@Hakan BİLEN
    evet. sitelerinden taksitlendirmiyorlardı. sanalpazar a koyun dedim. 500 den koydular.

@serdar süleyman

Ellerinde bir adet kaldığını söylemişlerdi. Yalan söylediklerini sanmam. Yani ben sipariş ederken ellerinde vardı. Sorun o değil.

Bulent A. bunu beğendi.
  10. Onur Öztürk

Onur Öztürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    İnsanı parasıyla rezil ediyorlar. Azda değil 500TL. Çanta kaliteli ama, hayırlı olsun.

ebayusuff bunu beğendi.
  11. Hakan Bilen

Hakan Bilen Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Şimdi farkettim de yukarıdaki verdiğim link yanlışmış :D O sırada kask bakıyordum onun linki gitmiş :D Ürün zaten alınsa da düzeltme gereği duydum :hhhhhh:

12. ebayusuff

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    @Onur Öztürk

Bende satışı onaylamayı geciktirdim. Bi 10 gün kadar geç hesaplarına geçti. Ödeştik. Ni daha alışveriş yapar mıyım? Hayır .

Teşekkürler

Bulent A. ve sezgin tire bunu beğendi.
  13. ilker21

ilker21 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    bence alış veriş yapmaya değecek bir yer değil. ürünleri çok pahalı zaten. aynı ürün başka sitede çok daha ucuz.

Bulent A. bunu beğendi.
  14. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    O kadar lüks imajı verip,boy boy çeşit çeşit tur bisikletleri satıp böyle bir hadise yaşatmak çok kötü yahu ben İstanbulda oturuyorum Erdoğanlar Bisiklet bana scott taytımı 20 saatin altında ulaştırdı.

ebayusuff ve Bulent A. bunu beğendi.
  15. Veliuyar

Veliuyar Kıdemli Üye

Adı:
    Veli Uyar
    Seviye:
    Ben de biletler almayı planlıyordum, paramla rezil olmaya niyetim yok. Bilgilendirme için tşk...

Bişeyler...

ebayusuff ve Bulent A. bunu beğendi.
  16. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu Site ve Sahipleri Sadece Üst Sınıfa Hitap Ediyor..O Yüzden İlgimi Çekmiyor...Anadolunun Bağrından Kopmamış Kişiler Bildiğin Yabancı ÖzentileriD:

ebayusuff bunu beğendi.
  17. belgen

belgen Aktif Üye

Adı:
    Cagatay
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yabancı özentisi nedir yahu.. geçen hafta gittim alışveriş ettim, gayet kibar insanlardı. Türkiye'de başka yerlerde satılmayan bir sürü malzeme satıyorlar.