Forumdaki mantık hatası

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
6.5 senedir forum üyesiyim ilk 5.5 sene 4 ya da 5 mesaj atmışım. Geçtiğimiz seneden itibaren düzenli girmişim. Fena mı benim gibi adamı forumdan atmayıp aranıza almışınız beni de kazanmışsınız :p Forum için büyük bi kazanım olmuş (bence)

Scudo

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
280
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Hocam 1 ay foruma girmiyorsan üyeliğin dusurulsun maddesi cok sert. Adam askere gitmia olabilir, dusup basini yarmis o ara bisikletle ilgili hicbir sey okumak istemiyor olabilir vs vs. Mantikli gelmedi bana. Uye olunan yili kendinize neden benchmark olarak aliyorsunuz ki. Ben 2007'de uye oldum ancak gunluk kullanimda aklima bile gelmiyor uye olunan tarih uzerinden degerlendirmek.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilker ates
sesli güldüm valla :D

ha bir de şunu ekleyeyim:

Bisiklet sizin hayatınızın merkezinde olabilir @mehmetsunu bey, mesela benim için gayet teferruat bir şey, haftada bir kaç gün yapabilirsem ufak tefek sporumu yaptığım bir alet, olmasa da olur mu? gayet tabi olur.
Benden daha da azını yapan, bisikleti olmamasına rağmen üye olan, istifade etmek isteyen bir sürü insan var.

Araçları kendinize amaç edinmeyin!

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
1 ay sonra silinme vs gib durum yüzünden mynet beni zamanında kaybetti. :snzdglsn:
şimdi hala öylemi bilmiyorum ama eskiden mynet.com hesabına 1 ay girmeyince siliniyordu.
aaah ahh gitti gül gibi moto_race@mynet.com hesabım. iletişime geçmeye çalıştım. 2005 yılında açtığım hesabı içindeki mailler ile geri alabiliyormuyuz diye
ne geri dönen oldu nede geri dönen.
öyle bişey olursa forum kan kaybına uğrar valla.

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Bazı noktalara, düşüncelere gereksiz olarak çok takılıyoruz zannımca ki konu 4.sayfasını açmış devam ediyor, hayırlara vesile olur umarım... :D

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi foruma üyeliğin bir an için ücretli olduğu düşünülsün. Ama forumdaki içerik ve paylaşımlar dahil diğer bütün durumlarda herhangibir değişiklik ve farklılık olmasın. Bir kısım forum üyesi bu üyelik ücretini ödemediği halde paylaşımlarına devam etsin. Acaba ücret ödeyen forum üyelerinin tavrı ne olurdu. Objektif olma adına tam tersi bir durumuda düşünerek benzer bir soruyu sormak istiyorum. Foruma ücretini ödeyipte hiçbir paylaşımda bulunmayanların sırf bu nedenle üyeliği iptal edilmiş olsa idi onların tavrı ne olurdu. Bu zıt iki durumdada tavır ödenen ücret merkezli olurdu. Yani birinci şıkta ben para ödüyorum arkadaş para ödemeyenlerin üyeliği neden düşmüyor diye tavır alınırken ikinci durumda da ben paramı veriyorum keyfimin kahyasımısın ister paylaşımda bulunurum istersem foruma hiç girmem şeklinde bir tavr alınırdı. Eğri oturup doğru konuşalım. Demekki vermiş olduğumuz paraya göre tavrımız değişiyor ve önemli oluyor, içeriğe bağlı olarak değil. Demekki verilen para paylaşımdan ve içerikten daha önemli. bakın ücretli olunca nasıl bakış açısı birden değişebiliyor ve insanlar maskeleri ardından gerçek yüzlerini nasıl gösteriyor.
Bakıyorum açmış olduğum başlık zülfi yare dokunmuş. Foruma uzun süredir girmeyen veya paylaşımda bulunmayanların bu vesile ile hareketlendiğini görmek bile bu başlığın amacına ulaştığını gösteriyor. Ben yine görüşümü savunuyorum. Benim için bilgi önemlidir. Ben bisikleti forumdaki değerli yazılardan birazda diğer sitelerdeki paylaşımlardan öğrendim. Öğrendiğimide sentezleyerek başkaları ile paylaşıyorum. Bilmem doğru bilmem yanlış. Sütre gerisinde simbiyotik bir ilişki içerisinde beklemiyorum. Anladınız siz onu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu topikte mesaj sayısının önemli olmadığını vurgulayıp, başka konularda üyelik süresi ve attığı mesajlarla forum üzerinde vesayet kurmaya çalışanları görüyorum. Onlar kendilerini biliyor ve beni güldürüyorlar :)... @mehmetsunu bakış açınızı değiştirmeniz kanaatindeyim. Bunun kimseye bir faydası ya da zararı yok, olmamalı da. Bu kadar tartışılması bile anlamsız.

Edit : Bu üyelik zamanı ve mesaj sayısıyla övünenleri daha önce de vurguladığım gibi 23 Nisan'da bir günlüğüne yönetici yapalım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konuyu okuyunca aklıma geldi. Konuyla alakalı değildir.

Bizdeki kahvehane kültürü derindir, deşelendik çe daha ne cevherlikler çıkar.
Kahvelerde vatan kurtarırlar, hükümetler kurarlar ama evde ilk zılgıtı yediklerinde koşarak ekmek almaya giderler.

Adam onbaşı bile olamamıştır ama Genel kurmay başkanı hakkında ahkam kesebiliyor.
O komutan ki tek emriyle 800.000 kişilik orduya sevk ve idare ediyor yani öyle bir kudrete sahipken bizim kahvehane kültürüne sahip vatan evladı evinde çocuğuna bile söz geçiremez durumdadır.

Doğru ya burası Türkiye.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

denkleme yepyeni girdiler ekleyip aynı sonucu almaya çalışıyorsunuz. :/

kingoffuh

Üye
Tepki
105
İsim
Oğuz
Bisiklet
Merida
@musAKka

Bence bu konuyu kitleyen mesaj budur ne eksik ne fazla , teknik bilgisi olan zaten paylaşım yapıyor mu ? EVET , bilgisi olmayan da bunları okuyor mu ? EVET , bilgi sahibi oldukça onlar da yorum yapar ya da yapmaz dostum bu neden sana dokunuyor, zaten kimsenin eksikliği hissedilmiyor, bir konu açtın cevap mı alamadın? Ya da yardım mı etmediler sana nedir, biri reklam yapıyorsa , 2.el satıyorsa , bunu sen de yapabilirsin demektir, benim aklıma ilk Doğukan Aksu geldi mesela, tanımıyordum adamı burada gördüm çalışmalarını çok beğendim, ondan bisiklet satın almam belki ama yaptığı çalışmalar benim ufkumu açıyor belki ben de ilerde vintage gövdeler üzerine çalışmayı düşünürüm ne bileyim ya da bilmediğim benzer bir yaratıcı insan daha tanırım burada, nazar etme ne olur, enerjini ve güzel ruh sağlığını koruman dileğiyle..

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL

Yazdıklarımla taban tabana zıt bir yaklaşım. Ben diğer forum üyelerininde aktif olarak katılım sağlamalarını ve paylaşımda bulunmalarını istiyorum. Forum üyesi kaç kişi var. En son baktığımda 61000 küsür olmuş. Peki kaç kişi aktif olarak paylaşımda bulunuyor. taş çatlasa 300-500 kişi. Yan sen ben bizim oğlan. Madem böyle bir endişeniz var katılımın artmasını, artan paylaşım ile foruma çeşitlilik ve kalitenin gelmesini savunacaksınız.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

Fakrlılıklarla yaşamanın daha güzel olduğunun farkına varın @mehmetsunu, herkes sizin gibi olursa ne anlamı olur? Herkes foruma veya bisiklete sizin gözünüzle bakamaz, bakmak gibi bir zorunluluğu da yok.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu
Bu soylediklerin nasil olacak. Forumdan atarak mi? Bu cesitliligi arttirmaz ki aksine azaltir.

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Asusmune

Köylü milletin efendisidir.

Biz çalışmamızda halkımızın yüceliğine, halkımızın azim ve imanına istinad ediyoruz. Muvaffakiyetin kaynağı bu iki kuvvettir. (Şubat 1922)

Toplumda hiçbir kimse, hiçbir zümre, hiçbir sınıf ya da gurup, doğrudan üstün emretme gücüne sahip olamaz. Toplumda üstün emretme gücünün tek kaynağı ve tek sahibi milletin kendisidir.(link)

ATATÜRK

Yavrucum herşeyide ilkokul bebelerine anlatır gibi öğretecek değiliz. Birazda bu iş için para alan öğretmenleriniz anlatsın koçum...

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
İnsanların dertlerine gerçekten özeniyorum. Yeni üyeymiş de, 1 ay girmeyen atılsınmış da. İnsanlar evine ekmek götüremiyor, hayatlarının baharında canları elinden alınan insanların 40'ı çıkmadı daha. Tanısı konulamayan, tanısı koyulup da öleceği günü bekleyen insanlar hastane penceresinden dışarıyı izliyor. Sizin derdiniz üyelikle, beğeniyle.

Ama tüm bu pervasızlığın altında benden olmayan çeksin gitsin anlayışı yatıyor. Biyoloji gibi temel bir bilimin çok sevdiğim, her okuduğumda yeniden ders aldığım çok basit ama çok işlevsel bir gerçeği var. Bu gerçeği buraya bırakarak ve bu gerçeğin anlaşılmasını umarak dışarı, bisiklet sürmeye çıkıyorum :

Çeşitlilik devamlılığı sağlar.

FustiLyus

Üye
Tepki
14
İsim
Fuat
Bisiklet
Carraro
(link)

Sitenin kullanım koşullarını gözden geçirdiğimde, kullanım ve katılım sıklığı/miktarı ile ilgili herhangi bir maddeye rastlamadım.

• Beğen

mehmetsunu

Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@andjustice4all

Komşunun oğlu bina okur dönüp dönüp bir daha okur. Yukardaki mesajım pek açık değil galiba. Veya meramımı anlatamıyorum sanırım. Bakın bir kez daha yazıyorum:
"Ben diğer forum üyelerininde aktif olarak katılım sağlamalarını ve paylaşımda bulunmalarını istiyorum. Forum üyesi kaç kişi var. En son baktığımda 61000 küsür olmuş. Peki kaç kişi aktif olarak paylaşımda bulunuyor. taş çatlasa 300-500 kişi. Yan sen ben bizim oğlan. Madem böyle bir endişeniz var katılımın artmasını, artan paylaşım ile foruma çeşitlilik ve kalitenin gelmesini savunacaksınız."

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

Bu kişiliğinin "aynası" oldu. sadece aynaya parlaklığını veren gümüşü eksik ama ben yinede sende bir parlaklık hissettim.

Hade şimdi Admin amcana koş belki tüm hayallarin gerçek olur ( modluk gibi ) kusuruma bakma "ARSLANIM" biz senin engin hayallerine ulaşamayız.

Hade bakem Arslanım bin bisiklete soluklan biraz . Arslan yeğemim benim.

( bu boktan yazışmaya burada son veriyorum yaş olarak ilerleyip us olarak çukur olanlarla işim olmaz. )

musAKka

HeadBanger
Tepki
145
İsim
Oğuz
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu İnsanların üyeliğini silme tehdidi ile mi katılım arttırmayı düşünüyorsunuz? Ve böylece çeşitlilik ve kalite gelecek; doğru mu anlıyoruz?

• Beğen