Forumdaki mantık hatası

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Adam 2011 yılında foruma üye olmuş. Şimdiye kadarda 5 kez yorum girmiş. Profilinde yeni üye yazıyor. Adam asarı atika olmuş ne yeni üyesi yahu. Madem konu buradan açıldı bu üye olayıda bir ilginç. Adam belki foruma ömrü hayatında bir kez girmiş üye diye duruyor. Bu nasıl bir üyelik. peki o üye ise biz neyiz. Necefli maşrapa mıyız yahu.
Benden bir öneri bir ay içinde foruma girmeyen üyenin üyeliği düşürülsün. Aykırı yatanda bir mabadını yırtanda bir durumu olmasın. Girenle girmeyen, emek verenle vermeyen, forumu şenlendirenle şenlendirmeyen belli olsun bi yahu.

Scudo

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bu konuyu ben de takıyorum bazen kafama. gerçi kimin ne olduğu da profilindeki mesaj ve beğeni sayısından belli. bu durumu zaten gören görüyor, bilen de biliyor.
mesela soru sorup cevap alıp veya alamayıp kaçanlar var. bunlar her yerde olacak. bunlar bir mağazanın sorup deneyip almayan, gıda alışverişini yüzlerce ötedeki marketten alarak sadece sigara ve gazetesini komşusu olan bakkaldan alan müşteri kitlesi gibi bir şey. Bunlar bir yerden alabileceğinin maksimumunu almaya çalışırlar ama vermeye gelince paylaşmaktan şiddetle kaçınırlar.
Evet bence de çok gerekli değiller. Ama işte varlar ve de var olmaya devam edecekler.

efeyuceer

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Bianchi
@mehmetsunu isminizin altında 'Onursal üye' yazıyor zaten yani bir farkınız var bence bilgi aktarımı vs açıdan.üyelikde düşürülmesin hasbel kader siz diyelim altı ay giremediniz unuttunuz daha önemli bi olay aldı güzelim 1800 mesajınız 2500 beğeniniz verdiğiniz bilgilerde adınız olsun bence çöpe mi gitsin boşverin dursun bir zararı yok en azından kimin yazdığını görüyoruz üyelik düşse bf okuru vs yazmasından daha iyidir gibi geliyor yani bana

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tam uykuya çekiliyordumki,mehmet dostum gene bir topik ile beni dürttü:komik:
adminler gezisinde edip dostum söylemiş idi ,7000 mesajım gitmiş,ben grev yapacağım ,mesajlarımı isterümde isterüm , şakadır ciddiye almayın.:komik:

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
Arkadaslar benim de yuzlerce foruma uye olup bir daha girmedigim oldu. Bu foruma sabah aksam bakiyorum. Tek sebebi burada cogu uyenin birseylerden karsilik beklememesi. Egolarini bi kenara birakmasi. Kimdir nedir bilmeden bagrina basmasi. Birakin bizden faydalansinlar. Ne kaybederiz.

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
270
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
2011'de kaydolup 5 mesajı olan üye ben olabilirim...:) Ancak kesinlikle paylaşmaktan kaçmak gibi bişey söz konusu değil. Zaten bilmiyordum öğrenmek için üye oldum bir iki yıl boş boş durdu sonra 2015 başlarında okumaya başladım. Halen daha çok fazla mesaj yazmış fazlaca paylaşım yapmış değilim zira halen daha bu budur diyecek bilgim yok. Öğreniyoruz..:) Paylaşmaktan kaçınmanın bendeki sebebi kesin bilgiye sahip olmamam. Diğer pek çok üyede de böyle olduğunu tahmin ediyorum. Cephe almak yahut üyelikten çıkarılmak gibi cezalara çarptırmak hem etik değil hem de forum'un mantığına aykırı. Tabii forum'un amacı bisikleti mümkün olan en çok sayıda insana alışkanlık yapmaksa..:)

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
Üye sayısı forumlar için iyidir silinmesi saçma olur. Reklam vs. işler için atıyorum 10000 üye demek var sizin dediğiniz yapılır yazmayan etmeyen silinirse 20 demek var.

Bu arada bende yeni üye onursal üye vs. yazmıyor istediğinizi yazabiliyorsunuz artık biliyorsunuz :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@katran

harun bey,ego konusunda haklısınız,burada insanlar bisiklete önem veriyor,aramızda turcular var anılarını paylaşıyor,bütün hafta çalışıp keman yayı gibi gerilen insanlar bi pazar birlikte pedallamanın zevkini paylaşıyorlar ,
kimdir nedir demeden bisiklet sayesinde kaynaşma var,bu bence çok önemli.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kingoffuh
biraz daha dikkatli bakarsanız ne demek istediğini daha iyi anlarsınız.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.283
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@kingoffuh
o anlamda değil. incelerseniz destek isteyen bir çok insana yardımcı olduğumu göreceksiniz. bunu bir menfaat karşılığı mı yapıyoruz, elbette hayır. bir şey mi kaybediyoruz, tabii ki hayır.
ancak şu var, yardımcı olduğumuzu gördükçe tepemize binmeye çalışan, sorularını emir kipiyle yöneltmeye çalışan kişiler var ki bunlar hoş olmuyor, hatta bir nevi iyi niyeti suistimal haline dönüşebiliyor.
işte o zaman mum kime ateş vereceğini ayırmaya başlar dostum. yakılacak mumun tarafından sertçe gelen rüzgar, maalesef mumun ateşten faydalanmasına engel olur ;)
ondan sonra da, evet, kişinin soru sorma şeklinden bile yardım edilmeli mi, edilmemeli mi, muhasebesini yapar, ona göre hareket edersin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mehmetsunu

mehmet dostum,
kırmızı ile yazılı olan çok sert oldu ,sakın bana kızma,biliyorsun aramızdan karakedi bile geçemez
çok emek veren konusuna gelince sayısız turlarım burada ,evet 7 yıldır tepiniyorum ve 1976 dan beri,
ama emek vermeyenlere saygım var ,şimdi bana kızacak beni tersleyeceksin:komik: bana kızma mehmet dostum

https://lh3.googleusercontent.com/-qFmGcxGi7cY/SsjknM6prVI/AAAAAAAAAUE/xAyc6mNH2PA/s640-Ic42/DSC01141.JPG

bu arada polis dostlarıma bisikletimi bindirdim (eski scott scale 30)önemli olan bu ülkede herkesin bisiklete binmesini teşvik etmek ,sahada epey bi emek var durmak yok pedallamaya devam:harika:

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bir kişinin forumda saygınlığı,bilgisi KESİNKES beğeni sayısıyla ölçülmemelidir. Ben şahsen bir forum yapsam beğen butonunu hayatta koymazdım. Bu beğeni sayısı yüzünden post kasan,garip garip konu açan,günün fotoğrafı konusuna bol bol fotoğraf atıp onlardan beğeni ummaya çalışan insanlar var.

Ayrıca üyeliklerin silinmesi de gerekmez,herkes bizim ki gibi çok bisiklet sevdalısı olmayabilir. İşi düştüğünde bakar,canı sıkıldığında bakar vs vs.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uye olmadan da forum takip edilebiliyor aslinda , o zmn uyeligi olmayana forumu tamamen kapatmak gerekir buda saçma oluyor o nedenle yeni uye yeni uye olarak kalmali bnce .

Eskiler yenilerin konusmalarindan ve sorularindan bikmissa , ki bikabilir sonucta yillardir "hangi bisikleti alayim " "lutfen bir oneri" gibi basliklar goruyor , iste bıkmışsa ona bir ayar getirilebilir. Atiyorum 2000 mesaji gecen biri artik istemezse yeni uyelerin konularini gormeyi kapatabilir. 300 mesaj alti olan uyelerin konularini gormek istemiyorum secenegini isaretleyebilir mesela :)

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
"En çok ben yazıyorum! En çok beni beğeneceksiniz. En çok ben yapıyorum. Ben Ben BEN!!!" sendromu.

Insanları artık belirli kılıflara koyup ayırmayı bırakalım. Bırakın kim ne oluyorsa, nasıl oluyorsa olsun. Bize ne? Iyi bir insan olsun, kimseye zarar vermesin yeter.
Zarar vermeyen bir insan daha iyi ne olabilir ki?