4 Ocak 2015 Bisiklet Forum yeni arayüzü

Yeni Arayüzü beğendiniz mi?

• Toplam katılım
    282
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yorumlarından dolayı herkese teşekkür ederiz. Şu 1 hafta içinde site oturacaktır. Bu süreçte elbet birtakım düzenleme yapılacaktır. Şu an sadece iyi gidiyoruz. :)

@Kaan.Özçelik

Önbellek temizleyip bir de öyle dener misiniz?

Scudo

Kir-pi

Forum Bağımlısı
Tepki
229
Bisiklet
Cube
Ben açıkçası beğendim yenilik herzaman iyidir, Avatarların büyümesi, Kişisel bilgilerin daha detaylı gözükmesi gayet iyi, Anasayfadaki çevrimiçi kişiler listesi uzun olduğu için alt kısımda olması ile daha şık bir anasayfa yapısına sahip olunabilir. Xenforo gerçekten Vb'ye göre çok daha kullanışlı bana göre doğru seçim olmuş.

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Tebdil-i temada ferahlık vardır. Güzel olmuş hayırlı olsun

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Ana sayfadaki son konuların olduğu yerde konu başlıklarında gezinirken sürekli şeffaf bant içinde hangi ana başlıkta olduğu görünüyor.. Amaaa bu siyah bildirim sayesinde oradaki gezinme eziyet halini aldı.
Ayrıca telden girince direkt mobil açılırdı ama artık açılmıyor ve ana sayfada mobile link veren bir tıklama da göremedim.
Bir de face ile bağlanamadım. Eskiden sıkıntısızdı.

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Merhaba, emeğinize teşekkür ederim,

Forum kullanım zamanımın %80'ini mobil olarak geçiriyorum ve pekde hızlı olmayan bir android telefonum var. Daha önceleri;
(link)

Adresini bookmark yapmıştım ve sayfadaki yeni mesajları göster iconuna tıklayarak sadece yeni mesaj atılmış konuları liste şeklinde görebiliyor, veya Mesajlar ikonuna tıklayarak özel mesaj bölümüne girebiliyordum.
Şuan yeni mesajlar linkine tıklamak için komple site ana sayfasının yüklenmesini bekliyorum ve yandaki paneli açıyorum. Ayrıca site eskisine göre daha geç yükleniyor ve menüler aktif ( sanırım flash ile ? ) olduğundan telefonum ağır kalıyor. Yeni mesajların yanında konuyu açan üyenin avatarı gözüküyor, görsel açıdan güzel fakat nekadar gerekli. Konuların içerisinde gezerken telefonumun ekranını mesaj içeriklerinden çok mesaj yazan üyenin bilgileri dolduruyor. Bence mobil site daha çok sadeliğe önem vermeli bu konuda donanımhaber.com'u örnek gösterebilirim. Beni olumsuz etkileyen bu değişikler eminim çoğu kullanıcıya çok büyük kolaylıklar sağlamakta ve çoğu kişide bu durumdan memnun olmakta. Donanımhaberdeki gibi Mobil/Mini şeklinde iki farklı tasarım yapılması taraftarıyım. Eski mobil site benim için daha kullanışlıydı. Dediğim yeni tasarım diğer çoğu kişinin hoşuna gitmiş olabilir fakat ben memnun olamadım, geri bildirim yapmayı gerekli gördüm.

Yapılan yeni tasarım yukarıda yazıklarımın aksine masaüstü sitede çok şık olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilker akalınlı

Şu anda mobilde sorun yok otomatik olarak yönlendiriyor cihazları. Facebook diyorsanız eskiden yoktu, daha yeni yaptık ve şu an sorunsuz çalışıyor. Bunun dışında, ilk dediğiniz kısmı anlamadım ben tam olarak.

@Ertuğrul Mengi

Bununla ilgili çalışmamız zaten olacak. Şu anki mobil sürüm piyasadaki popüler akıllı telefonlar için daha çok yani popüleritesi yüksek diye böyle. Bir de henüz yeni geçiş yaptık. Eksik ve hatalar olacaktır elbette. Tam olarak 1 hafta içerisinde sitemiz tamamen oturmuş olur.

Kaan.Özçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.025
Bisiklet
b'Twin
Eğer bu mesajı okuyorsananiz Tapatalk çalıştı demektir. Söylendiği gibi önbelleği temizledim.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Ertuğrul Mengi
Merhaba, şu anki mobil versiyonda zaten ana sayfada son mesajlar çıkıyor. Yeni mesajlar kısmına girmenize gerek kalmamış, bence bu güzel olmuş.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru

Herhangi birinin mesajında her hangi bir karakteri veya karakter grubunu, kelimeyi her neyse mouse un sol tuşuna basarak aktiflersek altta "+çoklu alıntı" "alıntı" seçenekleri çıkıyor .Bunlara tıklayarak alıntı yapabiliyoruz.Bu çok güzel bir özellik.. Ben mesela mesajınızı böyle alıntıladım. Buraya bir de "bahset" veya "mention" seçeneği eklenerek alıntısız @kullanıcı adı şekilli (örneğimizde sizin için @BF Okuru ; olacak şekilde) bahsetme seçeneği konabilir mi ? Böylece alıntı yapmaya gerek kalmaz,kişiye de bildirim gider.

Emeğinize sağlık alıştığımızda çok daha rahat edeceğiz gibi görünüyor..

• Beğen
Tepkiler: ilker

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Cenk K.
Bu şekilde mi Cenk Bey ?

Haaa, direk mesajın altına.. Tamam, yeni düştü jeton :).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kaan.Özçelik

Evet çalıştı. Sorunun çözüldüğüne sevindim :)

@ilker akalınlı

Kesinlikle. Ben genelde orayı kullanırım ama bazen yeni mesajlar sayfasına da bakarım.

@Cenk K.

Cenk bey öneriniz için çok teşekkür ederiz. Aslında öneriniz epey mantıklı. Not aldım bunu bir yere :)

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Bundan bahsediyorum, bu siyah gölge devamlı imleçin peşinde. Yani bize ne ki konu hangi başlıkta ya da kaç kez okunmuş. İmleçle gezerken okumayı zorlaştırıyor.

Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi her kişinin mesajının üstünde profil bilgilerinin olması mobil sayfalarda çok çok aşağıya inmeye, gezintiyi tatsızlaştırmaya başlamış.

Son olarak da forumun sponsoru varsa neden mobilde, konulara girince çıkan o devasa reklamlara izin veriyorsunuz, işte bunu anlamak mümkün değil..

Emekleriniz ve kullanıcı düşüncelerine verdiğiniz değer için teşekkürler. Kolay gelsin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
oturum açmadaki problemi çözdüm...dogan_69 olan kullanıcı adım güncellemeden sonra doğan_69 olarak girilmesi gerekiyormuş tekrar eski hesabımdan devam ediyorum :harika:

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Edip Dinçer

Yani böyle çıkacak ben de bildirimden göreceğim ama sizin mesaja @Cenk K. yazmanıza gerek kalmayacak .

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
pek inceleme vaktim olmadı ama girer girmez karsıma cıkan tema hoşuma gitti yeni üye olmama rağmen :)) 25 aralıkta kayıt olmuştum eskisi karısık geliyordu bakalım yenilikler nasıl olmuş teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilker akalınlı

Tamam ama o bahsettiğiniz şey aslında çok yararlı bir şey mini konu istatistiği zaten de çok rahatsız etmiyor sandığım kadarıyla. Lâkin çok fazla şikayet alırsa, kaldırırız.

Mobil konusunda gerekli açıklamayı üst mesajımda yaptım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mobil uygulamadan yeni mesajlar bölümü rahat kullanılmıyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Deniz Gökhan Tezcan

Bölüm derken hangi kısmı diyorsunuz acaba? Ana sayfa mı yoksa diğer yeni mesajlar kısmı mı?

Sabih Bağcı

Trakya Bisiklet Kulübü
Tepki
205
İsim
Sabih Bağcı
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harbiden eski sistemde mobilden girmek saganı son anda sprintte yenmek gibiydi şimdi ise çok rahat kullanımlı bi sistem olmuş :D çooook teşekkürler :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mobilden girişte üyelerin kan grupları görünüyor ama yaş bilgileri görünmüyor. Çok gereksiz kan grubu bilgisi, onun dışında başarılı buldum :)

@BF Okuru
Gün içerisinde yazıyordum, kaydetmiş ve hemen yapıştırdı :) Ana sayfayı kastetmiştim. Mobilden çok verimli kullanılmıyor ve az yeni mesaj çıkıyor.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.