Bisiklet Forum Tüketim Karşıtı Çevreciler Platformu

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@vela2016 kesinlikle haklısınız ve hepsine katılıyorum. Bu yüzden 1990'lı yılları özlüyorum. Bu arada ev telefonumuz hala açık. Bir keresinde kapattırmayı düşündük. Annem belki birisi arar falan kalsın dedi, ben de peki dedim çünkü 20 küsür senelik hat. Olur da bir akraba falan arar herkes biliyor diye kapattırmadık. Biraz da iyi oldu çünkü kimsenin kullanmadığı şeyi kullanmak gerçekten anlamlı oluyor. Hatta önümüzdeki günlerde ev telefonunu dijital telefondan söküp atıp, o eski nostalji ahizeli telefondan takmayı düşünüyorum ki, antik eşyacılarda satılıyor ve çok güzel duruyorlar geçmişten de bildiğiniz üzere. Bunu dışarıda anlatınca gülüyorlar "lan delirdin mi, alacaksın şöyle akıllı telefon tamamdır bu iş. Hem ev telefonu mu kaldı artık?" diyorlar.

Şimdi genç nesiller okullarda kara tahta nedir onu da bilmezler. O kara tahtayı silerken çıkan o tebeşir tozunun bile anlamı vardı. Ama işte insan böyle bir şey. İnsan farklı görünmeyi seven insan. Çocukken gazoz kapağı toplardık mahallede. En değerlisi 7up gazoz kapağıydı -yaşayanı bilir :)- ama onun değerli olması 7up olduğundan değildi, az ve zor bulunduğu için öyleydi. Yani demek istediğim altın demir kadar rahat ve kolay bulunsaydı, kim takardı ki onu boynuna bileğine? İnsan işte farklı görünme çabasındaki bir varlık. Bugün bu farklı görünme çabaları zaten toplumu bu hale getirdi...

@Ahmetgitar marketi takas için rahatlıkla kullanabilirsiniz... :) Bir de Ahmet bey, şu elektrikle ilgili söylediğiniz şeyler iyi oldu. Bunu bilmeyen binlerce insan var çünkü.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Ege
Acaba binlerce dolarlik karbonlarin 20 sene sonra yuzune bakilacak mi? Ben su an en az 18 yillik bisikleti topladim geziyom yaaaa :D

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bolca kullanılan subliminal içerikli reklamları,afişleri paylaşsak burda uygun olur mu ? :) Gerçekten çok acayip şeyler var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
https://i.hizliresim.com/VEajjq.jpg

adamımmmmmm,
volter baba,
ahmaklar o kadar çokki,senin zamanındada vardı,bak sana ne diyeceğim 2016'dan sesleniyorum,
zincirler çok,
yat ,kat ,araba,altın para ,elmas,
bunlara 4000 liralık cep telefonuda geldi,,
alan alsında 10 tane var birinde,
birinin gö..........de donu yok elinde 1500 liralık cep telefonu,
adamın maaşı 1300 lira cebinde kredi kartı bolluğu,
ne yapacağız volter bunları,yakacakmıyız söyle,
sana saygım büyük sen ne dersen o olur,
peki anladım ,oluruna bırak dedin ,
let it be durumları,

sayın forum dostlarım bu mülakat volter ile aramda olmuştur,
hata etmişsek
affola,

:islik::islik::islik::islik::komik::komik::komik::komik::komik::komik:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şimdi biraz komple teorileri üzerine bir şey paylaşayım.

Dünyanın nüfusu şu anda 8 milyara yaklaşmış durumda. Elimizdeki verilerde 2011 senesindeki dünya nüfusu 7 milyar. Yani şu anda 8 milyara yaklaşıyor. 2050 senesindeyse bu rakamın 10 milyar olacağı tahmin ediliyor. Fakat bir sorun var. Gezegenimiz, artık bu kadar nüfusu kaldırmıyor. Her geçen gün artan araba sayısı, uçak seyahatlerinin artması, tüketimin aşırı bir boyuta ulaşması, dünya kaynaklarını da hızla tüketiyor. Dünyada son 50 senelik petrolün kalması da, bunun bir ıspatıdır. Şimdi bir piramit var bilirsiniz. Bilmiyorum belki baymıştır sizi bu muhabbetler belki vakıf olduğunuz halde yapacak bir şey yok, böyle gidecek mecbur diyorsunuzdur. Biraz daha derinlere girelim ve o piramitte kimler var, şöyle bir bakalım.

-Amon-Ra Hanedanlığı (yani Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık)
-13'ler Meclisi
-33'ler Meclisi
-300'ler Meclisi
-Büyük Localar, Düşünce Kuruluşları ve Dernekleri
-Finansal Kontrol (merkez bankaları, vergi ve faiz kontrolü)
-Kaynak Kontrolü (uluslararası firmalar, maden, elektronik, ilaç, otomotiv, petrol, doğalgaz ve savunma sanayi)
-Nüfus Kontrolü (hükümetler, siyaset, medya, eğitim, örgütler, yargı, asker ve polis)
-HALK

Listeyi gördünüz. İnsanlar, piramitin en alt katında yer alıyorlar. Daha sonra kademe kademe yükseliyor ve listede yer alan en tepedekiler, dünyada 1 milyar insanın, sistemin yürümesi için yeterli olduğunu düşünüyorlar. Geriye kalanların da ölmesini istiyorlar. Yani ne yapıp ne edip insanlığı tüketim çılgınlığına alıştırdılar ve şimdi yok etmek istiyorlar. Daha da garibi ne biliyor musunuz? Son 20-30 senede kullanılan ilaç (bilhassa anti depresan) oranlarına bakın. Doktora, psikolojiye vb. bölümlere giden hasta oranlarına bakın anlarsınız ne demek istediğimi. Bu karanlık yüzler, insanları öyle bir çıkmaza soktular ki, düşünün tüketerek mutlu olduğunuzu sanıyorsunuz ama hem tüketerek ömrünüzden gidiyor ve bir gün ansızın hastaneye gidip ilaç alarak ilaç firmalarını milyoner yapıyorsunuz.

Savaşların, ölümlerin, hastalıkların ve açlıkların en büyük sebebi de budur diye düşünüyorum. Listedeki güya yüce seçilmişleri, bugün dünya zenginler listesinde bile göremezsiniz. Yani 300'ler Meclisi'ne kadar hiçbirisi görünmeyendir. Ama sonrakileri bir ihtimal görebilirsiniz. Kimisi bankerdir kimisi holding bilmem sahibidir falan böyle bir şekilde görebilirsiniz. İşte bu görünmeyen sözde "seçilmişler", dünyadaki 8 milyara yaklaşan insanlığın sözde kaderini belirliyorlar.

Güya demokratik yöntemlerle insan hakları, STK'lar (Sivil Toplum Kuruluşları), saçma sapan diziler, sosyal medya denilen internet siteleri, tarihi olmadığı halde tarih çıkartılan filmler, sözde sanatçıların samimiyetsiz yalancı barış mesajları, tüketim çılgınlığı, oku-mezun ol, çalış-kazan, harca ve tüket enjektesi, öğrencilerin sözde eğitim alması, milyon dolarların döndüğü futbol maçları ve ona kapılan kitleler derken insanları böyle böyle robotlaştırmayı başardılar ve insanlar artık tam olarak bu durumu sorgulamıyorlar. Gerçeklik algılarını da yitirdiler. 21. yüzyıl dünyasında tabloya baktığımızda bunu çok rahat görüyoruz.

Şuradan dünyada anlık kaç kişi ölüyor kaç kişi doğuyor bakabilirsiniz: (link) (şaşırtıcı ama değil mi?)

İlk paragrafımda belirttim ya sorun var diye, aslında sorun falan yok. Çünkü biz istersek gezegenimiz 50 milyar nüfusu bile çok rahat kaldırabilir ve çok rahat yaşarız ama işte onlar öyle istemiyorlar.

Edit: Amon-Ra Hanedanlığı'nı merak edenler olabilir ama emin olun öyle bir şey var.
Edit 2: 13'ler 33'ler Meclisi derken de kimi söylediğimi az çok biliyorsunuzdur herhalde.
Edit 3: Bu sistemle insanları öyle bir etkisi almışlar ki, bir örneğini ilaç konusunda söyledim ama bu sadece onunla sınırlı değil. Misal araba alıyorsunuz eşya alıyorsunuz ama peşin alamıyorsunuz. Mutlaka kredi çekip onunla alıyorsunuz ve bu da sizi aylarca borç ödemeye mahkum ediyor. Bu da sizi bu sisteme "bağımlı" bir köle yapıyor.

hauy

Daimi Üye
Tepki
327
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu 2050 senesinde ne var anlamadım ya her yerde karşıma çıkıyor hatılıyorum ilkokul 3 mü 4 mü ondayken MEB kitabında 2050 ile alakalı projeler vardı işte 2050 yi anlat falan diye düz bi sayı olduğundan mı yoksa bir şeyler mi var nerde gördüğümü hatırlayamadığım bir kaç yerde de vardı 2050 ile alakalı şeyler

Şu tüketim çılgınlığını gerçekten reklamlar çok etkiliyor şöyleki+18diyimçoğu reklamdasex satar mantığı var .Haksız mıyım .İlgiyi çekmek için

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BF Okuru
Şimdi genç nesiller okullarda kara tahta nedir onu da bilmezler. O kara tahtayı silerken çıkan o tebeşir tozunun bile anlamı vardı. Ama işte insan böyle bir şey. İnsan farklı görünmeyi seven insan. Çocukken gazoz kapağı toplardık mahallede. En değerlisi 7up gazoz kapağıydı -yaşayanı bilir :)- ama onun değerli olması 7up olduğundan değildi, az ve zor bulunduğu için öyleydi. Yani demek istediğim altın demir kadar rahat ve kolay bulunsaydı, kim takardı ki onu boynuna bileğine? İnsan işte farklı görünme çabasındaki bir varlık. Bugün bu farklı görünme çabaları zaten toplumu bu hale getirdi...

o tebeşir tozlarını 1964 'de şair nedim ilk okulunda yedim,tahtayı silerken üstümüze tebeşir tozları gelirdi,çocukken mutluyduk ,çivi saplama oyunu var idi, toprak zemin ıslak olduğu vakit oynardık ,gazoz kapaklarıda toplardık,dekman oynardık ,herkes saklanırdı,sonra biri hasmını yakalar dekman derdi,12 adım sayardık 12 olmazsa yanardık,

@BF Okuru

savaş bu yeni kimlikler iptal edildi, nedeni bir dokunulmazın ettiği laflar ,adam kitabında yazdı ,sadece baş harfleri yazıyorum D.R ,
''yakında cipli kimlikler olacak,insanları kontrol edeceğiz ,bize birimi karşı geldi,cipini çekeceğiz,
ettiği laf budur....

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe abi, teknoloji kendi seyrinde ilerlerse sorun yok ama çizgiyi aşıyor bazen. Yani teknoloji insanlık için çok faydalı ama zararını hep şu karanlık yüzlerden görüyoruz. Ellerindeki sistemler sayesinde bilgisayarda ne yazdık, ne çizdik, nereye baktık, ne giydik ne yedik falan hepsini görüyor biliyorlar. Geçenlerde dışarıda arkadaşlarla oturuyoruz öyle 1-2 telefon muhabbeti yaptık. Neyse geldim sonra ve Facebook'u açtım ne göreyim? Sağ kısımdaki frame'de telefonlarla ilgili reklamlar, sayfalar, bunu beğen butonları. Lan dedim arkadaş bizi dinliyorlar mı? Hani yazılı olarak bunu yapsam tamam ama yazılı metin olmadı ki? Sanıyorum her şeyimizi dinliyorlar her şeyimize vakıflar. İşte teknolojinin bu yönü çok kötü maalesef. Çekinme abi isim yaz ne olacak sanki. Yani yazmasan anlamayacaklar mı? :)

@hauy eğer 2050'ye kadar yaşarsak göreceğiz. Nükleer savaşlar var daha sırada. Almanya şu anda Avrupa'yı fena kışkırtıyor. Zaten dünyaya iki kez savaş açtılar. Üçüncüyü de her an açabilirler. Gerçi AB veya Avrupa diye bir şey de yok. Almanya diye bir şey var. Keza Birleşik Krallık'ın (veya İngiltere) AB'den ayrılması da bunun ıspatı oluyor. Yav arkadaş bir takım karanlık yüzlerin sidik yarışına maruz kalmazsak iyidir. Milyonlarca insanı buhar edecekler yoksa.

Kudret abi bu arada ABD'nin II. Dünya Savaşında Japonya'ya atom bombası atıp binlerce insanı nasıl buhar ettiğini bilirsin. Sovyetler Birliği'ne güç gösterisi yapmak için teslim olmuş bir Japonya'da nükleer silah kullandılar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

açık ve net,,,,

ATOM BOMBASI, YAHUDİLERİN YAŞADIĞI ALMANYA’YA ATILAMAZDI, BU NEDENLE JAPONYA KIŞKIRTILDI

Almanlar’dan nefret eden o zaman ki Siyonist başkanımız Einstein’ın Amerikan Başkanı Roosevelt’e bir öneri mektubu göndermesiyle atom bombası çalışmaları Manhattan Projesi altında başlatılmış ve kısa sürede sonuç alınmıştı. Ama bir sorun vardı, bu bomba çok güçlüydü ve deneme yapılabilmesi için Amerika’nın halkın desteğiyle savaşa girmesi gerekiyordu. Ayrıca Alman şehirlerinde çok sayıda Yahudi yaşıyordu; bu ülkeye atom bombası atılamazdı. Japonlar kışkırtıldı ve daha önceden haber alınmasına rağmen, halkın duygularıyla oynanarak desteğinin kazanabilmesi için yüzlerce Amerikan askerinin ölmesiyle sonuçlanan Pearl Harbor baskınına göz yumulmuş ve bu sorun da aşılmış oluyordu.

itiraflar....

(link)

itiraflar...

kaynak olarak,herkes david rockefeller 'ın kitabını okusun,adam ne yazmış görsün..

ben söylemiyorum rockefeller söylüyor...

(link)

122.000 sonuç var burada..

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BF Okuru
Yaziniz guzel, tek katilmadigim nokta şu:
Fakir cogunlugun ölmesini istiyorlar demissiniz. Bu insanlarin ölmesini istemiyorlar, zira bunu gercekten isteseler bunu basarmalari birkac gun surmez, eldeki teknolojik, kimyasal ve biyolojik imkanlar bunun icin fazlasiyla yeterli.
Sistemin devamliligi icin gunubirlik yasayan, her daim borclu olan, üreyen, üredikce daha çok tüketen, orduya insan kaynagi saglamasi gereken ucuz iscilere her daim ihtiyac vardir. Ayrica bu "ucuz" tabaka, surekli zenginlerin gözüne sokularak "sisteme hizmet etmezseniz bunlar gibi olursunuz" mesaji vermek için canlı tutulmak zorundadır.
Hatta son bahsettigim konu ile ilgili bir de film vardi, hic durmayan bir trende gecen hayatlardan bahsediyordu, ismini hatirlayamadim, bulunca size iletirim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link) abi, teknoloji kendi seyrinde ilerlerse sorun yok ama çizgiyi aşıyor bazen. Yani teknoloji insanlık için çok faydalı ama zararını hep şu karanlık yüzlerden görüyoruz. Ellerindeki sistemler sayesinde bilgisayarda ne yazdık, ne çizdik, nereye baktık, ne giydik ne yedik falan hepsini görüyor biliyorlar. Geçenlerde dışarıda arkadaşlarla oturuyoruz öyle 1-2 telefon muhabbeti yaptık. Neyse geldim sonra ve Facebook'u açtım ne göreyim? Sağ kısımdaki frame'de telefonlarla ilgili reklamlar, sayfalar, bunu beğen butonları. Lan dedim arkadaş bizi dinliyorlar mı? Hani yazılı olarak bunu yapsam tamam ama yazılı metin olmadı ki? Sanıyorum her şeyimizi dinliyorlar her şeyimize vakıflar. İşte teknolojinin bu yönü çok kötü maalesef. Çekinme abi isim yaz ne olacak sanki. Yani yazmasan anlamayacaklar mı?

yeraltına gir benim gibi, face 'i kapattım,cep numaramıda ,ha bu internetten beni bulamazlar o da benim sırrım,
bankada hesap var emniyette kimliğim,ama banka ve emniyet bizi korur, bu dokunulmazlara karşı diye düşünüyorum..:)

@Kuzey Ege

aynen doğru,insanlar nükleer silahlar ile yok edilse kime ne satacak bunlar yahu...:):):):)

@Kuzey Ege
küresel baronlar çine girdi,üç kuruşa köle çin işçisi....

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Valla abi ben bu konuda sizin kadar iyimser olamayacagim, zira birkac ay once 36 milyon tc vatandasinin tum bilgileri ifşa oldu, internete düştü, hatta devleti hackleyen adamlar isi daha da ileriye goturup "biz tc bilgi sisteminin bu denli rahatca cozulecegine inanmiyorduk, cok rahat oldu, o kadar cok acik var ki, istesek tum sistemi bir anda cokertebiliriz" seklinde aciklama bile yapmislardir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kuzey Ege

36 milyonun bilgileri derken ,bu ilerde bize bir savaş haline dönüştürebilinir,ne olabilir,?
sağlık sistemi çökertilebilinir,yalnız saldırı oldu bi ara savuşturuldu...

Bisikletforum Tüketim Karşıtı Çevreciler Platformu

bu arada bu platformu sevdim,tüketime karşı olmak,insan yararına doğaya saygılı bir uygarlık anlayışına doğru bence yürümeliyiz,tıp alanında hastalıklara çare aramak,insan yaşamını insandan yana kolaylaştırmak vs vs çok şey yazılabilir.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Kudret Kurtcebe platform guzel. Gelen fikir ve yorumlar da guzel. Aslinda fark etmesek de insanlar yavas yavas bilinclenmeye basladi. Etki, artik ufaktan tepkileri de doguruyor.
Farkindalik artiyor. Fakat bu farkindaligin kisa surede suyun akisini degistirmesini beklememeliyiz, beklemiyoruz da. Artik insanlar daha sorgulayici, inanmak icin daha bi kanitlara ihtiyac duyar nitelikte.
Yeni gelen z kusagi cocuklari mesela, adamlar sanki bu dunyaya özgür olmaya ve sorgulamaya gelmis. Ben bu kusaktan cok umitliyim. X calisir, y ezdirmez meydan okur, z ise direkt muhaliftir. Ki her yonden en muhafazakar ailelerin cocuklarinda bile bu sorgulama yetenegi dogustan gelismis durumda.
Elbette surec yavas isleyecek, milyonlarca yildir tabiattaki surecin yavas isledigi gibi. Ama ben inaniyorum ki insanoglu bu mucadeleden cok onemli kayiplar verse bile galip cikacak.

la revolución no termina nunca...

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Üç yıldır şampuan kullanmıyorum.
Bıttım sabunu var. Saçlar için inanılmaz faydalı. Tamamen doğal (36 yaşımda tek bir saç telim dökülmüş değil). Şampuan gibi saça zarar vermediği gibi kafanıza parfümdü asitti bir ton kimyasalı boca etmiyorsunuz. Bu yönüyle suya dolayısıyla toprağa da zararı yok.
Üstelik sıradan bir şampuandan daha ucuza geliyor.
Saçınızdan yüzünüze gelen köpük cildi de hafiften nemlendiriyor. Kuru bir ciltle banyodan çıkmış olmuyorsunuz.

Öneri isteyenlere duyurulur.

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
Hadi gelecek nesiller bizden bu tuketimin hesabini bu dunyada soramadilar. Öbur tarafta bu tuketimin hesabini soracaklar. Kendine gel Müslüman!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@gmfaruk

1200 yıl önce yaşamış koca yunus unutulurmu,
volter nasıl haklı ise yunus emrede haklı idi,

mal sahibi mülk sahibi
hani bunun ilk sahibi
o yalan bu yalan
hadi birazda sen oyalan

yunus emre

cep telefonların esiri olmayacağız ,bu dünyada hiç bir şeyin esiri olmadan özgür bireyler olacağız.

volter ne demişti,

ahmakları sevdikleri zincirlerden kurtarmak zordur...

çok doğru....

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
@Ahmetgitar tüketim toplumuna dönüşmenin bedellerini göremez hale gelmişiz. Bakın çok basit bir tespitimi paylaşacağım. İstanbul'da nereden baksanız 15 milyon insan yaşıyor. Yazınızda ifade ettiğiniz gibi bu şehirde yaşayan insanların büyük kısmı yaşamak için para kazanmak zorunda. Yine büyük bir kısmı sene boyunca çalışmanın getirdiği yorgunluğu telafi etmek için tatile çıkmak zorunda. Tatile çıkabilecekleri iki haftanın en az bir haftasını deniz kenarında kumsalda güneşlenerek geçirmek zorunda. Bu tatil için her şey dahil konseptinde güzel bir otel bulmak zorunda. İstanbul'dan kalkıp en az 400 km güneye gitmek zorunda. Çünkü beyaz yakalı olmak bunu gerektiriyor.

Peki bir Allah'ın kulunun aklına gelmez mi "Ulan bu İstanbul bildiğin sahil şehri. Yani üstünden, altından, içinden her yerinden deniz geçiyor. Üstelik burnunun dibinde adaları olan bir şehir." Çok değil bundan elli sene önce babam gençliğinde Moda - Bostancı arasındaki plajlarda insanların denize girip güneşlendiğini Florya'da mis gibi bir sahil olduğunu söylüyor.

Yani elli sene önce İstanbul'da yaşayan her hangi bir insanımız burnunun dibindeki tertemiz plajlara günün istediği saatinde gidip gönlünce yüzüp güneşlenebiliyordu. Beş kuruş para ödemesi veya saatlerce direksiyon sallayıp, bir depo benzin yakıp güneye inmesi gerekmiyordu. Akşam gün batımını seyredip isterse evine dönüyor. İsterse akşam sefasına kalabiliyordu. Ertesi sabah keyifli bir şekilde işine gücüne gidiyordu.

Bu paha biçilmez zenginliği elbirliği ile kirlettik, yok ettik. İstanbul'da 15 milyon insan burnunun dibinde her taraf denizle çevriliyken gönlünce denize giremiyor, temiz bir kumsalda kumlara uzanıp keyif süremiyor. 50 sene önce babalarımızın annelerimizin sahip olduklarına sahip değiliz artık. Tatil Sepetinden ucuza yer denklemeye çalışıyoruz. Bir dünya yol tepip, bir aylık maaşımızı bayılıp 1 hafta denize girince, fotoları sosyal medyada paylaşınca mutlu oluyoruz. Bu saçma durumu da sorgulamıyoruz. Herkese gayet normal geliyor. Üstelik herkesin kabullendiği bu standart tatil formatını yaşayamayınca bir de depresyona giriyoruz.

Biliyorum toplum olarak bir çok sorunumuz var. Şu yukarıda bahsettiğim kayıp çoğu problemimiz yanında devede kulak kalıyor olabilir. Sorunlarımızın büyük bir kısmı da çok zor çözülür cinsten. Lakin paradigma ve algıları değiştirmeden insanların farkındalığını sağlamak imkan dahilinde gözükmüyor. Hasta olduğunu kabul etmeyen birisine sunduğunuz tedaviyi uygulatabilir misiniz? Paradigmaların değişmesi ise çokça sabır ve de emek isteyen bir süreç. Pes etmeden herkes kendi etrafındaki insanlardan başlayarak sabırla dayatılan yaşam modelinin saçmalığını anlatırsa kalıplar, algılar, öğrenilmiş çaresizlikler de yavaş yavaş sorgulanmaya başlayacaktır. Bakın bisikletihobi ve spor dışında ulaşım aracı olarak kullanmanız bile başlı başına çizgi dışına çıkmaktır.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
@şamilkafkas müthiş özetlemişsiniz.
İmzamı atıyorum...

Elimizdeki değerleri kaybettik. Biz kaybederken küçük bir azınlık köşeyi döndü. Bizler şimdi kaybettiğimiz, elimizden alınanların çok daha azına ve hatta taklidine ulaşmak için ödeme yapmak zorunda kalıyoruz.
Ellerinize sağlık.