Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletforum geleneksel topla gel kampanyası

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    öylesine aklıma geldi. her sene, kullanmadığımız parçalarımızı, forumda güvenilir bir kişide toplayalım. ortaya bir bisiklet çıksın ve o bisikleti ihtiyacı olan bir bisiklet severe hediye edelim ya da ne bileyim ihtiyacı olanlar arasından çekilişle birine verelim.

öylesine aklıma geldi. saçma bir fikir olabilir ama paylaşmak istedim. kendi adıma, o bisikletin iç ve dış lastiklerini sıfır olarak almaya talibim.
    Ferhat Köse Hocam bu konuda hakem olur mu bilemem.

hem sonucunu, hem de ortaya çıkabilecek bisikleti merak ediyorum açıkçası.

2. iyi fikir bende fazla malzeme var verebilirim ama mtb mi yolmu nasıl bir bisiklet toplanacak ona göre bir düzenleme yapmak gerekebilir yoksa ortaya absürd bişiy çıkabilir :D

gok ve sonEr´´ bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Mehmet fikir çok güzel .Zamanda bol nasılsa.Bence olabilir ama ben hakem olmam ( en azından tek balşıma olmam şahit lazım :) ) bu işler çok tehlikeli :) müsait bir evi yada atölyesi olan bir arkadaşımızda birleştirilip konuşulduğu gibi çekilişle birine hediye olabilir.(Ben fakir bir çocuğa ama satmıyacağını bildiğimiz bir çocuğa vermeyi tercih ederim) Buraya konu gayet güzel açılmış yorumlarda gelir, hep beraber karar verebiliriz.Zaten daha 2-3 mesaj olmuş bakalım ne çıkacak ortaya .

gok, ugur T ve Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  4. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim asıl düşüncem herkezden 1 lira kampanyası.Bisiklet forumun il temsilcilerine bütün forum üyeleri olarak sadece 1 lira verelim.Bunları ya kurumlara paylaşalım.Yada çocuk bisikletleri alıp kimsesiz çocuklara hediye ederek onları sevindirelim.

Forumda 41,000 (düz hesap) üyemiz var.Sırf 10,000 üye 1 lira bağış kampanyasına katılsa 10,000 lira ile bir çok çocuk bisikleti alınır.Bunu 3 ay boyunca yapsak 30,000 lira ile oooo çocuklar bayram eder.Hemde gazeteciler sayesinde bisikletçilere bir saygınlık kazandırabiliriz.

Bu 10,000 kişi ile olan bir şey.1 lira bir bisikletçi için büyük bir para değil.Bu yüzden bu kampanyaya katılacak kişi sayısı çok fazla olacaktır.

Yapılması zor bir şey değil.Sadece yöneticiler ile il temsilcilerinin ortaklaşa çalışıp , Bağış yapan üyelerin isimleri alınıp forumda yayınlanması yeterlidir.

Çok uzun vadede düşünsek Türkiye'de çok büyük bir şekilde bisikletçiliğin tanınacağını varsayabilriz.

Her ay 20,000 üyeden 1 lira.Aylık 20,000 lira.1 yılda 240,000 lira sırf çocuk bisikleti alsak Türkiye anlar bizim nasıl işler başarabileceğimizi.

Bunun içinde sıkı denetim lazım.Kişide toplanacağına bankada toplana bilir.Kafada şüphe kalmasın diye .

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu gibi işlerde para girdimi işin tadı kaçıyor.Ayrıca Mehmet'in bahsettiği durum elimizdeki kullanılmayan malzemeleri değerlendirmek.İş para toplamaya gelince kim kimi nerede bulacak nasıl buluşacak.Ayrıca sizin söylediğiniz sayıda para toplamanın kanunen de bazı özel durumları vardır muhakkak.araştırmak lazım...

pilot, gok, Hasan TÜRKER ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. Zeki Günaydın

Zeki Günaydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    fikir süper. herkesin elinde atsan atılmaz satsan satılmaz parçalar muhakkak vardır. bendede var bir kaç bişey. gönderebilirim. forumdaki 40000 üyenin bir çoğu aktif değil. 1 tl az gibi görünsede bankaların eft/hvl masrafı olarak alacakları tutarla birlikte artacaktır.gerçi yinede çok büyük meblağ ortaya çıkmaz ama yinede parça toplamak en iyisi bence.

7. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben öylesine bir fikir attım ortaya .Parça olayıda yapıla bilir.Forum bisikletleri diye konu açarız bütün toplananları oraya göndeririz.

8. fatih inan

fatih inan Aktif Üye

Seviye:
    eğer bu proje hayata geçerse elimden gelen desteği veririm

9. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    forumda güvenilir 2-3 kişigönüllü olursa bu iş olur gibime geliyor, eski-yeni parçalardan bisiklet toplama işi.
    1 lira meselesinde de, sanırım valilikten izin almak falan gerekiyor. işe para girdi mi ortalık biraz karışır gibi.

gok bunu beğendi.
  10. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Elimde gelecek tüm desteği vermeye hazırım.

11. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    İyi kötü verebileceğim ve parasını karşılayarak kargoyla gönderebileceğim parçalarımın resmini buradan yarınlayacağım..

Ayrıca konu çok hoşuma gitti..

Sabit konu olmasını teklif ediyorum..

Ferhat Köse ve Faruk ÇUBUKCU bunu beğendi.
  12. Faruk ÇUBUKCU

Faruk ÇUBUKCU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aynen katılıyorum. Sabit konu olmasını ben de öneriyorum.

Tolga Ayla bunu beğendi.
  13. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel Fikir:) Olanaklar Elverdiği müddetçe destek vermeye hazırım..Belkide kendi markamızı tescillendiririz:)

Tolga Ayla bunu beğendi.
  14. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende bütün olanaklarımla katılmaya çalışırım Çok güzel bir fikir Mehmet Levent Bey..

15. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Tolga bence sende uygunsun ama uğraşamam yoğunum dersen ben malzemeleri toplamaya ve bisikleti kurmaya razı olacağım, başka gönüllü çıkmaz ise.Fakat oluşan bisikletin kime verileceğine karışmam onu ya çekilişe vermemiz lazım yada cidden ihtiyaç sahibi ve satmayacak bir genç bumamız lazım. İlk tourney ön aktarıcı benden devamı evi karıştırınca gelir.

Tolga Ayla bunu beğendi.
  16. hüseyin özbay

hüseyin özbay Aktif Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    elimden gelen desteği verebilirim.

17. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    iç lastikler ile sıfır dış lastikleri istediğin zaman göndereyim Ferhat. 26 jant toplarız değil mi ilk önce?

18. Ayhan Cihangir

Ayhan Cihangir Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcano Zoom beyaz gidon hazır :) Hadi hayırlısı bakalım.

19. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    böylesine güzel ve anlamlı bir paylaşımın içinde olmaktan mutluluk duyarım.. bende elimden geldiğince yardıma hazırım.. elimde sıfır kron sele var eşime aldığım kron bisikletin üstünden oturulmadan çıktı.. ( yerine jelli sele aldığım için ) kime nasıl ulaştıracağımı yazın yeterli... herkese kolay gelsin

20. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bir önceki mesajımda belirttiğim sele budur... kargo benden olmak üzere hemen yollayabilirim lütfen bana ö.m. yoluyla bilgi verin..