Bisikletforum.com Şikayetim! Gidişat İyi Değil!

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
forumda fazla eski üye kalmadı. ağır top üyelerimiz çok daha fazlaydı eskiden. adam konuya öyle detaylı ve profesyonel bir mesaj yazardı ki ibret alırdık okuyunca. gerek yazım, imlası, gerek verdiği bilgilerin detayı.

şuan forumda bisikletle ilgili detaylı bilgiye sahip, uzman denebilecek belki de 10 üye vardır.
çok fazla yeni üye var ve giderek de yeni üye sayımız artıyor. bu yüzden de forum değişim içinde diye düşünüyorum.
zaman zaman ben de trollüyorum, çünkü trollenmeyecek gibi değil. yöneticilerin kritik müdahalelerine ihtiyacımız oluyor bazen.

ama hatırlıyorum, eskiden forumda saygı da yoktu. şimdi hiç olmazsa saygı var. çok fazla küfürlü mesajların atıldığının, insanların birbirine ana avrat sövdüğünü ve bi günde onlarca kişinin banlandığını da hatırlıyorum
bi ara da site saldırı alıyodu sanırım, onla ilgili bi sorun vardı. o da çözüldü.

yine eskiden bazı yöneticiler (ki kendilerinden hala nefret ederim) keyfine göre adam banlardı. beni de banlamıştı. siyasi görüşü bana uymuyor diye :D

bu forumun gezi olayları döneminde çok fazla ağır top denebilcek üye kaybettiğini düşünüyorum.
eğer o zor günlerde forum daha iyi yönetilseydi, o üyeler şimdi aramızda olurdu.

insanız, gururumuz var. bazen kafamızın tası atabiliyor. ufak bir tartışmayı büyütüp "ben bidaha bu foruma girmem arkadaş" diyen giden çok fazla insan var.

ve eski yönetimin keyfi banlarına denk gelen çok fazla insan var.

2013te (2014 müydü yoksa) yönetici tayfası yenilenince benim de banımı açtılar. benim herhangi bir talebim olmamıştı. 2 yıl banlı kalmıştım. sonra baktım banımı açmışlar, ben de foruma girmeye devam ettim.

neyse, konuyu açan arkadaşı az-çok anlıyorum
genellikle 20 yaş altı üyelerimiz, gereksiz çok fazla konu açıyor son zamanlarda. konu açmadan önce araştırma yapmaları gerektiği konusunda bilinçlenirlerse sorun çözülebilir diye düşünüyorum.

yoksa, ona buna bağırmakla bu iş çözülmez.
madem ortada bir sorun olduğunu düşünüyosunuz, çözüm önerinizi de yazın. yoksa gerçekten boş konuşmuş oluyoruz. sadece eleştirmek çözüm değil. eleştirin varsa önerin de olsun

sevgiler

Scudo

Roti

Aktif Üye
Tepki
182
Bisiklet
Diğer
@Soner Közen

@Soner Közen

Dediklerinize kelimesi kelimesine katılıyorum. Kesinlikle ayrı bir sayfa olmalı. Tıpkı ana sayfada ikinci el kısmını görmediğimiz gibi.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.061
Bisiklet
Kron
bisiklet hakkinda ne kadar tartisabiliriz ki?
Zaten forumun nerdeyse tamami bilgisi dahilinde sorulara yardimci olmaya calisiyo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kısmen haklı olabilirsin fakat bir konu sabit bir ivmeyle ancak bayar insanı . Mesela şimdi konu deniz olsun bildiğimiz içinde balıkların yüzdüğü tuzlu su kütleleri. Ben bi forum açsam desem ki bu forumda sadece denizlerin yapıları ve teknik detaylarını konuşan tartışan yazılar , başlıklar olsun...Eee oldu mu ? deniz sever biri gelip balık avı ile ilgili anılarını tecrübelerini paylaşmasın mı ? yada bir forum üyesi okyanusta bulunan super ötesi bir balık hakkında araştırma yazısı yazmasın mı ? yada bir edebiyatçı gelip denize dair şiirlerini paylaşmasın mı ? yada bir mizahçı deniz kıyısında plajda yüzen tipleri hicveden bir hikaye yazmasın mı ? abi çokda katı ve kuralcı olmak kimseye bişey kazandırmaz. Ne yani şimdi ben bir kendi çapında yazar olarak sırf mtb ler ile alakalı mizah yazıları yazıyorum .Yazmıyayım mı ? O zaman bi başlık açalım "5600 dolara x pisleti mi alayım yoksa 4900 avroya y piskeleti mi alayım ?" şimdiden bayıldım bu başlıktan şimdiden diyim. Kısaca insanlar istediğine tıklasın istediğini yazssın

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Konu açmaya sınırlamalar getirilsin bence, buna yaş sınırı da dahil. Eskiden her önüne gelen konu açamıyordu şimdi nasıl bilmiyorum...

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu velet vakaları son 1 ay'da arttı.Bisiklet önerisi diye 1432432 konu var.İnatla milyar kez deniliyor bi arama yap diye.Millet mesaj sayısı arttırma derdinden sanki.Adam bir konuya 50 tane mesaj yazıyor, konuyla alakalı alakasız herkese bir cevabı var.Böyleleri en basitinden banlanmalı.Arada bir bisiklet dışı konu olur ancak son bir ay'da oldukça arttı böyle konular.Siteye girdiğim zaman 3 ya da 5 tane teknik konu var geri kalanı gereksiz resmen.Fil nasıl yıkanır'a kadar yolu var bunların.Saygısız veletler, 40 yaşında adamla adını bile bilmeden senli benli konuşan, ters düz cevap veren ya da 40 yaşına gelip de tanımadığı insana dinsiz, şeytan diyen "insan" dolu forum.Çok mu zor? Banlayın gitsin.Şimdi biri çıkar yazar yine ergen gazıyla yazıyorsun diye.Bir bitmediler.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Yani biz ne kadar bunun oluşmasında etkin olmasak böyle konuların forumu ne kadar meşgul ettiğinin ve bisiklet dışı konuların ortaya çıkması somut örneklerle forumda mevcut.O zaman kaldırılmasın ancak her üyeden de aynı tepki beklenemez açan açmaya devam eder. @Soner Közen'in önerisi en mantıklısı gibi duruyor.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yaşı 28 den az olanlar ve 5000 mesajdan az olanlar konu açamasın mesela :islik::islik:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar işim gereği insanları sürekli dinliyorum gerçi sonunda hep dediğim oluyor ama dinlerken hayret ettiğim şey nasıl olurda herkesin bu kadar farklı bakış açısına sahip olması olmuştur. Bunu çok ciddi olarak zaman ayırıp düşünmüşümdür. Bu farklılıkların insanlara çok büyük faydaları olduğunu anladım iyiye yönelik her şeyin desteklenmesi en azından dışlanmamasının daha iyi şeyler doğurduğunu gözlemledim.
Mesela bi çocuk bisiklet kadrosu tasarladığına dair başlık açmış. Onu desteklemenin faydalarını herhalde öğretmenler daha iyi bilir. Boş konu var mıdır. Bilmiyorum. kime göre neye göre boş. Hoşgörün gitsin ya.

Tepki
252
İsim
K.Bahadır Usta
Bisiklet
Cervélo
Selamlar,

Bende forumda yeniyim ve benim dikkatimi çeken incelemelerin ve test yazılarının azlığıydı. Forumu bulduğum an ilk bu bölümlere bakmıştım. Diğer bisiklet dışı büyük forumlarda (yabancı) inceleme, test ve makaleler için ciddi bölümler bulunmakta. Bu yazılar yeni gelen arkadaşların sorularının büyük bir kısmını kapsamakta. Bu şekilde de bazı sorular sorulmadan cevaplanmakta.

Makaleler konusunda, ben de yabancı sitelerdeki makaleleri Türkçe'ye çevirerek katkı sağlamak isterim. Bu makaleler onaylandıktan sonra sabit ve düzenli bir şekilde forumda bulunabilir.

(forumda çok yeniyim haddimi aşan bir sözde bulunduysam veya yanlış bir saptamam var ise affola)

Teşekkürler

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Forumumuzu olduğundan daha yukarılara taşımak adına görüş ve önerilerini bizimle paylaşan, bu konu başlığı altında taleplerini ifade eden tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

Forumda son zamanlarda oluşan bisiklet dışı içerik artışı ve odak kayması birçok kullanıcı için havaların serinleyip sezonun kapandığı mevsime rastlayan, yıllık bazda tekrar eden bir olay. Bu konuda rahatsızlık duyan üyelerimiz gerekli gördükleri hallerde şikayet özelliğini kullanırlarsa yönetim olarak çok daha etkili şekilde müdahale edebiliriz.

Bununla birlikte konu ve kategori engelleme gibi bazı yenilikleri içeren yeni forum altyapısı ile ilgili çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Bu özellikleri devreye aldığımız anda sizlere duyuru yoluyla bilgilendirme yapacağız. Serbest Kürsü ve Sözlük bölümlerinin yeni mesajlar panosunda görüntülenmemesi önerisini ise kullanıcı tercihine bırakma konusunda bir çalışmamız mevcut. Burada da gereken adımları atacağız.

Görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmaya lütfen devam edin.

Saygılarımızla,

Bisikletforum Yönetimi

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Forumun trolünden banada gına geldi. Konu dışı başlıklar konu dışı diye ayrı gündemden görüntülensin başka türlü önünü alamayız gibi görünüyor

kellemusic

Aktif Üye
Tepki
85
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Cyclocross
Çok umurumda olan bir durum değil benim için forumun gidişatı vs. Hali hazırda eski başlıkları ve bilgileri okuma mahiyetinde son aylarda foruma denk geldim ve öylede devam ediyorum.
Engelleme tuşu hemen kullanıcı avatarlarının yanında, daha kolay erişilebilir bir konumda olursa ben daha mutlu olurum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Arkadaşlar,

Bisiklet dışındaki konulara en çok tepki gösterenlerden biri benimdir. Hatta bir dönem serbest kürsüyü kaldırdık. Kaldırdık ama bu defa alakasız yerlere konu dışında mesajlar atılmaya başlandı. Forum bozulmasın diye yeniden koymak zorunda kaldık. Yıllarca bunu nasıl çözeriz diye üzerinde çalıştık ama bir neticeye varamadık. Gösterimden kaldırdık mesaj atanlar tepki gösterdi. Gösterime koyduk bazı arkadaşlar rahatsız oldu. Bir bütüne uymak bizim için çok zor.

Fikirleriniz doğrultusunda belki buna bir çözüm bulabiliriz. Yapılabilir ve mantıklı çözümler olmalı.

Aslında bir dönem gold üyelik gündeme geldi. Her üye her istediğini görebiliyordu. Fakat bu da tepki aldı. İnsan ayırma denildi vs.

Siz problemi çözün biz de yapalım. Uygulanabilir mantıklı çözümler bekliyoruz.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@ulas insan oğlu nankördür. ne yapsanız fayda etmez. kendinizi hırpalarsınız düşünürken

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazı genç arkadaşlarımız sırf mesaj sayıları artsın diye kendileriyle alakalı alakasız her konuya birşeyler yazma çabası içinde. Bunu genelde yeni üyeler yapıyor. 15 yaşında insan tabi meraklı olur ama öyle her konuya da atlamaz. Bakıyorum 1 ay önce bisikletini almış ikinci el yol bisikleti bölümüne girmiş orda 7bin TL lik bisikleti satan arkadaşa yok jantlarını satarmısınız yok şurası kaç para diye alaka sorular soruyor. Merak tamam bir yere kadar ama insan bir öğrenir o bisikletin sorduğun jantı 2bin küsür lira kendi aldığın bisikletle aynı fiyat. O bisikleti satacak arkadaşın konusunu kirletiyor. Birisi çıkmış bütçemi arttırıp cervelo alacağım diyor.(Araştırmamış ki ayırdığı bütçenin iki katı o cervelo).
Kimileri de forumu muhabbet kanalı olarak kullanıyor. Yine mesaj sayısı kaygısıyla birisi bir soru soruyor diğeri ona iki kelimeyle cevap veriyor. muhabbetleri böyle uzayıp gidiyor. Düşünün bir ay önce üye olmuş çocuk 980 mesaj yazmış. Nedir bu 980 mesaj? Yüzde 90 ı muhabbet mesajı. İçince işe yarar bilgi içeren tek bir şey yok. İşin daha da kötü yanı ise bu arkadaşların ne yazık ki kullandıkları iki tekerli araçla ilgili bilgileri de olmadığı gibi öğrenmeye de hevesleri yok...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bisiklet teknik bir iştir; teknik konu üzerine açılan forumların hepsininde limitleri vardır; bu limitlerin sonuna gelirseniz de iki gündem kalır:
a. hangi ekipman
b. ıvır zıvır

bu forumda da geometriler, lastikler, dişliler, çekiş sistemleri, kadro üretim teknik ve malzemeleri, komponentler, beslenmeler, antrenman teknikleri vs bir sürü şey var. bu doygunluktan sonra işin magazin boyuna kayması gayet normal

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Boş, gereksiz mesajlardan rahatsızlık duyuluyor evet. Artık dayanılmaz hâl aldı, ona da katılıyorum. Forumda bu tür mesajlardan çok her fırsatta İNANCIMA, GÖRÜŞLERİME, DEĞERLERİME hakaretvari laf etmeye çalışan yorumlar... Sistem bir yere kadar çalışır, herkesin kendisini düzeltmesi lazım evvela...

barismctb

Üye
Tepki
11
İsim
Barıș MÜÇTEBAOĞLU
Bisiklet
Cube
Bisiklet ilanı paylaşmak için ne yapmak gerekiyor bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.