Bisiklete yeni başlayanlar

AwaKeneD

Üye
Tepki
0
Merhaba, ben bisiklet alacağım hem şehir içinde sürebileceğim hemde arazide kullanabileceğim bir bisiklet arıyorum, bisikletler hakkında çok bilgim yok yeni yeni araştırmaya başladım sizce ne almalıyım nelere dikkat etmeliyim?

Scudo

AwaKeneD

Üye
Tepki
0
Fiyat skalalarını bilmiyorum ama 1.800 tl ye kadar alabilirim az mı çok mu bilemedim :) bu arada boy 1.68

AwaKeneD

Üye
Tepki
0
Yardımcı olabilecek kimse yok mu? Forumda geziyorum, sedona, kron gibi markaları inceliyorum ama kafam net değil yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)
(link)

Tepki
9
İsim
fatih karabul
@AwaKeneD Bende bisiklet araştırıyorum aynı senin gibi ...Ama benim baktığım bisikletler 600-650 tl civarı şu anki bisikletim çelik kadro ağır (market bisikleti tabiri:))decathlon daki rockrider 340 ( şuan 630 tl marmara forum decathlon da)'a bindim ,mağzada biraz gezdim gayet güzeldi(hi ten kadrodan 14 kglik bisiklete binince tofaştan mercedese binmiş gibi oldum:))yani demek istediğim eğer eski bisikletin orta seviye bir bisikletse(bisikletin var mı bilmiyorum ama) yüksek fiyatlı bir bisiklet tercih edebilirsin .bianchi kron sedona trek carroro mosso salcano bu markalar iyi diye biliyorum.Ama bana 600 650 tl lik bisiklet beni mutlu eder,işimi rahatlıkla görür.Alacağınız bisiklet şimdiden hayırlı olsun...

Tepki
4
İsim
Berkant
Tabiki senin seçeneğine kalmış bir durum fakat eğer dağ bayır yapacaksan yol bisikletini önermem.Eğer dağ bayır bas bas gidiceksen kron mtb tipi bisiklet alırsın.

özgürakt

ignorance is bliss
Tepki
85
Bisiklet
Carraro
Merhaba,
İncelemeni öneririm, şimdiden hayırlı olsun.
(link)

onurdemir

Aktif Üye
Tepki
124
İsim
onur
Bisiklet
Ümit
Carrar,ghost,sedona gibi markalara bakabilirsin.Ben de seviye yukseltip carraro crp 710 aldım CR-P_710.jpg

Şu an kargoda yarın alacağım.HD fren gidondan kilitli maşa 27 vites shimano sistemli test edip yorumları yazarım.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Bisiklet seçme olayı gerçekten kritik bir eşik. Ne istediğinizi iyi tespit edebilmek için forumdaki bisiklet türleri hakkındaki konuları iyi takip edin. Marka bisiklet kalitesini etkiler tabii ama önemli olan bisiklet türüdür. Hangi tür bisiklet alacağınıza karar verdikten sonra mağazalarda deneyerek markalara karar verebilirsiniz. Bu arada bütçenizi 200-300 TL aşağı çekip bisiklet ile alakalı Kask, Eldiven, Far gibi donanımları bisiklet ile birlikte almanızı tavsiye ederim.

Şu konuyu okumalısınız mesela: (link)

AwaKeneD

Üye
Tepki
0
Sizce aşağıdakilerin hangisini daha iyidir, hem özellikleri hem de fiyatı bakımından?

Kron XC500
Salcano INSOMNIA 29
Carcarro BIG 929
Sedona 910

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@AwaKeneD Bisikletimi almadan önce bayilere uğrayıp incele yapmıştım ve Kron XC 500 hariç diğerlerinin kadroları ince yapıdaydı ve hiçte dağ bisikleti havası yoktu. Bu yüzden Kron XC 500'ü tercih etmiştim. Donanımlar zaten yakın..

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.229
Bisiklet
Mosso
@AwaKeneD kronlarda kronik kadro sorunu var dire biliyorum salcano hiç kullanmadım ama bana itici geliyor carraro kullanıcısı olarak big 929 ve sedona 910 arasında donanımlarına bakarak tercih tapmanı tavsiye ederim

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Paran çoksa cyclocross, yoksa giriş seviyesi bir şehir bisikleti al, carraro, salcano falan fark etmez, hepsi aynı. Ben de 3 yıl önce aynı senin isteklerinle başladım, salcano cs 40 almıştım. Ama şimdi yol bisikletine geçtim, bence hiç uğraşmayıp direk yol bisikleti de alabilirsin, eninde sonunda alıcaksın, zaman kaybetmemiş olursun :) Giriş seviyesi şehir bisikleti olarak da salcano cs 40 veya sportive 224 alabilirsin. 1500-2000 gibi bütçelere çıkabilirsen cannondale quick 5 al direk. Daha da yukarısı için cyclocross alabilirsin.