Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete yeni başlayanlar için

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında krizalittt tarafından paylaşıldı.

1. krizalittt

krizalittt Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hepinize merhaba öncelikle. Forumlarda sıkça rastladığım bi soru var. Hangi marka bisiklet almalıyım yada şu ikisi arasında kararsız kaldım gisinden sorular. Bisikletimi almadan önce bu tip soruları bende soruyordum. Çok kafa karıştırıcı bir konu olduğunu söyleyebilirim(benim baya karışmıştı). Ben yeni başladım bisiklete ve sizlere tavsiyem bu gibi sorular üzerinde fazla durmadan bütçeniz neye yetiyorsa hemen gidip bütçenize uygun bir bisiklet almanız. Markalar üzerinde fazla durmayın çünkü hepsi gerçekten iyi bisikletler. Bisiklet almanın sadece bir başlangıç olduğunu unutmayın çünkü bir süre sonra dönüp baktığınızda aldığınız bisikletin şimdi sahip olduğunuza göre ne kadar değiştiğini göreceksiniz. Şimdi hadi bisiklet almaya :)

scottrace bunu beğendi.
  2. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Araştırmanın ve kararsız kalmanın ucu bucağı yok ama bir iki haftalık bir araştırma bile ileride değiştireceğiniz parça sayısını ciddi oranda azaltabilir. Üstelik artık Türkiye'de her türlü amaç için bisiklet bulunabiliyor. Forumda bir arkadaşımız -muhtemelen fiyattan yola çıkarak- bulduğu iki bisiklet arasından tercih yapmak istiyordu ama bir tanesi XC diğeri FR bisikletiydi. Aynı şekilde MTB, yol ya da şehir bisikletleri arasındaki farkı net bilmeyen birinin de bisiklet almaması lazım bence. Yani kimse bu başlığı okuyupta araştırmanın önemini küçümsemesin :)

3. krizalittt

krizalittt Kıdemli Üye

Seviye:
    Tabiki araştırılmalı. Yol bisikleti yada dağ bisikleti almaya karar vermiş konumda olan kişinin marka seçiminde çok fazla düşünmemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü belli bir miktar para ile alabileceğiniz bisikletin parçaları neredeyse birbirlerinin aynısı bu nedenle fazla düşünmenin bi önemi olmadığını düşünüyorum.

4. meldatu

meldatu Yeni Üye

tamam da biz daha yol mu dağmuı karar veremedik....amaç başlamak...araştırmalarda 1000 ytl gibi fiyatlarla karşılaştım, bu işin iilk adımı için ne kadarlik bişeylerle başlamalıyım...açıkçası trek bisiklet (28 vites) buldum 800ytl'ye ama bana pahalı geldi sizce nasıl, daha uygun fiyata bişeyler bulabilirmiyim yoksa bunu kapsam mı....?????????

5. meldatu

meldatu Yeni Üye

bir bayan için başlangıç aşamasında bisiklette ne gibi özellikler aranmalı?????

6. krizalittt

krizalittt Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikleti alırken öncelikle kullanım amacınızı iyi tespit etmeniz gerekli. Tabi daha sonra boyunuza uygun bir bisiklet almalısınız. fiyat konusuna bisiklette yeni başlayanlar için uygun bisikletlerin fiyatı 800 ytlden başlıyor. Zaten daha sonra ihtiyaçlarınıza göre parçalarını değiştirebilirsiniz.