Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete yeni başlayanlar içi bisiklet tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Omur Sahin tarafından paylaşıldı.

1. Omur Sahin

Omur Sahin Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Yoğun iş stresi ve Ankara'nın haraketsiz yaşamından kurtulmak ve bisiklet forum sayfalarındaki mutlu insanlarla tanışmak maksadıyla bisiklet binmeye başlamak istiyorum.Epeydir sahibinden.comdaki ikinci el ilanlara bakıyorum. Az çok bilgi sahibi oldum. Boyum 175 ve kilom 90. Merak ettiğim konu nasıl bir bisiklet almalıyım. Boyu ve kilo taşıma kapasiteleri var mıdır bu bisikletlerin.

İkinci el 500-700 civarı şehir bisikleti almayı planlıyorum.

2. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Fit bisikletlerinden alabilirsiniz. Düz gidonlu ince tekerlekli bisikletler. Ankara asfalt ama çoğu yeri iniş çıkış, bu yüzden kalın tekerlekliler yorucu olabilir.
    Her bisiklet 90 kiloyu taşır. İyibir diyetle en az 80 kiloya inmelisiniz, obez sınıfındasınız(benim gibi).
    Fit 3, Fit 5, Fit 7, ..........Fit sonsuz, gibi modeller mesela.

3. Ş. EREN

Ş. EREN Yeni Üye

Seviye:
    Herkese merhaba.
    Konuyu açan arkadaşla aynı dertten muzdaribim. Hangi bisiklet modelini almalıyım bilemiyorum. Hatta bisiklet almalı mıyım? Zevkle bineceğimden en ufak şüphem yok, fakat bazı çekincelerim var. 181 cm boyunda ve 118 kilogramdayım. Kilom bisiklete binmeye müsait mi? Yani üstüne çıktığımda jantlar falan yamulmaz, kadro ikiye ayrılmaz değil mi? Şayet kilodan yana bir engelim yoksa 29" almayı düşünüyorum. Tercihim hidrolik disk frenden yana. Nitekim bir kez alıp uzun yıllar binmeyi tasarlıyorum. Bütçemi zorlamadan olabilecek en iyi niteliklere sahip bir bisiklet edinmek istiyorum. Kilo konusunda bu özelliklerin(29" jantlar ve hidrolik disk fren) olumlu ve olumsuz etkileri ne olur arkadaşlar? Ayrıca Sinop Merkez' de yaşıyorum. Evim şehrin en hakim(yüksek) noktasında desem yalan olmaz. Yani bolca yokuş inip çıkacağım. 29" burada dezavantaj mıdır? Arazide de bineceğim için MTB bakıyorum. Araziden kastım çayır ve stabilize yollar. Sedona 910, Salcano NG 650 ve NG 450 aklıma yatan bazı modeller. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Merakla cevaplarınızı bekliyorum.