Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete yeni başlayan birisi olarak öğrenmek istediklerim

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında egemen akın tarafından paylaşıldı.

1. egemen akın

egemen akın Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öncelikle dağ bisikleti almayı düşünüyorum şuan için düşündüklerim kron xc 150 kron xc 250 salcano ng 650 benim asıl merak ettiğim kron xc 150 ile kron xc 250 arasındaki fark ve kron xc 500'ün bu 2 bisiklete göre artıları? Amacım küçük turlara katılmak bu saydığım bisikletler ihtiyacımı karşılar mı yoksa ilerde keşke 200 lira daha verseydim de şu modeli alsaydım dermiyim?

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    küçük turlarda demezsiniz, ama büyük ihtimalle geliştirmek istersiniz. bence ilk önce neden dağ bisikleti alıyorsunuz onu düşünün hataların en büyüğü burada yapılıyor

egemen akın bunu beğendi.
  3. egemen akın

egemen akın Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Zaten benim amacım dağda ormanlık alanda bisiklet sürmek şehir içinde kullanmayı düşünmüyorum o yüzden dağ bisikleti almayı düşünüyorum. Benim merak ettiğim 400 liralık bir bisikletle 800 liralık bir bisiklet arasında dağlar kadar fark var mı yani ikisine de bindiğimde aradaki fark hemen kendini belli eder mi yoksa belli kilometreyi aşınca ya da üst düzey engebeli alanlara girince mi farkını ortaya koyar?

4. ctorhan

ctorhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kadro olarak birbirlerinden farkı yok sanırım hepsi 6061 alüminyum, xc 500 ün artı yanı kompenantları xc 250 ye göre bi seviye daha iyi olması. Bisiklete yeni başlıyorsan arkadaşım hiç acele etme üşenmeden bütün konuları araştır tabi ki bu işte çok yeniysen boğulup gidebilirsin aman dikkat :D yanına bilen birisini alsan ilk adımlarda daha iyi olur. ''ihtiyacımı karşılar mı yoksa ilerde keşke 200 lira daha verseydim'' yazmışsınya hah işte buna da işin içine girdikçe ne 200 liralar vermek isteyeceksin diye cevap veriyorum :D Sen bir yerden başla sonrada hiç pişman olma keşke daha iyisi olsaydı diye. Ben senin soruna cevapta vereyim yeni başlayan biri için bence en az salcano astro yada kron xc 500 (sen salcano ve kron dan örnek verdiğin için bende bunlardan yazdım).

5. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Bakın olaya şöyle bakın her pahalı şey iyidir.yada her ucuz şey kötüdür. diyemeyiz ben düne kadar ülkemizdeki yol durumunu göze alarak mtb aldım ilk bisikletim 18 vites 200tl'lik geroni toro modeliydi.tank gibi bisiklet ama hantal yokuşda zorlayan bir makina 2. bisikletim bianchi speed 3000'idi oda 21 vites 26 jant bir mtb idi geroniden çok çok üstündü ve sağlamdı.onada 480 tl verdim.bu arada bacak kaslarım inanılmaz hale geldi 90 kg dan 85 e indim şimdi son canavarım city bike kron 28 jant 24 vites sanki altımda hiçbirşey yok çok memnunum onada 800 tl verdim gerçi yanında aldıklarımla bagaj,çamurluk kask derken bana 1000 tl ye patladı yani kısaca şunu diyeceğim eğer dağda bayırda çok kullanacaksanız mtb ama şehirde ve hız yapacağım derseniz city bike yada road bike evet dağlar kadar fark olmasada ağırlık,malzeme fren sistemi ve diğer açıdan tabikide fark var.saygılarımla

6. egemen akın

egemen akın Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Uzun süredir araştırıyorum.Ama arasındaki farkları ancak teknik olarak öğrenme şansım oluyor.Benim asıl merak ettiğim biniş esnasında aradaki farkın ne olduğu. Çocukluktan kalma dağ bisikletimle uzun süredir de bisiklete biniyorum artık biraz profesyonel olarak bisiklete binmeyi istiyorum. Ama endişem okulum nedeniyle zaman ayırabilecek miyim bilmiyorum bundan dolayıda çok yatırım yapmak istemiyorum açıkcası :)

7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    limite göre davranacağım derseniz. mtb için alabileceğiniz an hafif modeli seçmeye bakın benim gibi çelik değil alüminyum alın.okuldan zaman illaki ayırırsınız endişe etmeyin.kron modellerine bir bakın sizi üzmeyecek bir bisiklet ve türk malı ve her kuruşun hakkını veriyor.disk frenmi v- frenmi derseniz. mekanik frenler bana göre iyi ama hidrolik disk frenler dahada iyi ama kullanımı bakımı zor. yine v-frenler daha kullanışlı aslında klasik her zaman iyidir.boyunuza,kilonuza en uygun seçimi yaptığınız zaman zaten herşey yoluna girecekdir kafanızdaki sorulardan kurtulursunuz ve ilk alacağınız ekipmanda ''''KASK''' olsun saygılar.

8. egemen akın

egemen akın Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    peşin olarak 400-500 liraya önerebileceğiniz modeller ne olur

9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    XC 150-XC 250--XC 500 bu modellere bir bakın forumda bisiklet firmaları var fiyatlarını ordan öğrenirsiniz.yada diğer markaları araştırın forumda bunla ilgili çok bilgi var kolay gelsin.