Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Yeni Başlamak

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Alpay Giray tarafından paylaşıldı.

1. Alpay Giray

Alpay Giray Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar. Bir sürü bisiklet ile ilgili forum var ama en güzel ve en çok bilgi aldığım forum bu oldu bunun için foruma çok teşekkür ederim. Bisiklet kullanmaya başlayalı çok yeni oldu. Yani eskiden beri kullanmayı biliyordum ama sürekli sürmüyordum. Şimdi yeniden başladım kurslara,dershaneye vb bisikletimle gidiyorum. Okula gidemiyorum çünkü okul ve evim arası 45km gibi bir mesafe.
    Şuan bisikletim Golden Wheel diye japon markası bir bisiklet. Güzel bir bisiklet süspansiyonu falan var tabi ne kadar iyidir bilmiyorum. :) Yeni bir bisiklet almak istiyorum ama ne istediğime karar veremedim. Yol bisikletleri çok hoşuma gidiyor ama kaldırım çıkmak falan sorun oluyormuş jantlar çabuk yamuluyormuş sanırım. Ben de kaldırım çıkıp indiğim oluyor. Ne kadar kaldırımlarda eğim olsa da Türkiye' de yaşıyoruz o eğimlerin önüne de parkediliyor tabiki.

Yol bisikletinde de SPD pedal denilen sistem çok hoşuma gitti ama alışabilirmiyim bilmiyorum. Dur kalk yapıyorum ister istemez insanlar önüme gelince falan. Fiyat aralık olarak 1500tl ye kadar fiyat verebilirim. Ama kalite olarak veya hangi marka daha iyi bilmiyorum. Yol bisikleti mi dağ bisikleti mi alsam ona da karar veremedim ama şuanki bisikletim dağ bisikleti. Yol bisikleti almak geliyor içimden.
    Sorum sizce hangi bisiklet almalıyım ve hangi pedal sistemini kullanmalıyım ? Şuan sevdiğim bisiklet olarak Sedona 601 çok hoşuma gitti. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

2. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  3. Alpay Giray

Alpay Giray Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ender abi cevapladığın için teşekkürler öncelikle. Cidden çok güzel bir bisiklete benziyor. Ama benim düşüncem daha çok yol bisikleti yönünde. SPD pedal konusunda da tam kararlı değilim ama o sistem de çok hoşuma gitti. Yani dağ bisikleti almayı fazla düşünmüyorum. Yardımın için tekkrar teşekkür ederim. :)

4. Ender şeker

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bende astro 50var emin ol ona göre giant dağ bisikleti sayılmaz çok daha ince lastikli ve kibar bir modeli var.yalnız kafama takılan tek sıkıntısı bana biraz ağır gibi geldi.aslında benim bisikletim görünişine göre çok hafif belkide yanılıyor olabilirim.imkanın var ise kesin yakından incele bu giant rincon modelini

5. cku

cku Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    giant scr 2
    sedona 601
    carraro race 032

Fiyat aralığına göre yol bisikleti seçeneklerin bunlar bana göre. İkinci el düşünmediğin taktirde tabiki.

6. Alpay Giray

Alpay Giray Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tamam ben iyice inceliyim gene bu giantı. Ama hala içimde yol bisikleti sevdası var :)

cku bisikletlerin hepsine baktım zaten giant scr2 ile carraro race 032 birbirine baya benziyor gibi geldi bana. Sedona zaten en baştan beri gözüme takılan bisiklet. Bilmiyorum çok zor bir karar olcak sanırım bu bisiklet alma işi :) Peki SPD Pedal konusunda fikirleriniz neler ? Yani zor oluyor mu ?

7. cku

cku Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben yol bisikletini daha çok ulaşım aracı olarak kullandığım için klasik çift taraflı pedal kullanıyorum. spd performans için şart bir ekipman. özel antrenman gerektirir.
    bence alıcağın bisikletleri kafanda belirledikten sonra birde gidip yerinde gör, zaten büyük ihtimalle birtanesine meyilleniceksin. bu fiyat aralığında fazla ekipman farkı olmuyor.
    scr2 nasıl görünüyor dersen;

8. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şehir içinde kullanacaksan Merida crossway 100'ü öneririm. Hidrolik fren ve komponentleri fiyatına göre gayet iyi. Bende merida crossway 40d var. 150 km yaptım, gayet memnunum. Merida bu fiyatlar için gayet iyi. Diğer markalarda sanki daha çok markaya para veriyorsun ve parçaları da çok iyi olmuyor.

9. Alpay Giray

Alpay Giray Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cidden çok güzel bir bisiklet. Ben bisikleti yol amaçlı da kullanıyorum ama spor amaçlı da kullanıyorum. Sahilde 1.30-2 saat kadar sürdüğüm oluyor. Yol bisikletinde de eğilmek gerekiyor tabi biraz daha fazla. Ben alışır mıyım ondan da emin değilim. Ama yol bisikleti almak konusunda ısrarcıyım. Bisiklete yeni yeni ilgi duymaya başladığım için mersinde bisiklet mağazalarına bakıyorum. Görmeden almak olmz tabi. Peki denettiriyorlar mı bisikleti. Çünkü bir binip görsem daha içime siner.

Kerem abi merida crossway 100 e baktım güzel ve ne bisikleti bu tam olarak ? dağ gibi değil ve yol gibi de değil tekerlekleri biraz yola göre kalın dağa göre çok ince gözüküyor. Bir de tutma yerleri düz yere doğru değil anlayamadım. Ama güzel bisiklet tasarım olarak da güzel hidrolik fren olması da çok iyi.

10. Ender şeker

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Spd pedal benim gibi haftasonu gezinti amaçlı kullanıcılar için fazla gerekli olmaz sanıyorum.

11. Kerem YILDIZ

Kerem YILDIZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hibrit bisiklet. Yol bisikletinden daha konforlu, kilit sistemli amortisörlüdür. Lastikleri yol bisikletine göre biraz daha kalındır. MTB'den daha incedir. Ağırlık olarak 12-13 kilo civarında olması lazım.

12. Altınbaşak

Altınbaşak Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bence de kullanim amaciniza gore hibridler daha uygun gibi.bi hibridleri arastirin derim.

13. Alpay Giray

Alpay Giray Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hibrid bana da güzel gibi geldi. Hala içimde yol bisikleti var ama hibritleri de araştıracağım :)

14. Haluk Tarhan

Haluk Tarhan Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merida Crossway kalın lastik diye düşünüyorsanız , yine Merida Speeder serisi var yol bisikleti kadrosu üzerinde flat bar ( düz gidon), lastikler ince (30-32 civarı)
    aynı tarz specialized sirrus serisi var ,