Bisiklete, yaptığı spora yardımcı olsun diye başlayanlar, lisanslı olmayı düşünenler

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Arkadaşlar, bisikleti bir eğlenceli bir spor aleti olarak aldım ve hakkını vererek de ş anda kullanıyorum.
Planlı programlı bir şekilde, beslenmeme ve ufak ama önemli antreman püflerine -kadansa bile- dikkat ederek kondisyonumu geliştiriyorum.
Lisansım aslında masa tenisi.
Fakat 4-5 aydır antreman yapamayacak hale geldim, canım sıkıldı ve masa tenisinde bazal metobolizma seviyesine geldim.
Bisikletle beraber spor yapma şevkim ve kendime güvenim geri geldi.
Dedim ki en azından kondisyonumu yüksek tutar, sezona da bomba gibi bir kondisyonla antremanlara balıklama dalarım dedim.
Çünkü masa tenisinde teknik daha önde olsa da maçlarda çok iyi bacak ve omuz kondüsyonu gerekiyor.
Acaba diyorum bisiklette de lisansım olsa fazla mı olur?
Hayır...
Sadece lisansı hakettiğimi hissettiğim zamanı bekliyorum.
B gidişle de hakedeceğim...
Başka futbola basketbol'a, motorsporlarına kondüsyon olsun diye başlayan var mı bisiklete?

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bence böyle düşünmeyin, lisanlı olmanız aynı zamanda o spora gönül verdiğinizi de gösterir ayrıca ülkemizde lisanslı sporcu sayısını da arttıracağından federasyonun gelirini de arttıracak ve bisiklet sporunun daha çok önemsenmesine faydalı olacaktır...

SoldieR52

Forum Demirbaşı
Tepki
327
@encralis

Ben Orduspor alt yapısında futbol oynuyorum kondisyonum fena sayılmaz ama dahada gelişdirmek için bisikletle antremanlar yapıyorm...Ve bisiklet bacak,baldır,karın vs... kaslarınıda oldukça gelişdiriyor ve futbol için bunlar çok önemli.. İnş. kendimi dahada gelişdirip sezona bomba gibi başlamak istiyorum :)

(Antreman Programları için Hakan abinin önerdiği programları uyguluyorm ve herkeze öneriyorm Çok teşekkürler Hakan abi )

Not: En yakın zamanda bisiklet Lisansıda alıcam

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Evet Hakan abinin dökümanlarını özel muhafaza ediyorum.
Altın değerinde çünkü. Faydalarını da görüyorum.
Mesir macunu gibi de denebilir
Her derde deva :D

Tepki
66
Gerek çaldığım davul için gerek de hazırlandığım Spor Akademisi(besyo) için çok iyi bir kondisyon imkanı oldu bana bisiklet gel gör şimdi hırs ettim nereye varıcağı belli değil...