Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete sürmek amelelik midir?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında no haşhaş no vitamin tarafından paylaşıldı.

1. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Soru açık beyler insanlar genellikle amelelik gibi bakıyor söz arasında

koca adam oldun hala bisikleti bırakamadın bir bırak toplu taşıma araçlarına yönel diyorlar fakat bisikletin özgürlüğü ve kolaylığı hiç bir şeyde yok

Ayıp, amelelik gibi düşünceleri artık zihninizden cıkarin. Bisiklet farklı bir zevktir ve aynı zamanda rahatlık sunar.

araba veya motorsiklet aldım 2010 2013 arası 3 adet hepsinide sattım 15 ve 6 bin liradaya gelen oto ve motor benzin mtv sigorta bakım ile 35 e geldi hangisi amelelik boyun ağrısı ayak vee klima hastalığını geçtim yazın...

Toplumumuz cok cahil kendisi sigara ya her gun 10 tl verir ancak baskası hobi amaçlı bisi alsın 1000-2000-5000 lira versin la buna para mı verilir der

enzo, Taner Eraslan ve sezer_57 bunu beğendi.
  2. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    kendi cahilliklerini size aşılamak istiyorlar, boş verin. Acaba ömründe kaç kere bisiklete binmişlerdir?

Ben ülkemiz insanından artık bisiklete saygı duymasını beklemiyorum, çünkü daha dün bir bayan sürücü üstüme sürdü.

Ancak bir bakanımız, yada devlet büyüklerinden biri bisiklete binecek, yada her gün tv programlarında evlendirme programları yerine bisiklet ve spor amaçlı programlar sunulacak, anca bizim insanımız öyle bilinçlenir.

Yeter artık.

Berk E., sezer_57, Cyclist999 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. Erhan B.

Erhan B. Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    son cümleniz herşeyi açıklamış bence. millet artık gösteriş, marka, etiket meraklısı olmuş. en küçüğümüze varana kadar telefon beğenmez, illa son çıkan olacak. gücü olanın evinde birden fazla araba var, hepside modelli. sokakta kapının öünüde yatan arabaya, mtv, kasko vs. ödenir ki o paralara en güzelinden biisklet alınır, keyifle sağlıkla binilir, ihtiyaçta görülür kısmen. kalan parayla da hayat standartı yükseltilir.

4. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    mtvye senelik 15 mılyar, kaskoya senelik 6 7 milyar verırler, telefona 2.5 milyar, ps4 e pcye 5 milyar tvye 3 mılyar verırler ama bisiklete verilmezmiş para:D

5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Son dönemlerde kompleksli yazı dizilerden bir demet. Bisiklet sürmek amelelikmi. Yok bisiklet fakir işi. Kardeşimmm ben namusumla paramı kazanıyorsam ameleymişim sanane. Eğer güçlü, paralı adamdan hoşlanıyorsan parayı bende kutuda götürüyüm. Bumu isteniyor. Ben halkın önemli bir kesiminin bir ahlak, erdem, görgü, medeniyet beklentisi içinde olduğuna inanmıyorum. Bizden ise yesin, zengin ise damat, isterse mafya olsun. Bu ilkesizlikle hep sonuncu olursun. Bak BM nin gelişmişlik listelerine. En sondasın. Zambia dan bir önce geliyorsun. Oysaki laf açılınca mangalda kül bırakmazsın. Boş laflar bunlar. Cem karacanın deyişi gibi. İstanbulda star, Edirnede star, Kapıkuleden sonra seni kim star. Zaten medeni dünya seni starlamıyor. bak satanist iskandinav ülkelerine. Kamusal dürüstlükte bir numaralar. Bisikleti amelelik görüyorsan ve bu laflardan etkileniyorsan binmeyeceksin kardeşimmm. Seni zorla bisikletemi bindiriyorlar. Zaten zorlada binilmez bu merete. dengeni yitirir düşersin. Ben kul hakkına el uzatmamışım, arabalarım olmamış bisiklete biniyormuşum. sadece namuslu ülkelerde bu insan tipi ayakta alkışlanır. Bak anlatabiliyormuyum sadece namuslu ülkelerde. Utanıyorsan binmeyeceksin kardeşimmm. Bisiklet kardeşliğinin üzerine soğan doğramayacaksın. Kimseye kendimizi ispat etmeye, kimseye yaranmaya ihtiyacımız yok. Alnımız ak yüzümüz pak. Kursağımızdan haram lokma geçmedi. Biz fakiriz, ameleyiz bisiklete bineriz o kadar.

6. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben bisikleti hem ulaşım hem de hem de spor amaçlı kullanıyorum. Aldığımdan beri yola vereceğim parayı amorti edip üzerine de kâr bıraktı. Yani bisikletim şu an bana hediye edilmiş ve üzerine para verilmiş gibi oldu. Gelelim amele kelimesine. Karşıdakini küçümser vaziyette bir hakaret kelimesi olarak kullanılıyorsa, o kullanan kişinin cahilliğidir. Amelenin yevmiye ile çalışan işçi olduğunu bilmeden kullanırlar çünkü. Hamal dese bir nebze anlarım, yük taşıyan zahmete giren mânâsında kullanıyor derim; ama amele çok yanlış bir tabir. Uzun lafın kısası, ne ameleyiz ne de enayi. Bisiklet benim hamalımsa ben de yeri geldi mi onun hamalı olurum. Bunda da gocunacak bir durum yok. Kafaya takmaya değmez, karşıdaki gereksiz insana değer vermiş olursunuz...

M.A.Y. bunu beğendi.
  7. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    İsa bey hem soruyu sorup hem de cevabını vermişsiniz. :) Bence amelelik bisiklet,koşu,yüzme v.s sporların hiçbirisinden anlamayıp,anlayanları bilinçaltından kıskanarak sen amelesin demektir :)

dipnot:burada amele kelime anlamı dışında kullanılmıştır gerçek anlamda amele namusuyla alnının teriyle para kazanan demektir( yani işçi ) saygılar . . .

8. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    "Amele" arapça kökenli "bir iş yapan kişi" anlamında bir kelimedir. O zaman hepimiz ameleyiz :D

Melih Çolak, M.A.Y., atta ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Döviz ve petrolün sürekli artmasıyla,zaten isteseler de sorumsuzca harcamalar yapamayacaklar. şuan kimse kabullenmiyor ancak,ekonomik kriz yaşıyoruz. (!)

Varsın amele ve uzaylı gözüyle baksınlar.

sezer_57 bunu beğendi.
  10. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Amelelik olduğunu düşünseydik foruma üye olmazdık sanırım.. :)

Berk Mercancı bunu beğendi.
  11. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Başımdan geçen bir oylayı anlatayım. İzmir de sahilde arkadaşlar ile oturmuş çiğdem (çekirdek) yiyiyoruz. Atacak bir torba gibi bir şey olmadığı için kabuklarını elimde biriktiriyorum. Elim dolunca kalktım 30-40 metre ilerdeki çöp tenekesine gidip kabukları attım. Sonra geldim yerime oturdum. Arkadaş sordu nereye gittin diye. Çiğdem kabuklarını attım dedim. Şaşırmış bir şekilde elindemi biriktiriyordun dedi. Evet cevabı verince hayvanmısın? yere atsana dedi. Şimdi ben doğayı ve çevreyi koruduğum için hayvanmıyım? Boş saksı olduğu için tutupta bu şekilde çeşit çeşit şeyler söyleyecekler. Boş ver ve kendi cahilliklerini sana aşılamalarına izin verme...

12. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Çiğdem çekirdeği yine masum, doğal malzeme olduğu için doğaya görüntü kirliliği hariç zarar vermez. Plastik ve türevlerini atanlara ne diyeceksin? 500 yıl doğada kaybolmuyor.

Çağlayan bunu beğendi.
  13. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Üstünde konuşması biraz garip kaçan bir konu olmuş bence
    son konuda anlamadığım hayvanlar ellerinde mi biriktiriyorlar kabukları anlamadım arkadaşınızın mantığını
    bırakalım böyle boş işleri bence biz işimize bakalım
    bütün bunların hepsi geri kalmışlığın işaretleri
    yazık oluyor 2014 senesinde bunları tartışıyor olmamıza
    herkesin yeni yılı kutlu olsun

14. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Örneğin,çöp konteyner'lerinden plastik ve şişe toplayan insanlar var,geri dönüşüm için,

Belediye'ler neden halen şişe ve plastiklerin ayrı atılacağı,çöp konteyner'leri sokaklara koymaz,buda geri kalmışlığın bir işareti..hem şişe 'den hem de plastik'ten ekmeğini kazanan insanlar için,kolaylık olur..ama nerede bu icraatları yapacak siyasiler.lafa geldi mi mangal da kül bırakmazlar.

Abdullah.R bunu beğendi.
  15. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Tamamen bakış açısına bağlı. Dünyada binbir çeşit insan var; asıl sorun, herkesin benim istediğim gibi düşünmesini beklemektir. Bir ortamda bisiklet konusu açtığımda, birisi bana amelelik bu derse, bunda hiçbir sorun yok. Çok doğal, herkes her istediğini düşünür. Saygı duymak lazım. Burada sorun şu: Birisi bana amelelik yapıyorsun dediğinde, benim rahatsız olmam sorundur. Rahatsız oluyorsam, kızıp-köpürüyorsam; mutlaka bende bir sorun var demetir ve farkında olmadan karşımdakine suç atmaya çalışıyorum demektir. Bir bakıma, iletişim kurduğum veya izlediğim insanlar benim aynam sayılır, ruhsal açıdan bana kendimi yansıtıyorlar. Bunu fark edip kendimi düzeltmem bana kalmış.

Murat Cömez ve Çağlayan bunu beğendi.
  16. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Sebebi geri dönüşüm kutusu yerine içi çöp kaynadığı için bir süre sonra kaldırmak zorunda kalıyor. Bir çok belediye de bu yüzden hiç koymuyor.

İzmir belediyesi şimdi her apartmana üstteki geri dönüşüm kutusundan koyup hafta da bir gelip alıyor. Şimdilik bu sistem daha iyi işliyor.

Çağlayan bunu beğendi.
  17. ozan erdem

ozan erdem Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Doğrudur.Benim sinir olduğum konu,''amele'' kelimesine bazı zengin züppelerinin hakaret içeriği yükleme ve bu kelimeyi hakaret olarak kullanmaya çalışmaları.Malesef halkımızın diline de hemen hemen böyle yerleşti.En basit örneği ''amele misin lan sen'' diye alay edilir oldu.Halbuki ''amele'' kelimesi dilimizde hakaret değil tam tersine övgü niteliğinde kullanılabilecek kadar anlamlı bir kelime. . . herkese iyi foumlar

M.A.Y., BFOkuru ve Çağlayan bunu beğendi.
  18. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ben acaip ameleyim ve de gurur duyarım,
    adam inşaat sahalarında çalışır eşekler gibi amelelelik yapar bende yollarda amelelik yaparım
    70.7 km basarım pedal kesmem asla mola yapmam 6 adet rampayı deviririm üstüne oruçoğlu köyünün 15 eğiminide ayakta alırım 3 saat 35 dakikada yerim 70.7 km yi ha burada çalışacağım tabi 3 saat 10 dakikaya çekeceğim benim derdim o
    istanbulun en büyük amelesi hemde bisiklet amalesi 15 milyonda sadece benim ,
    ha olabilir benim gibi ameleler benim yaşta 50 sinin üstünde valla onlar kumda iğne arada bulasın
    evet ben bütün 50' lilikleri cebimde sallarım ve hatta soyadım kurtcebe benim,cebime atarım 50 'lilikleri onları kurtlara yediririm kurt -cebe durumları,
    ha forumda 50 yaş üstünde turcular var tüm türkiyede onlar turcu ben öyle değilim, ama onlara asla lafım yok onlar çizgisinde devam ediyorlar zati ,
    yalnız ben farklıyım asla mola vermem yük taşımam kendimle yarışırım,
    istanbuldan bi adet eski milli bisikletçi feridun tezbaşaranı tanıdıktan sonra artık ölsemde gam yemem yalnız olmadığımı biliyorum 66 'lık fişek feridun tezbaşaran
    ona zamanında 56 feridun derler idi 56 diş çeviriyor idi ne sürat yahu,,:in:

19. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bir spor salonuna yılda 6000 lira vermek ameliliktir. trafik sıkıştığında, içinde hapsolduğunuz otomobilinizi bırakıp bir yere gidememek ameleliktir. benzin istasyonunda, pompacının litresi 5 liradan benzini satarken size sırıtışına gülümseyerek cevap vermek ameleliliktir. yaşım 40. bisiklete binebileceğim kadar bineceğim. geçen sene gittiğim deli doktoru "memet bey yaşınız geçti bisikleti bırakın" dediğinde, o doktora 8 ay daha para kaptırmış olmam benim ameleliğimdir.

20. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Bazen diyorum yaaa!!!12 yıldır boks yapıyorum adamlığı efendiliği bir kenara bırakıp sağlam bir dalasım var böyle tiplere ama yaaa sabır çekiyoruz işte.

Oktay Erkan bunu beğendi.