Bisiklete ses sistemi

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizim orada bir abi vardı tek vites kontra kocaman bir bisikleti vardı ayaklığı arka tekerin gerisine doğru kapanan, fren kolları uzun demir kollar, jantlarda artık 28" mi desem 30" desem yani kocaman birşeydi o abi koca radyoyu gidona bantlamıştı o geçerken sürekli gülerdik benim aklıma o geldi.

Günümüzde böyle bir teknolojide ufacık ipod nano vs. gibi ve yüksek kapasiteli 1 GB'dan başlayan ve 40-60-80 ..... GB kadar giden mp3 çalarlar var ve bunlar bisiklette müzik dinlemek isteyen herkese yeter diye düşünüyorum ama sanırım arkadaş etrafa müzik dinletmek istiyor ki bene çok hoş bir durum değil. Tabi bu tamamen benim kişisel tercihim zevklere saygı duymak lazım.

• Beğen
Tepkiler: ozgur_jeo

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
Ben video yu izlemeyemedim silinmiş youtube dan.Ama okuduklarım doğrultusunda şöyle birşey söyliyebilirim ben küçük yaştan beri bisiklet kullanıyorum ve o yıllardan beride bir hayalim var.İlerde olursa 3 tekerlekli olan arkasında kafes olan bisikletlerden alıp 5+1 ses sistemini kurup sağlam bi aküye bağlayıp gidonada ipod u takmak için bi aparat ekleyip güzel birşeyler çıkartmak istiyorum ortaya.Yalnız tabiki bunla trafiğe çıkılmaz.Ancak gürültü kirliliği yapacağına inanmıyorum.Trafikte bir sürü araç dvd film satan yerler en basiti yoldan geçen minibüslerin korna sesleri gibi sesler gürültü kirliliğinin en başında geliyor.Bu hiç değilse müzik.Hıı şöyle birşey söyliyebilirsiniz her insanın müzik zevki farklıdır diye ama kimse zorla dinlemek zorunda değil zaten insanlar hareket halinde geçip gidicekler.Bu bence bi zevk meselesi ve bu kadar tepkili olmamak gerek.Şuanda ipod la kulaklıkla rahatım ama bu böyle bir hayal isteyen yararlanabilir tabiki de:)

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
Açıkçası benim hoşuma gitmez yanımdan 5+1 ile birinin geçmesi... :)

Mp3 çalar en güzeli... tak kulağına ne sen onları rahatsız et nede onlar seni :cool:

Video silinmiş ayrıca ;)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Yapabilir isteyen; kötü gözle bakmam; aşağılamam. Garip de gelmez; neler görüyoruz.

Ama tavsiyem IPOD Nano+Sennheiser Kulaklık kombinasyonu...

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
abi bisiklete ses sistemi yapacaksan radyolu arka stop farlar var he bisiklete yapmayacam dersen radyolu telefonundan dinle yada radyo tak ben denedim radyo takmayı güzel oldu ama giderken çıkan rüzgar sesinden dolayı pek bişi duyulmuyodu bide düştü düşecek olayı var yapsın o onun zevkidir ama ben yapmam yani yaptım pişman oldum

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
(link)
bu şekilde daha iyi olabilir bence

http://img.hexus.net/v2/lifestyle/pressreleases/nokia/5500/front_n_accessories_tn.jpg

http://img.hexus.net/v2/lifestyle/pressreleases/nokia/5500/bike_clip_tn.jpg

birkan

Üye
Tepki
1
arkadaşım bn bnm bisiklete yapdım bi ara ses sistemi ama çok kaliteli bişey değil 1 adet mp4 ve 1 adet mp4 spekerı ile yapdım speaker ı gidona bağladım lastiklerle tutturdum mp4 zaten ufacık bişey bi araya sokuşturdum onuda çok güsel oldu

dagci

Forum Demirbaşı
Tepki
584
bisiklette bencede ses sistemi yanlış ama illada kullanıcam diyorsan mp3 calar dinleyebilirsin ama tabiki yinede tedbirli olmak lazım

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
15 ytl ye tripod hoparlörünü al istediğin yerde dinle.Hafiften rezil olursun,hatta güzel yakıştırmalar yaparlar aldırış etmiycem diyorsan problem yok.Telefona bağlamak için kablosuda var isterse mp3 player ister telefondan dinlersin.Ama anlamadığım bir şey var.Madem müzik dinlemek istiyorsun ve bisiklete binerken yapıcaksın bunu (ki bende dinliyorum hatta bisiklete binerken ipod suz çıkmıyorum) neden kamyon minibüs kuş korna vs. sesleriyle müzik dinleyesin ki?

fatih__66

Aktif Üye
Tepki
24
ses sistemi derken ön direksiyona baglanıyo 25 cm civarı bişiy iki tane kolonu war ortasın a mp3 yada mp4 baglayabiliyon sesi ii veriyo ama öle gümbürdetecek kadar ii olmaz fiyatıda ii yanılmıyorsam 10 15 ytl civarı bişi ii forumlar

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
arkadaşım ben bi ara uzun yollarda canım sıkılmasın diye mp3 çalarlara takılan mini amfi ler satılıyor bunu ben telefona taktım tabi biraz soket jak girişleri değişerek oldu bu iş ilk zamanlar güzeldi dinlemesi ama insanların sana bakması belli bi zaman sonra seni rahatsız ediyor ama şöyle bişey yapabilirsin mp3 mp4 veya telefonu gidona bu piyasada satılan araçlar için kullanılan telefon taşıyıcısı alarak gidona artık nasıl bi müzik çalar kullanacaksan bağlarsın vede kulaklık çıkışıyla dinlersin ama kbuda çok gereksiz oluyor ben mesela kol cebi kullanıyorum koluma takıp telefonu içine koyuyorumordan kulaklıkla dinliyorum

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ne dersiniz?
Ipod kullanıcıları için çok güzel bir çözüm :) Gidondan kablosuz olarak kumanda edilebiliyor bu arada.

http://www.ihomeaudio.com/gallery_medium/10186_57_3.jpg
http://www.ihomeaudio.com/gallery_large/10186_56_2.jpg
http://www.ihomeaudio.com/gallery_large/10186_61_3.jpg

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
@bisiklet_tutkunu_engin

arkadaslar bunların daha bilmediğiniz birçok çeşitleri var su geçirmeyeninden tutun kemere takılanı bile var hatta bende kemere takılan modeli var

Tepki
46
Arkadaşım bende radyo war seside süper ama trafikte tırların ve kamyonların o motor sesi yzünden anlamıyom ama mahallede otururken felan açıyoz arkadaşlarla kral fm süper fm delta fm... vs yani iyi bişe ama trafikte açıpta şarzını bitirme derim ok