bisiklete powerbank takmak

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar sipariş verdim bir kaç güne şu powerbank larla çalışan ön farlardan gelecek ve ben 30.000 mah lık bir power bank almayı düşünüyorum ama bunu bisiklete nasıl takıcam neresine tutturucam o konu hakkında hiç bilgim yok fotoğraftan da göreceğiniz üzere kadronun üst kısmında fren ve vites telleri geçiyor yardımcı olabilirmisiniz

bonus video:
:)

Dosyalar

Scudo

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@yb672501 hocam ön far ımda sorun yaşamak istemiyorum artık 16.000 mah lık pbanklar da 7 ila 8 saat arası güc verdiği yazıyordu fiyat araştırmasına gittim aralarında 20 25 tl oynuyor almışken daha yükseğini alayım dedim

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
O tellerin açıkta kalanlarına da kablo geçirin (tabi gresleyerek) . Böylelikle sürtme sıkıntı olmaktan çıkar ve üst boruya konup alın borusuna da sabitlenen çantaları kullanabilme imkanınız olur. Uzatma usb kabloları va var ama o far için en az 2 amper akım akıtacak sağlam bir kablo bulursanız üçgen çantalardan kullanma imkanınız da olur. Usb uzatma kablosu kullanırsanız konnektörlerin içini vazelin doldurun taşanı da silip musluk için olan teflon bantlardan sarıp gerekirse izole bant ile sağlamlaştırırsınız. Teflon önerdim çünkü vazelin sürünce bant yapışmaz. Vazelin de hava ve su ile teması keser konnektörler ıslansa da oksitlenip bozulmaz.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@SOZUAK abi çok saolasın fakat o açıkta kalan tellere kablo olmuyor maalesef

• Beğen
Tepkiler: alpagu6

alpagu6

Aktif Üye
Tepki
33
İsim
Erdem
@ATALAY16 ben en fazla 10600 gordum . 30000 fazla geldi :D Linkini atabilirmisiniz zahmet olmazsa

10400 olacak pardon

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@mesutmutlu abi bunun takılacağı yerde vites ve fren telleri var bu çanta sıkıntılı biraz

Metela

Aktif Üye
Tepki
157
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
telefonlar için kol bandı var, sporda koşuda falan kullanılan tarzda, kola bağlanır gibi kadroda herhangi bir yere cırtcırtlı ve elastik olduğundan kolayca bağlanıyor, su geçirmiyor ve kulaklık çıkışından güç kablosunu dışarı çıkartabiliyorsunuz, ayrıca üstünde led varsa buradan şarj durumunu görebiliyorsunuz, ben gps de ya da müzik dinlerken telin şarjı hızlı bitmesin diye kullanıyorum, gayet başarılı

tabi powerbank ne boyutlarda emin olmak lazım benimki gayet sorunsuzdu 5 inç telefon kadarsa rahat sığar.

fotosu
(link)

• Beğen
Tepkiler: Gargenchua

mesutmutlu

Üye
Tepki
33
İsim
mesut
Bisiklet
Merida
Sayın atalay 16 böyle bir çanta işinizi görebilir diye düşündüm.benzerini kullanıyorum üst kısmında telefonumu koyabileceğim şeffaf cırtlı su geçirmez bir ek var farklı olarak sanırım.oldukça fazla çeşit bulabilirsiniz
Saygılar selamlar

O vakit çatal arası bakmanız gerek baktınız mı

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Aynı tip kadrodan bende de var. Araya koruma olarak takılacak yani çıplak duran tellerin boyundan çok az kısa 3 parça kesip içlerinden geçirdiğinde teller üzerine birşey konsa bile kadroya sürtmez. Benim sorunum eskiden yaptığım gibi şimdi de kızımı oraya oturtup süremememdi küçükken. Çanta ve powerbank hafif kalır merak etme.

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Powerbank devamli bagli olmayacak sanirim. Sarj dolu cikacaksiniz, sarj bitince bagliyacaksiniz. Bel cantanizda tutabilirsiniz sadece ihtiyac olunca baglarsiniz. Ben sade sistem seviyorum.

Sarjli yola cikardim sarj bitince yedek farimi devreye sokardim sabit baglanti tercih etmezdim. (sok cikar yagmur kablo gecisler vs vs) powerbank yedekte yaninizda durabilir. Ana farinizi bel cantanizda sarj ederken yedek normal pilli farla idare edersiniz?

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ATALAY16 bisiklette duracağı için sizi yarı yolda bırakacak, ısındığında, nemlendiğinde sorun çıkarabilecek markasız modellerden kaçınmanızı öneririm. o linkini verdiğiniz marka güvenilir mi mesela bilmiyorum.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@Speker hocam yeni aldığım far powerbank dan güc alıyor yanı kullanıcağım zaman bağlı olması lazım

@VolkanÖzcan hocam markayı savunmak gibi olmasın :) aynı markanın 8000 mah lık ürününü kullanıyorum bi sıkıntı çıkartmadı şu ana dek

• Beğen
Tepkiler: Speker

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Mehmet bey , Ucuz powerbanklerde kullanılan , Çin malı 18650 Pillerin ( 18mm çap , 65 mm boy ) üzerine çinliler 6800 Mah gibi bir değer yazarki külliyen yalandır. 18650 Pillerde güvenilir markalaerın ürettiği en büyük değer 3400 Mah tır: kolay bulunmaz ve pahalıdır.Dolasıyla , internetten bulduğunuz powerbank'ların üzerinde yazan rakamsal değerlere veya ucuzluğuna aldanmayın. Kaliteli ve markalı bir model alın ve kullanın

Videodaki görünen değerler yine de iyi sayılır. Türkiyede bulnabilecek 6800 Mah yazan pillerin içinde 800 Mah'ı geçebilene daha denk gelemedim.

Ama bundada sorunlarınız bitmeyecek.Şarj için kullanılan devre bizzat bu pil için üretilmediyse kaliteli markanın üzerinde yazan değerlere dahi ulaşamabilirsiniz. Peki neden ? Olay kullanılan 18650 pilde

Bu tür pillerin deşarj ve şarjının nasıl yapılması gerektiğini bilmezseniz , kaliteli bir markanın pilini bile üzerinde yazan değer kadar şarj edemezsiniz.Bunun sebebi pilin hafıza etkisi yapmasıdır. Bunu basit örneklemek gerekirse , 3.7 voltuk 18650 pil , 3.20 volta düşerse pil boşalmış varsayılır. Bunun altına düşürürseniz pil bir kaç şarjdan sonra tamamen yarı kapasitelerde dolmaya ve zamanla hiç dolmamaya başlayacaktır.Keza ucuz olsun diye maksimum 10.000 Mah şarj edebilen bir devre kullanılan bir powerbankta 15.000 Mahlık pil kullanılsa dahi, devre 10.000 Mah akım değerinde şarjı kesecektir.

Oldukça gıcık bir bir durum değilmi ? Merak etmeyin biraz maliyetli olsada bir çözümde var.

1- Oldukça kaliteli bir markanın ( Lg , sanyo, panasonic vs vs ) 18650 Pili alınır.
2- Pil kapasitesini tamamen şarj edebilecek ve oldukça kaliteli bir şarj cihazı alınır
( Nitecore ve xtar gibi )
3- Boş ve harici pille çalışan bir powerbank kutusu bulunur.

(link)

Pil azaldıkça 0.25 centlik uyduruk şarj devresi yerine akıllı şarj cihazı ile şarj edilir . Görünüş olarak kötü ama işlevsel ve kullanılan kapasitesi tamamen güvenilir bir powerbank elde edilir.

Cibril

Üye
Tepki
5
İsim
Ahmet
Bisiklet
Ümit
Linkini attığınız ürünün gerçek 30000 mAh olmadığına eminim. Bilindik markalar alın. Xiaomi, Aukey