bisiklete pervane

Scudo

yusuf samet yaraş

Aktif Üye
Tepki
41
bence böyle birşeye hiç girmeyin.
Birincisi taktığınız pervane sizin aerodinamik yapınızı bozacak ve ekstra sürtünme yaratarak hızınızı yavaşlatacaktır.
İkincisi ise rüzgar enerjisiyle çalışan güç üreteçleri küçük ölçeklerde çok verimsizlerdir.
Son olarak takacaığınız pervane hem olası bi kaza ve küçük düşüşlerde yaralanmaya sebebiyet verebilir hem de bisiklet üzerinde rahat haraket etmenizi engeller.
E böyle bir sistemin getirdiği ağırlık ve harcanan para da cabası.

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@muhammed safa çetinkaya
Hiç gerek yok, işe yaramaz,hızlı dönmez.

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
bunun yerine güneş paneli alabilirsin 3tlye 1,5 v üreten ufak panellerden alıp batarya veya pilde depolayıp istediğin bicimde kullanabilirsin

• Beğen
Tepkiler: Clal

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
izmirde çankayada var ama istanbulda elektronik devreler falan satan yerler vardır elektrik eleoktranik öğrencileri iyi bilirler bu yerleri öyle yerlere bakman lazım ama bu panelleri direkt olarak bağlayamazsın önce bu enerjiyi batarya veya pilde depolayıp öyle kullanabilirsin

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
@muhammed safa çetinkaya
Elektronik malzeme satan yerlerde bulabilirsin. Pili şarj etmen için önce her derde deva regüle devresini yapman lazım. Yoksa güneş azken az akım, çokken çok akım geçer pil sakatlanır :) Geliştirmek istersen elimde 4 yönlü(Kuzey-Güney/Doğu-Batı) solar tracker devresi var.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben rüzgar türbini taktım. Hem bisikletin enerji ihtiyacını karşılıyorum , hemde sıcak havalarda vantilatör olarak kullanıyorum.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Tolga Özdemir Nereye taktınız? Fayda oranı nedir, yani hangi durumlarda ne kadar enerji üretip, nereye depolayıp nasıl kullanıyorsunuz?
İllaki resim ister bu keşifler...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben taktığım tirbünün sağladığı dönüşü, bir kayış ile aynakola bağlayıp ilave hızlanma sağlayacağım.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben taktığım tirbünün sağladığı dönüşü, bir kayış ile aynakola bağlayıp ilave hızlanma sağlayacağım.
Bu aklıma gelmemişti. Güzel bir fikir. En yakın zamanda yerli ve milli olarak yapıma geçmeyi düşünüyorum. Show tv'den birkaç kişi gelirse yurtdışından aldığım teklifleride anlatabilirim.

lokatrus

Üye
Tepki
41
İsim
ahmet ş.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Güzel fikir ama getirisibden çok götürüsü olur ama genede yapılabilir

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu aklıma gelmemişti. Güzel bir fikir. En yakın zamanda yerli ve milli olarak yapıma geçmeyi düşünüyorum. Show tv'den birkaç kişi gelirse yurtdışından aldığım teklifleride anlatabilirim.
Show tv isabetli bir tercih. Zira ülkemizde bilim alanında çok değerli katkıları olan bir kuruluş.