Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Paralı Bakım Yaptırılmalı mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Poyraz081 tarafından paylaşıldı.

1. Poyraz081

Poyraz081 Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Beyler merhaba ben bugün okuldan gelirken bisikletini ses çıkardığını farkettim sanırım ses amortisörden geliyordu Ben de bisikletçiye götürdüm dedim bu ses nerden geliyor dedi göbekten olabilir biz gidin bakıma ihtiyacı var 30 tl'ye bakıyorum dedi ben bu bakımı kendim evde yapabilir miyim yoksa gün götürmeli miyim ? İyi günler bf.

yunusemre05 bunu beğendi.
  2. Arınç

Arınç Kıdemli Üye

Adı:
    Arınç
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Gerekli deneyime ve alet edevada sahipseniz kendiniz yapabilirsiniz. Eğer değilseniz parçalara zarar vermeniz sözkonusu . Bence bir kaç defa götürüp Adamın ne yaptığına bakmalı sonra yapmaya çalışabilirsiniz.

3. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    paralı bakım yaptırılmalı.
    ama artık bisiklet dükkanı sahipleri bizi yolunacak kaz olarak gördüğü için onlara güvenmeni önermem. benzer olay bir arkaşımın başına geldi. bisikleti neredeyse yeniydi, ve bir antrenmanda göbeğinden (arka jantın göbeği) ufaktan ses gelmeye başladı. ses giderek artınca geri döndük, evden baya uzaktaydık. eve yaklaştığımızda ses çok feci bişeye dönüştü. dedik aha kırıldı kırılacak, dağılır mı patlar mı nolur artık. bi bisikletçiye girdik bizim eve yakın. baş harfi metin bisiklet. artık isim vermekte bir mahsur görmüyorum. oranın ayhan abisi meşhur çünkü.
    herzamanki gibi "niye geldiniz" der gibi baktı yüzümüze. dedik arka göbek elimizde kaldı kalacak, bi bakıverin. dinlettik sesi.
    dedi göbek değişecek, şimdi uğraşamam (haftasonuydu) salı günü gelin sadsad asd:DS:AD hahah

arkadaş eve gidip bisikleti yıkadı ve göbeği yağladı. (dışardan 1-2 damla yağ damlatmak sureti ile)
    ve şuan göbek tertemiz.

sana tavsiyem, bisikletçiye mecbur kalmadıkça gitme. gideceksen son çare olarak git.
    bunu da şöyle yapabilirsin, olabildiğince pedaldaş bul kendine. bu çok önemli ve senin için faydalı bişey. bisiklet arkadaşların olsun. tavsiyelerini, fikirlerini al.
    bir problemle karşılaşınca git arkadaşına sor. illa bir bilen çıkar, yardım etmeye çalışır sana

4. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Göbek olayı biraz sıkıntılı. 30 TL'ya düzgün bir genel bakım yapılacaksa fiyatı gayet uygun. Yapılabilir.

mariokaldato bunu beğendi.
  5. İbrahim A.

İbrahim A. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bisikletçi ve usta çooook önemli çok... her zaman güvenebileceğin bir usta bulup ona da sahip çıkmak lazım ki o da sana ve bisikletine sahip çıksın.

şu devirde samimi, bilgili, yetenekli, ilgili, dürüst bir usta altın değerinde.. ve böyle bir ustayı bulduğunu düşünüyorsan emeğinin her parçası altın değerinde paran varsa vermekten çekinme, çünkü onu izlerken bile ileride kullanacağın çok önemli püf noktaları kapıp, fena tavsiyeler alabilirsiniz.

6. Poyraz081

Poyraz081 Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aga burda bisiklet arkadaşlar var fakat bilgileri yok İşte ben de böyle atandım burayı bu iyiki bulmuşum Tornavida Alyan filan var belki olabilirdi ne yapabilirim fikri verirseniz belki yaparım yada götüreceğim.

Genel bakım derken yani usta bakacak nasıl diye eğer Ek bir şey çıkarsa ek ücret alacak

7. yunusemre05

yunusemre05 Yeni Üye

Adı:
    yunusemre
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Oncelıkle gecmıs olsun bende de benzer sorunlar cıktı ben goturdum 25tl dedı evde takım cantasını aldım sokmeye basladım ve evde 2gun ugrastım oldu yanı esyaların varsa yaparsın bıraz ugrastırır ama yaparsın
    BENCE ama korkuyorsan yaptır

8. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    bazı iyi bisikletçiler kendilerine bakım için çok fazla bisiklet bırakıldığında bisikletinizi işi öğrenme aşamasında olan acemi teknikerlere bırakabiliyorlar. beşiktaş'ta işinin ehli olan ve çok kez alışveriş yaptığım bir mağazanın yaptığı tuhaf akort ayarı aklımdan çıkmıyor mesela. özellikle sezon içinde aceleye getirme ihtimalleri çok yüksek. normal zamanda da işi bilen bir kullanıcıdan daha özenli yaklaşmazlar. mesela sezonluk bakım listesinde fren-vites kablo tellerinin değiştirilmesi yer alır. bakımları kendim yapıyorum kaç sezondur böyle bir değişime ihtiyaç duymadım. en ufak bir sürtünme ya da ayar kaçıklığı yok. tekerlek göbeği bakımı ve akort ayarı yapmayı bilmediğim için işi yalnızca o konuda iyi bir bisikletçiye bırakmak zorundayım.

9. yunusemre05

yunusemre05 Yeni Üye

Adı:
    yunusemre
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Poyraz081 bence goturme ıscılıkte alcaklar bı ugras bence olmassa toplar goturursun

10. Poyraz081

Poyraz081 Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ozgur908 arkadaşım öncelikle yorumun bilgilendirmen için sağol bakımı sen Nasıl yapıyorsun
    @yunusemre05 senden de fikrini alayım kardeşim sen basıl yapıyorsun bakımı ?yardımcı olursanız sevinirim.

11. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    tekrar anlatması uzun sürer ama forumda bolcana bilgi var. temizlik ve yağlama konusunda bir iki kez açıklamalı mesajlar göndermiştim ama videolu anlatımlar koyan üyeler bile var. bunları bulmaya çalışırken işinize yarayacak başka bir dolu bilgiye ulaşabilirsiniz.

12. yunusemre05

yunusemre05 Yeni Üye

Adı:
    yunusemre
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bende balkon var bısıkletı oraya cıkarıyom takım cantasını alıyom yavas ınceleyerek sokuyom sonra yaglıom kırık parca varsa tamır edıyom yanı pense anahtar la fılan cıkık oturmayan parcaları sıkıyom sonra vıteslerı sokup tamır edıyom benım bısıkletın vıtesler ve zıncır cabuk arzalanıp yag bıtırıyo ondan doluya kendım bakım yapıyom
    Arabaylanda ugrasırım

13. Poyraz081

Poyraz081 Üye

Adı:
    Onur
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Beyler bisikletçiye götürdüm adam göbeğin felan vidasını sıktı para almadı ama sadece bakım işçilik 30 tl ek çıkarsa ekleniyormuş götürmeli miyim ?

14. Gökhan kocatepe

Gökhan kocatepe Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bütün bakımlarını ben yapıyorum Akort ayarından tut göbekleri yağlamaya kadar :)

15. Turkug

Turkug Yeni Üye

Adı:
    Ali K.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben götürmüştm 35 tl almıştı, açıkçası neresine bakım yaptı bilmiyorum, pek dikkat etmedim alırken sonra bi baktım ne yapmış diye bişey göremedim, herhangi bir yeri temizlenmeniş veya herhangi bir yere yağ vs uygulanmamıştı. Bilmiyorum belki ben kuruntu yaptım