Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Müzik Sistemi

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Yusuf Bulut tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf Bulut

Yusuf Bulut Yeni Üye

Seviye:
    Merhabalar Elimde 2 Adet 350 W Kolon var .
    Bunları Bisikletime Monta Etmek istiyorum Ama Naasıl Bir Yol izlemeliyim Yardımcı olursanız Sevinirim

NOT: Elimde 12W Bir Akü Var ( Ama Sarj Nasıl edebilirim onuda Bilmiyorum )

Yardımlrınızı Bekliyorum Saygılar

2. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bir bagaj alıp üzerine monta edebilirsin fakat 350 watt gibi bir sistemi çalıştıracak enerjiyi elde etmek biraz zor.Akü işe yarar fakat şarj etmek sıkıntı olur.Ayrıca akünün ağırlığıda cabası...Bunun yerine pille çalışabilen şu kart girişi falan olan portatif speakerlardan kullanabilirsin.

3. Caner Demirkaya

Caner Demirkaya Yeni Üye

Seviye:
    Bence bisiklete ses sistemi takmak biraz tuhaf oluyor.Onun yerine kulaklıklı müzik çalar daha güzel olur :) Akü şarj etme işini ise lastiklerine dinamo bağlayarak azda olsa sarj etme imkanın olabilir.

4. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bisiklette müzik sistemi gercekten abes olur hele ki şehir içinde sürecekseniz o yüzden kullaklık kullanmak en güzeli ve uygunundur bence de . Haa ben kullaklık kullanamam derseniz de telefon ve mp3çalarlarla çalısan hoparlörler mevcut piyasa da hem de pille calısırlar ya da dogrudan ses kaynagından alırlar güçlerini , hem ağırlıktan hem de enerjiden tasarruf etmiş olursunuz bir bisiklet tutkunu olarak :)

İyi günler , keyifli pedallamalar dilerim ...

Nüvit Becan bunu beğendi.
  5. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yanlış anlamadıysam 12W'lık bir aküyle 350W'lık 2 hoparlörü çalıştırmak istiyorsunuz. Malesef elektronikte öyle her istediğimizi yapamıyoruz, öyle olsa saat piliyle araba farı çalıştırırdım. Vazgeçin bu sevdadan, hem bisiklete hemde çevredekilere yazık.

6. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hocam o kadar güçlü hoparlörü napıcan allah aşkına parti mi yapıcaksın bisikletin üstünde :D

7. Yusuf Bulut

Yusuf Bulut Yeni Üye

Seviye:
  8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bence kadronun alt kısmına mor neon ışık koy . Arkadaki çamurluk harika duruyor onunda iç kısmına başka renk bir neon ışık koyabilirsin . Kadronun üst kısmına yılbaşı ağaçlarında kullanılan renkli ışıklardan tak . Ön ve arka far olarak yeşil ve sarı ışıklarla bir kombinasyon yapabilirsin . Gelelim jantlarına jantlarının kapalı olması hem bisikletine ayrı bir hava katmış hemde aerodinamik açıdan bisikletini mükemmelleştirmiş . Jantlarına da ufak delikler açarak led ışıklandırma yapabilirsin . Akü ve şarj sorununu çözersen birde pioner marka teyp ve 4x50 kabinler takarsan bisikletin tadından yenmez . Bu arada gidon ve gidon boğazına da renkli ışıklar süsler takıp bir zincirle cd montajı yaparsan harika janjanlı bir bisiklete kavuşabilirsin . En önemliside birtane mercedes amblemi bul bisikletin önüne monte et hatta onuda ışıklandır.

Tunafish ve baki celik bunu beğendi.
  9. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ekleme: Arkaya römork takıp içine dizel jeneratör yerleştirilip güç kaynağı olarak kullanılabilir. Hem pazar gezmelerimizde ailemizle hoş vakit geçirmemizi sağlar hemde gece gezmelerinde bisikleti römorkla deniz kenarına çekip neon altında çekirdek çıtlamamıza yarar. Kırmızı römork çok hoş duracaktır.

Tunafish bunu beğendi.
  10. Yusuf Bulut

Yusuf Bulut Yeni Üye

Seviye:
    Yorumunuz İçin Çok Teşekkür Ediyorum . Size 3 Sorum olacak Müsadenizle
    1. Akü ve Sarj Olayını Nerden Nasıl Temin Edebilirim ( Elimde 12 W Akü var Ama Sarj Sorunum var )
    2. Sarı , Yeşil ve Yılbaşı Işıklarını Bu Akü Kaldırır mı ?
    3. Son Olarak Teyp ve 4x50 Kabinler Hepsine Güzel Bir Akü Lazım Herhalde ?

11. Atıl Güven

Atıl Güven Forum Demirbaşı

Adı:
    Atıl Güven
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Romorkun arkasinada" tek rakibim Turk hava yollari "yazdin mi artik ucusa hazirsin dostum sana modifiyede basarilar dilerim allah kuvvet versin :)