Bisiklete motorsuz taşıtlar vergisi geliyor...

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklete binmeyen arkadaşlarım bile bu linki göndermeye başladı bana...
Şaka çok güzel ama çok yayıldı, inşallah gerçek olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
haberiniz var mı bilmiyorum : )
aynı kapıya çıkar bugün sana yarın bana
(link)

millet elektrikli bisikletleri elden çıkarmaya başladı

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@halil halil selam, Yalnız bu bisikletler bizim sevdiğimiz pedal destek motorlu olanlar değil.
Haberde bahsi geçen bisiklet değil (öyle yazmış olsa da) moped oluyor.
Mopedleri ilk üç gün ben de desteklemiş olsam da ehliyetsiz olmadan olmamalı. Tehlikeli bir taşıt çünkü :)

• Beğen
Tepkiler: halil halil

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Ahmetgitar
Ehliyet i ben de desteklerim orada sıkıntı yok fakat mtv sigorta vb kısımlar felaket derecede abes oluyor böyle durumlarda.
bisikletten ve yayalardan da zorunlu sigorta istenmeli bence : )

tam olarak şöyle diyor:
-gel kaçma yaklaş,
Sana plaka ve ehliyet zorunlu
yaşında pek tıfıl 17 olmuşsun
sigorta size fazla çıkar
biz sigorta firmaları senşn aracına değil karşıda çarptığın mercedesin fiyatına bakarız.
1000 liralık elektrikliye de binsen her yıl 1000 lira
sigorta parasını ö-de-ye-cek-sin

(link)
(link)

şaka maka derken bisiklete de gelirse hiç şaşmayın

yalnız ben pedala abandım mı 600 wattı rahat görürüm
hızım da 25i geçer
bimere dilekçe yazacağım benden ücret alsınlar

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@Ahmetgitar
@Ahmetgitar

konuya siz yazdığınızda mesaj dirilmiyor ben yazdığımda konu mu diriliyor :) önceki mesajları, insanlar okuyup tartışma konusu olmasın diye silmiştim bunu bu vesile ile belirteyim. Tepki konusunda bir çelişki yaşadığım felan yok. Bisikleti bu ülkede bisikleti ücretsiz ulaşım aracı olarak gösterirken ve bisikletin ücretsiz ulaşım aracı olması için çaba sarf ederken bu kadar vergi ödediğimiz bir ülkede bisikleti bir nisanın içine katarak böyle bir şaka yapılmasını yadırgadım.

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@thieft3000

Bu yazıyı okuyan misafir üyeler şaka olduğunu anlamayıp bisiklete vergi geliyor diye bisiklet almaktan vazgeçerlerse ? Konunun başına 1 nisan şakasıdır yazılsa sizce de daha iyi olmaz mı değerli forumdaşlar?

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@bisikletebin
Haklısınız, intihar edenler falan oluyormuş.
Bu arada zaten ilk mesajda 1 Nisan şakası diye yazıyor. Görmediniz mi? Görmediyseniz bir daha bakın. Aşağılarda bir yerde...
Gerçi yazının tamamını okumadan kalpten gidenler de olabilir. Bisiklet almaktan vazgeçen falan.
Şaka maka ülkedeki bisiklet kültürüne ne büyük bir darbe vurdum böyle. Bisiklet satanlar, almaktan vazgeçenler, ölenler, kalanlar...

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Ahmetgitar
Ben dün yazının yarısında sinirden okumayı bıraktım. Bisikletimi letgo ile sattım o sinirle. XT setli aleti 100 liraya verdim lanet olsun diyerek. Şimdi görüyorum şaka olduğunu :uzgnm:

@bisikletebin
Yazıyı okumadan vazgeçerse zaten vazgeçsin. O tembellikle bisiklet süremez. Okuyup anlamıyorsa yine vazgeçsin. Yol güvenliği önemli, hem o hem başkaları için :)

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zamanında Orson Welles: -Uzaylılar dünyayı istila etti- diye şaka yapmış ve halkın ödü ....na karışmıştı.
Sonradan şaka olduğunu söylese de halk o gündür bugündür gökyüzünde uçan daire arıyor:koptum:

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@cazci

Uzaylılar dünyayı istila etti şakası ile bu şaka dediğiniz şeyi aynı görüyorsunuz yani?

@Ahmetgitar

ben konunun başlığında 1 nisan şakası olarak yazılmasından söz ettim.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@bisikletebin
Yeter artık.
İlk mesajda yazıyor. Derdiniz ne daha???
Başında yazmış sonunda yazmış nedir mesele?
Cevap verdikçe yoruyorsunuz. Kusura bakmayın ama durum bu.
Sizden başka bu kadar kaygılanan yok. Rahat olun ya. Başka işiniz mi yok. Rica ediyorum. Gerçekten yordunuz.
Yirmi mesaj falan oldu sanırım.
Dün bir anda bu yazı kopya edilmiş diye bir cümle kurdunuz, şimdi başına şöyle yazın diyorsunuz.
Berk Evren'in dediği gibi, on saniye yazıyı okumadan, bisiklet almaktan vazgeçen varsa bırakın vazgeçsin.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@Ahmetgitar

emriniz olur başka

@Ahmetgitar

Siz bir eğitimciydiniz kişsel sataşmalara mı geçtik ? burada görüş belirtiyorum. Size şaka gelen bana şaka gelmedi 2x 2 kadar açık ve net. Siz bisiklete vergi gelsin diye şaka yapacak kadar özgürsünüz ben buna cevap verecek kadar özgür değilim yani ? Burada düşüncelerimi paylaştım alıntı yapanlara da cevap yazdım. Başka sitede 31 mart tarihini görünce o tarihte yayınlandığını düşündüm bağlantıyı paylaştım. Bunda rahatsız olacak bir şey yok. Bana alıntı ile mesaj yazana cevap hakkımı kullanıyorum. Derdiniz ne gibi cümleler bunu kişisel tartışmaya çekme hadisesine benziyor. Benim kimseyle derdim felan yok sorunuzun cevabını yanıtlayayım. Bana alıntı yapılan mesajlara cevap hakkını kullandım. Öyle ya burası özgür bir ülke herkes düşüncesini fikrini kimseye hakaret etmeden belirtme ve paylaşma özgürlüğüne sahip.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Orta zeka cenneti" yurdum insanı bu kafayla gittiği sürece bisiklete kadar daha nice şeyin vergisini,harcını,pulunu sineye çektiğine göre, daha uzun zaman şaka ile gerçeği ayıramaz ..
Polemik yapmak konunun özü anlamında gereksiz cevap vermeye,dolayısıyla incir çekirdeğine eziyet etmeye dönüşüyor.
Alıntı yapılmadan tarihsel bir şakaya bile cevap vermeyi kendine görev bilenler içinse biraz mizah kültürümüze bakmalarını öneririm..

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@bisikletebin özgür ülkede kimse size ne söylüyorsunuz demiyor, sadece yirmi seferdir mesajı şöyle yazın, başlığı şöyle yapın, böyle şaka yapmayın gibi cümleler kurarak başkasının özgürlüğüne müdahale etmeyin diyor.
Anlatabildim mi? Özgürlük kısıtlayan ben değilim sizsiniz ve bu anlamda evet maalesef yorucu oluyorsunuz.
Çünkü yirmi.mesajınızın hepsi.birbiriyle aynı ve tamamı başkasının yaptığı şeye müdahale içeriyor. Bu hakkı size veren yok.
Kendi başlıklarınızı açar istediğiniz cümleyi istediğiniz yere yazarsınız. Aynen bu özgürlük benim için de geçerli.
Ha konu başlığında kişileri rencide eden,küfür içerikli bir şey gördü iseniz de onları belirtin.

Akın1984

Üye
Tepki
26
İsim
Osman akın
Bisiklet
Kron
@Ahmetgitar hocam ben yapmış olduğunuz şakayı beğendim. Önce biraz moralim bozuldu sonra şaka olduğunu anlayınaca " oh şakaymış " diyerek güldüm. Ama konunun bu kadar uzaması çok saçma sonuçta herkes beğenip beğenmeme noktasında özgürdür eğer beğenmediysen " yaptığınız şakayı beğenmedim " dersin olur biter kimse vay efendim nasıl beğenmezsin demez. Tabi burda sizin yazdığınız metni şaka ibaresini silerek farklı sosyal ortamlarda gerçekmiş gibi yayınlayanlar gerçekten büyük bir saygısızlık yapmıştır. Şimdi bu şakaya bu kadar tepki gösteren arkadaşların korkuları nedir ? Yoksa devletin bu yazı yüzünden bisikletten vergi alacağını falan mı düşünüyorlar ? Eğer öyleyse vay halimize..... korkmayın arkadaşlar öyle bişey olmaz haa devlet bisikletten vergi alırsa da inanın o vergi bu yazıdan esinlenerek alınmaz.

SM-A710F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Forumda şaka yaptı, ölümle sonuçlandı

01.04.2017 tarihinde A.G isimli bir şahıs, B.F. isimli vergi düşmanı topluluğuna bir şaka dediği ancak gülenlerin cehapeli olduğu bir yazı paylaştı. Bu yazıyı gören ümmeti cemaat hadislerle saldırıya geçti ancak kimsenin lafını dinlemeyen A.G. ve kominist bir grup militan karşı cevaplar yazarak olayları kızıştırdı. Sübliminal olarak Hayır mesajı veren topluluğun, 4 terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği elimize düşen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu ayaklanmanın gizli imamı A.B.K.A yerli ve milli gururumuz Salcano markasının servisinin kötü olduğunu söylemesi insanları iyice çileden çıkardı. Camiye bisikletle giren zındık grubun bu cuma gününe görüntülerinin servis edileceği açıklandı. Trek Madonne , Specialized Allez yakarak sakinleşen topluluk bugün öğle saatlerinde bir basın toplantısı yaptı. Toplantıda A.G isimli şaka yapan şahsın Ülker'den destek aldığını açıklayan grup, çekmecesinde bulunan 3 adet çikolatalı gofreti polis ekiplerine teslim etti. Cafe Crown'u idam ettikten sonra grup evlerine dağıldı.

Akit Gazetesi
04.04.2017
Rasim Mısırkoçanıoğlu