Bisiklete motor takıcağım.Lütfen bakın.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@Serhatb55

Sakıncası yoksa bisikletinin fotoğrafını bize gönderir misin? Merak ettim gerçekten.

@Serhatb55

Bak bunu çok iyi araştır. Sağ taraftaki dişliler ruble ise çevirilerek takılır, kaset ise geçmedir. Ancak mantık olarak hangisi olursa olsun, göbek ters döndüğü için zincir ancak boşa döner. Veya komik bir şekilde geri geri gider :).

Scudo

pykalisto

Üye
Tepki
53
bence uyarıları dikkate almalısın, bisiklete motor takılabilir birsürü örnek var ama bnce bu şekilde olmaz,çok sorun çıkabilr hem yapmaya başlayıncada anlıcaksın,iş bitipte kullanmaya başlayıncada orası olmamış keşke şöle yapsaydım gb şeyler diceksindir eminim sövüp..goped ler var onlara bak daha kolay onları yapmak yada başka nasıl uygulayabilrim onları düşün derim ben...

Serhatb55

Aktif Üye
Tepki
54
Önerilerinizi dikkate alıyorum. Çok Sağolun bunlar için. Sizin sayenizde Farkettim bu kadar zor olacağını. Ben motoru takarım zinciri bağlarım gider diye düşünüyordum açıkcası :D

Neyse yeniden verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, teşekkürler butonuna bol bol basıyorum.

O bisikletin resmini çekemem istanbulda çünki depoda yatıyor.Ancak resimlerdeki CASTELLO ona çok benzediği için onu koydum.

Zorlanıcağım kısımlar Motoru gövdeye oturtma ve arkaya dişli takmak olacak sanırım.

Onun dışında başka birşey yok yeniden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: pykalisto

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Forumda satılık bir chopper bike var(dı)?, hatta buna motor takılır mı şeklinde yorumda bulunmuştum. Bence o kadro bu tür bir konsept için ideal...

azzs

Üye
Tepki
0
@gokdaltercume

merhaba serhat sana bu konuda yardımcı olabilirim aynı şeyi bende planlıyorum . sen sadece motoru bul gerisi çok kolay. bi ara nette bisklete motor bağlanmış gördüm.yanlız bildiğimiz ve fotoğraflardakinin aksine arka sepet kısmına monte edilmiş.ve bir mil yardımıyla tabi yüzeyi lastikle temas edince sürtünme ile güç aktaracak ve lastiği kısa sürede bitirmeyecek bir mlazemeden olmalı. onu araştırmak gerekir.
bu projenin maliyeti çok düşük diğer sistemin nerdeyse yarısı diyebilirim. yanlızca motorda kavrama yada şanzıman olayını çözmek gerekir.ama çözemezsen direk bağlantıylada yapabilirsin sanırım. ayrıca o gördüğüm bisiklette honda gx 35 motor kullanılmıştı.daha büyük motorları monte etmek mümkün değil.
dediğim gibi ben müsait olduğum bir zamanda o linki bulup sana veririm incelersin. :)

azzs

Üye
Tepki
0
@azzs
tarihe dikkat etmemişim hala ilgileniyorsan tabi:D

Serhatb55

Aktif Üye
Tepki
54
Aslında çok ilgilenmiyorum çünki yaza koskoca 2 ay var. Ama istersen adresini ekleyeyim görüşelim bu konuyu. yazın konu tekrar canlanacak sorularla fotoraflarla ve en önemlisi tam gaz gittiğim o videyoyu yayınlayınca (daha böyle birşey yok tabii)

(link)

Bunu izlemenizi tavsiye ederim. Motor 20 KM yapıyor, dişli azdaha küçük olur daha hızlı gider ama kalkışta pedalla desteklemem gerekir vidyodaki gibi .benim arkamda bir kişi daha olacak 15 km yapsa yeter.

------
Beeyler free bir host ile motorli bisikletler forumu açacağım. İsteyen üye olur. İlk türk motorlu bisiklet forumu olacaktır.Hit tutarsa paralı host'a geçeceğim.Sitenin adını birazdan yazarım.

Bu arada size bir forum sitesi vereyim: (link)

Serhatb55

Aktif Üye
Tepki
54
Beyler bu konu ile ilgilenenler için ilk türkçe forumu açtım. Free, yaza kadar idare edin hit tutarsa paralı host'a geçeceğim ama 10-20 üyede kalırsa geçmem.İlgilenenler üye olabilir.

Url: motorlubisiklet.tr.cx

Not: Sitede bu sitenin reklamını vermek istiyorum.Herhangi bir bannerinizi gönderirseniz ücretsiz olarak forumun reklamını yapcağım.

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
Bu işlemleri yaptıktan sonra frenlere de neler yapabileceğini bir düşün istersen :) Durabilmekte önemlidir.

Serhatb55

Aktif Üye
Tepki
54
Bir gidebilsek :) frenler gerçekten sağlam hani 45'km ile giderken (yokuş aşağı herzamanki gibi iki kişiyiz) 7.2 sn'de durabildik (Bu bilgiler hız sayacından 0-10 km ölçümü falanda yapıyor :D)

Bu arada ben forumu açalı 1 ay oluyor tek bir üye yok galiba kapatıcağım forumu :) okadar uğraşmıştım

Serhatb55

Aktif Üye
Tepki
54
Evet çok az kaldı ve size hatırladığım kadarıyla asla motosiklet süremem yasak falan birşeyler söylemiştim ama galiba bende kaytaracağım.

yapmak çok zor ve bisiklete yazık olcak bir sürü para ve zaman karşılığında çok iyi birşey elde etmeyeceğim. çok güçsüz bir motor kalkışlarda bile tek başına kalkamıyorlar. ki benim yokuş yukarı 2 kişi gitceğimi düşünelim.

Bu nedenle motosiklet alıcağım ve karar verdim (daha doğrusu aldıracağım babama). Muhtemelen 100cc lik cup modellerderden. Biraz risk alacağım ama benim süreceğim yerlerde hiç polis yok. böylece sağlam güçlü ve hızlı bir şey elde edeceğim. 110 yapıyor 4 vitesli 1000 ytl fiyat çok seksi görünüşlü :D

sizce?

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
tabiki bu senin tercihin sonuçta. bu proje motorla aynı maliyete denk gelir hemen hemen. ama ne olursa olsun başından kask eksik olmasın iki tekerin en tehlikelisidir motor. kendine iyi bak

Serhatb55

Aktif Üye
Tepki
54
Evet konuyu hortlattım ama galiba yani kesin değil ama sanırım (oha kaç kez söylemişim :D) motor işi yattı :)

Dişli konusuna gelince sol tarafa sağdaki gibi takılmıyor, jant tellerine takılıyor. Bisiklet geri giderkende zincir geri döneceği için (ve tabi motora zarar verir bu) bisikleti geri götürmeyeceğim. Tek yön olacak yani. ayrıca eğer bu şeyler ucuzca 2 tane alcam biri küçük biri büyük (yokuşlu - düz yollar için)

Birde motor işi olmazsa (motoru gövdeye monteleme işi biraz sakat çünki nasıl tutturulcak kimsenin bir bilgisi yok (galiba)) bisikleti modifiye ile yetineceğim :)

12V akü= alta neon,el fenerinden yapılmış 4 ön far :D, selenin altına gizlice yerleştirilmiş ledler, ve bulabildiğim her yere ledler.

Ayna, elcik vites değiştirici, arkaya tırmanma dişlisi olan 7 li dişli, iyi bir sprey boya

Motor olamaya bilir ancak modifiyeyi kesin yapıcağım :D

Tepki
10
Açın yine yatırmayın boşuna topiği. Bence ön maşada bir kaç modifikasyonla arka teker takarak olabilir. Dişli zaten mevcut, bir kasmak mekanizması ile olay tamam. Ön freni kasmağı kasmak için kullanırsınız. :)