Bisiklete Modifiye Yapılmalı Mı?

Scudo

THE ROCK

Üye
Tepki
23
Garip bir soru modifiye yi ne amaçla yapacağına bağlı gösteriş için yapacaksan harcadığın parayla kalırsın. Eğer bisikleti teknik açıdan iyileştirmek için yapacaksan verdiğin paraya değer bisikletinden istediğin verimi alırsın.
Soru bana araba modifiyesi gibi geldi dışını modifiye edersen para kaybedersin ,içine ve motoruna modifiye yaparsan para harcarsın tabii ki ama verimde alırsın.

P

pavsar_06

Misafir
ses sistemli bisiklet
LİNK:
(link)

Modifiyeyle demek istediğim bisikletin orijinalliği bozulur mu?

Bir de ne icin kullandıgınla ilgili derken?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yok ışıklı sibop kapağıymış, yok efendim arkaya sinyalli stop farıymış, ses sistemiymiş, ışıklı komik şeylermiş... Bu tür şeyler olacaksa bence hiç yapılmamalı, bisiklet bisiklet olarak kalmalı.

Ama, hafiflik, performans ve ya güvenliğe yönelik modifiyeler yapılacaksa, o zaman bütçenin el verdiği ölçüde bisiklet geliştirilmeli.

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@Gökhan Toros

mesela neler yapılabilir performans guvenlik için veya hafiflik.ama hafiflik en sonda performans ve guvenlik için?

Emre Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
502
Bisiklet
Giant
@Emre DeNiZ

arka attırıcını,frenlerini,lastiklerini vs. kullanacağın alana öre yükseltirsin (örn:Acera arka attrıcın varsa bunu Xt,XTR,Deore,slx vs. yükseltebilirsin böylece daha çok verim alırsın bisikletten.)

Emre DeNiZ

Üye
Tepki
6
@Emre Yıldız

fren: ne bilim disk surtuyordur die
lastik : duz taban daha suratli gider
arka aktarıcı ile ne alakası var ? bilmediğimden soruyorum yalnış anlamayın.