Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete Giriş 1

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ilker kaya tarafından paylaşıldı.

1. ilker kaya

ilker kaya Yeni Üye

Merhaba Herkese,

Anadolu yakası sahil kesimine yakın bir lokasyonda ikamet etmem sebebiyle bol bol sahil tarafına inmeme ve vücuttaki fazlalıklardan kurtulmama bahane olacak bir uğraş ararken,arkadaşların da tavsiyesiyle bisiklet almaya niyetlendim.Fakat bildiğiniz üzere bisikleti son olarak ilkokul pikniklerinde süren insanlar için konuya giriş yapmak biraz zahmetli.Envai çeşit marka,model,tür üzerinden çeşitli donanımsal,fiziksel ayrımlara nasıl dikkat etmemiz gerektiğine dair bir kitap uzunluğunda yazı okudum.

Velhasılıkelam hem gözüme hoş gelen hem de bütçeme uygun olan aşağıdaki modellerden birini seçme kısmına kadar ilerleyebildim.Bu son safhada da tecrübeli bisikletçilerin fikirlerini almak için bir forum ararken sizi buldum.

Hem bana hem de benim gibi bisiklet sezonu başında hala bisiklet bakınmaya devam eden arkadaşlara yardımcı olması açısıyla aşağıdaki modeller hakkındaki yorumlarınızı dinlemek isterim.Giriş paragrafında da bahsettiğim gibi bisikleti hem spor hem de sahil kesimlerinde mini turlar yapmak amacıyla kullanacağım.

Sedona'nın 300s 300 310 320 325 modelleri
    Trek fx 7.1
    Kron tx 150/250 modelleri
    Scott sub 50
    Cannondale quick 5

Bu modeller dışında aynı fiyat aralığında şu da var,ona da bir göz at istersen şeklindeki tavsiyelerinize de açığım.

Şimdiden fikir paylaşımında bulunan herkese teşekkürler.

2. x-rayted

x-rayted Bisikletkolik

Adı:
    Cenk K.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Quick 5 yazdığınıza göre bütçeniz 1500-1600 TL civarlarında sanırım.
    Lokasyonunuz Küçükyalı olarak görünüyor.
    Küçükyalıda Tandem bisiklet var. (adresini bulabilirsiniz) Nakite indirim yapıyorlar..
    Merida ve Sedona modellerini görebilirsiniz.
    Ben de benzer şekilde başlangıç için Merida Crossway 100 ve Merida Speeder T2 arasındayım bir türlü karar veremiyorum.