Bisiklete dönüş için tavsiye lütfen

Tepki
2
Selamlar arkadaşlar. Bundan birkaç sene önce üniversitede iken bir Corratec x-vert motion almıştım ve geçirdiğim bir kaza sonucu sinirlenip bisikletimi satmıştım. Şimdi yeniden bisiklet almak istiyorum fakat bu sefer tercihlerimde değişiklik yapmam gerekebilir.

İlk olarak o kalın kadrolu sağlam Corratec 'i sağlamlık gerektiren bir durumda hiç kullanmadım. Genelde asfalt yolda, en kötü ihtimalle bozuk yolda kullandım. Bisiklet bana bu durumda ağır ve yavaş geliyordu. Belki de kalın ve dişli lastiklerin de etkisi vardı. Şimdi şehir bisikletlerine bakmakla beraber, sık sık kaldırımlara çıkma inme, kasis gibi durumları da düşününce bir dağ bisikletini gerekli şekilde değiştirmek de aklıma yatıyor. Kısacası şehir-yol ağırlıklı kullanım için 1000tl civarında bir bütçeyle tavsiyenizi bekliyorum.

Scudo

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@Çağrı Çağdaş

Dağ bisikleti sana uymaz sanırım...
Anlaşılan sık sık bisikleti eline alıp kaldırımlardan, merdivenlerden vs. indirip çıkarman gerekecek. Öncelikle alüminyum kadro derim. Eğer sadece şehir içi ulaşım için kullanacaksan sana büyük bisiklet yerine Avrupa çalışan insanının çoğunun kullandığı Bianchi FOLDING BIKE modelini tavsiye ederim. Neden mi?

-Bu bisiklet sanıldığı gibi çocuk bisikleti değildir. Bu bir şehir bisikletidir.
-Viteslidir ve hızlıdır.
-Yaz ve kış şartlarında (Yağmurda) rahat kullanılır ve üstünüz batmaz.
-Kadro alüminyum ve katlanabilir, sele ve gidon anında sökülür.
-Pardesü ve takım elbise ile kullanılabilir.
http://i56.tinypic.com/ziron7.jpg
Tabiki bu model çok hafif, yer kaplamayan ve işe-eve-okula gidip gelirken trafikten kaçanlar için.

Ya da normal boy şehir bisikletlerini düşünmelisin.

• Beğen
Tepkiler: Çağrı Çağdaş
Tepki
2
Çok teşekkür ederim ama durumu yanlış anlattım sanırım ben:) Geçirdiğim kaza bende bir sorun yaratmadı, sadece çok tehlikeliydi ve bisiklet kullanmaya son vermiştim. Kaldırım ve kasis derken bisikletle beraber bu engellerden aşmayı kastediyorum. Demek istediğim, şehir bisikleti 20cm lik kaldırımlardan ine çıka sağlam kalmaz gibi görünüyor.

Sercan KOCA

Aktif Üye
Tepki
57
(link)
üstteki linktekini ben kullanıyorum
alttakide biraz daha ucuz olduğu için bakmanızı istiyorum.
(link)

ikiside 1000tl altında.

• Beğen
Tepki
2
@Sercan KOCA

Çok teşekkür ederim. İstediğim özellikler gerçekten bu bisikletlerde var. Ağırlıkları hakkında bilginiz var mıdır? Kilitli maşa, hidrolik disk vs özellikler de benim için çok iyi, fakat Salcano 'nun sadece ismini biliyorum, iyi bir marka mı?

Bir de ben şöyle birşey buldum. Fiyatı limitimi aşıyor olsa da,

(link)

Tepki
2
Arkadaşlar birçok konuyu okudum ve kararsız kaldım. Örneğin yokuş tırmanırken şehir bisikletleri mi avantaj, maşası kilitlenmiş bir mtb mi? Dağ bisikleti alıp yol için lastik takmayı düşünsem de, eski bisikletim Corratec Motion 'ın ağırlığını düşününce 10-11 kg lik şehir bisikletlerine yöneliyorum.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Tekrar eski günlere diyelim o zaman....:D (Tabi Allah kaza bela vermesin.)
Efendim aşağıdaki linkte alüminyum bir model var, önde amortisör ve disk fren, aynı zamanda jantlar çift kat...Katalog fiyatına bakmayın mağazada 450 lira civarında. Fakat almadan salkano modellerini de görmenizi tavsiye ederim.

(link)

• Beğen

mustafa mimaroğlu

Aktif Üye
Tepki
90
@Çağrı Çağdaş

bende cannondale f8 var 2. bisiklet olarak .ağırlığı yaklaşık 14 kg çok sağlam bir bisiklet ..donanımıda giriş seviyesi için gayet yeterli:in:

• Beğen
Tepki
2
@mustafa mimaroğlu

f8 hakkında araştırınca 12.9 kg olarak bulmuştum ve nispeten hafif oluşu etkilemişti beni. Demek doğru değilmiş:)

Tepki
2
O zaman tüm markalar için mi pedalsız diyebiliriz? Mesala Whistle bazı modellerinde 14 kg nin üstünde yazıyor.

mustafa mimaroğlu

Aktif Üye
Tepki
90
ben 2 ay önce salcano ng 020 slx aldım ağırlık 11.4 yazmasına rağmen 12 nin altını göremedim.galiba tüm modeller pedalsız tartıyor.inşallah yanlış bilgilendirmiyorumdur