Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisiklete DİKİZ AYNASI gerekli mi?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Berat Soner Çapin tarafından paylaşıldı.

1. Berat Soner Çapin

Berat Soner Çapin Yeni Üye

Seviye:
    Meraba forum camiasına birşey danısmak istedim.Uzun bir aradan sonra tekrar bisiklet binmeye basladım . Trafikte giderken arkamdam gelen araclar dan dolayı kendımı kor gibi hissediyorum yanımdan hızlı sekilde geçiyorlar genelde.Bisikletime dikiz ayna taktırmayı dusunuyorum fakat pek kullanılan bir şey deil sanırım,forumdakı arkadasların resımlerınden hiç birinde gormedım bu tur seylerın gereği varmıdır acaba?

2. kıvanç özkarayel

kıvanç özkarayel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    çok gerekli ise taktır ama ağırlık yapmasın

3. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bunun için kask aynaları var hem daha hafif hem daha estetik hem deha kullanışlı.Hatta bende onlardan almayı düşünüyorum...

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Hangi ayna tipini kullanırsan kullan tümünde ölü noktalar mevcut. aynaya güvenip şerit değiştirme.Muhakkak kendi gözlerinle gör diye tavsiyede bulunmak istiyorum.

5. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:
    Bence cok gerekli,yol bisikleti icin asagidaki ideal, sadece 28 gr...

[​IMG][/URL][/IMG]

6. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Maşaya bağlananlarıda mevcut o aynaların. Bir tane al kullan bence. Yalnız Ferhat beyin sözünüde unutma. Kör noktalar yüzünden hem sağlığından hemde bisikletinden olabilirsin.

7. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Güzel konu olmuş teşekkür ederim...
    Acemi bir kullanıcıyım ama bana göre gerekli birşey.
    Saygılarımla...

8. Ali Aktürk

Ali Aktürk Aktif Üye

Seviye:
    Kaska değil de gözlüğe monte edilen aynalar varmış.Ama bulamadım.O daha mantıklı.

9. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    bence aşırı yoğun yerlerde kullanıyorsanız gerekli.ben mesela çok az trafik olan bir yerdeyim geçerken arkamı dönüp bakıveriyorum sorun olmuyor ama aşırı trafik varsa hatta trafik varsa diyelim gerekli oluyor bence.ama bence kask aynaları daha anternatif.

10. Berat Soner Çapin

Berat Soner Çapin Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler yorumlarnınız için bahsettiiniz turden aynaları satın alabileceğim bir yer biliyormusunuz peki maşa,kask,veya gidon a takılanlardan alabilirim hiç birini kullanmadığım için şimdiye kadar hangisiyle rahat edeceğimi kestiremiyorum tam.

11. ilkerturker

ilkerturker Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ben de gözlük için olan bir ayna aldım.kullanımı rahat güzel ama alışmak biraz zaman alıyor.trafiğin olduğu saatlerde takıyorum ama diğer zamanlarda pek takmıyorum.
    İnsanlar meraklı meraklı bakıyor sonra,aa kamera takmış diye :D

12. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    sürekli trafikteyseniz başlarda gerekli. başlarda diyorum çünkü başlarda huzurlu olmanızı sağlıyor ancak, yine de kafayı çevirip bakmak gerektiğini umarım fazla sıkıntı yapmayan durumlarda tecrübe edince gerekmediği ortaya çıkıyor.
    sağ şeritten giderken, kontrolünü kaybetmiş bir araba üzerinize çıkarsa ayna olsa da olmasa da farketmez, Allah korusun kurtulamazsınız. aynaya göre şerit değiştirmeye kalkarsanız, arkalardan hızla gelen ama aynada dikkatinizi çekmeyen bir aracın önüne çıkabilirsiniz ve korna sesi ile irkilirsiniz o da şanslıysanız, değilseniz nafile.
    bisiklet aynalarının envai çeşidini denedim, kask aynaları da dahil. en güvenlisi bir zahmet buynu çevirim bakmak. karşıdan karşıya tembellik etmeden durmak yolu kontrol ederek güvenlice geçmek.
    yine de denemekten çekinmeyin. ağırlık konusuna gelince, biiskletçilerde bu bir takıntıdır. bisikletleri ne kadar hafifse o kadar iyidir onlara göre. bu bence tartışılır. olsun olsun en fazla 100 gr bir ayna sizi yormaz.
    saygılarımla