Bisiklete dair hiç bir bilgim yok yardım edebilecek üstadlar arıyorum

Tepki
0
Yıllardır içimde bir heves olan bisiklet arzusunu nihayet sonlandırıyorum ve bu yaz bisiklet alacağım.Yazılan bir çok makaleyi okudum.Şimdilik şehir içinde yada 40-50 km için bir bisiklet bakıyorum.Öğrenci olduğum için bütçem 400TL civarında.profesyonel bişey aramıyorum ama iyi birşey arıyorum.püf noktalarda yardımcı olursanız sevinirim :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
eger maksimum bütçeniz 400 tl ise bunu önerebilirim bu fiyata (link) forumda bunu çok kullanan arkadaş var.kullanıcı yorumlarını onlara sorabilirsin.eger bütçeni 600-700 tl ye çıkarabilirsen daha iyi başlangıç seviyesi bisikletler alabilirsin.Fakat ayağını yerden kesiyorsa her bisiklet iyidir.Kısacası en iyi bisiklet bütçene en uygun bisiklettir ;) tavsiyem çift amortisörlü bişeyler almayın boşuna enerji kaybedersiniz çünkü her pedal çevirmenizde salınım yaptığınız için daha çabuk yorulursunuz.
Şunuda tavsiye edebilirim bence astro serisi ng-650 den daha iyidir. (link)
veya sedonanın bu bisikleti olabilir.(link)

Tepki
0
Peki mesela ben izmirden seferihisara falan yol yapacak olsam idare eder mi? Geçen gün bir kaç bisikletçiyle konuştum da dağılır bisiklet falan diye laflar geçti.icabında sırtıma çadırımı alıp denize de gitmek istiyorum bisikletimle :)

Tepki
0
Kipada bir katlanabilir bisiklet görmüştüm 26" mtb olduğunu hatırlıyorum sadece :D
ben mesela bu bisikletle 50-100 km yapabilirmiyim icabında denize gitmek isterim sırtıma çadırımı alıp :) Lastik fren amrtisörler falan hiç anlamam :S kadro boyu falan diye bişey de duydum müsaitsen dinlerim senden valla :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
katlanır bisiklet işini görmez :D benim şimdi biraz işim var kadro boyu hakkında bişeyler yazarım sonra ama sen googleye kadro boyu filan yazarsan siteler çıkar karşına ;)

Bilal Karatağ

Aktif Üye
Tepki
46
Kron xc250ye bakabilirsiniz, 400tl civarında. Bir de Sedona 701. (bu biraz daha pahalı galiba ama belki pazarlık falan...) Arkadaşlar denklerini önerirler yine...

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
Seda Bisiklete bir uğra derim. ;) Bülent amca cok yardımcı olur.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
Sana önerebileceğim Salcano 210v ben kullanıyorum.Gerçekten çok memnunum.Eğer bütçen daha düşükse kesinlikle kron xc250 almanı öneririm.

Tepki
0
kronu araştırdım şimdi baya hoş bir bisiklete benziyor..Seda bisiklet tam olarak nerede ve kron xc250 nin oradaki fiyatını biliyor musun :D
ayrıca bu bisiklet için ekstradan ne ekipmanlar almalıyım hiç bir bilgim yok