bisiklete çarpıp kaçan arabayı otobüs yakalıyor

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@türkay yılmaz

Bizim ülkemizde istisnalar hariç,tam tersi olurdu sanırım,

bir çok vatandaşımız,trafik kazasından hayatını kaybediyor,..

Akın Killik

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Mosso
bisikletlideki iyi sabır. ben olsam kaçmaya çalıştığı için gidip boynunu kırardım.

mfocak

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Castello
ya elemanda pek de dikkatli değil oldu şerit değiştir bari bilmiyor musun arkadan gelen ve bir anda şerit değiştiren arabanın arkasından gelen sana çarpar
bu kadar öz güven olması pek te hayra alamet değil , burada gitsen 3 saniye sonra çarpıp hayatta kalmassın

SerkanERDOGAN

Aktif Üye
Tepki
32
Bisiklet
Ümit
Otobüs şoförüne burdan kocaman bir alkış :alkis:

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
@mfocak
Hocam kusura bakmayın da yazmak zorunda hisssettim.Tamam büyük küçük harfe,noktalamaya dikkat etmiyoruz da en azından anlamlı bir bütün olduğuna dikkat etsek yazdıklarımızın.Tam 3 göre okudum yazdıklarınızı ve hala anlayamadığım yerler var ama çözecem inşaallah yakında:)

• Beğen
Tepkiler: Gazel Girgin

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletlide ya bir eblehlik var yada sağ şeridi trafiğe kapatıp lay lay lom havalarında bisiklet süren organizma türü buradan baktığımızda bize çok garip geliyor. Şimdi ortalama bir vatandaşa (bisiklet sürücüsü olmayan) bu vidyoyu seyrettirsen bisikletli için adamdan kan alırlar kamil kan yaklaşımından bir adım öteye gitmez. Ahada daha geçen ay beş genci toprağa verdik. kalıbımı basarım hiçbirinin faili şimdi içerde değildir.

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Polis dakikasında olay yerinde...

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Vallahi bravo otobüs şöförü o mesafeden, aynadan durumu iyi takip etmiş ve insanlık adına elinden geleni en iyi şekilde yapmış.

• Beğen
Tepkiler: Enes Gürel

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Akın Killik

Suçsuzken , suçlu duruma düşersiniz ama , hemde polis olay yerinde.
Benim hayret ettiğim adam nasıl 50 metre ilerden anında görüyor ve yolu kesiyor acaba bisikletlimi bağırdı.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Sadece otobüs şoförü değil, arkadaki gri araçta geri kaçmasını önlemiş. helal olsun ikisine.

Kubilay.ş

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Benimde dikkatimi bisikletli normal bir araba gibi değer gördü ve arabalar onun şeridinden girip onu sollamak yerine sinyallerini verip en uzak şekilde diğer şeride geçip solladılar ve çok hoşuma gitti :) Burada ise bisikletliye en yakın nasıl geçeriz yarışı içindeler sanki anlamıyorum :) Otobüs şoförünü tebrik ediyorum :)

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
@Berksan

Güzel nokta. İnsanlık ölmemiş be :rolleyes::alkis:

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bisiklet sürücüsü bir şeridi kapatmış diye eleştirenler olmuş ancak videonun sonunda gösterdiği üzere, köprüde kenar boşluğu (banket) olmadığı için bisiklet bir şeridi kapatabilir levhası koymuşlar, o da kenarda sıkışmamak için ortadan gidiyor.. yani bisiklet sürücüsü her türlü haklı !!!
.
bu da ilgili levha
http://s1308.hizliresim.com/1d/z/s3hjy.jpg

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
yok abicim kim ne derse desin o hızda o yol gibi bi yolda şeridin ortasından gidilmez. yanaşırsın yolun kenarına yanındaki araçlar yine sana uzak mesafeden geçmeye devam ederler. bu durum bisikletlinin sağlığı açısından önemli. arkadaki araç hızlıdır. onun arkasındaki de ona yakındır. öndeki araç şerit değiştirir arkadaki farketmez vurur. bizde araba kullanıyorz birazda şoför kimliğimizle bakın duruma. bence otobüs şöförü bu şekilde bisiklet sürdüğü için anladı bunun başına bişey geleceğini aynayı kolluyordu o sıradada tesadüf denk geldi. hiç görmedim bu şekil bisiklet süren birilerini avrupa ülkesi de olsa. kimse kusura bakmasın hem kendi sağlığını düşünmüyor, hem de başkalarının başını belaya sokar bu şekilde. otobüs şoförüne tebrikler insanlık görevini yapmış. arkadaki aracıda yabana atmayın o da sıkıştırdı geri kaçmasın dye:))

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Ahsen Okyay

Yukarıdaki tabelada bisikletin sağ şeridi rahatlıkla kullanabileceği yazıyor. Malum ülkemiz gibi değil, o yüzden kendi ülkemiz gibi yorumlamayalım.